Prelegenci podczas wczorajszej dyskusji panelowej na Katarsko-Polskim Forum Nowych Technologii. Zdjęcie: Amr Diab
Doha, Katar: IV Katarsko-Polskie Forum Nowych Technologii podkreśliło współpracę technologiczną między Katarem a Polską, a uczestnicy omawiali podobieństwa między obydwoma krajami pod względem postępu podczas dyskusji panelowej zatytułowanej „Potencjał katarsko-polskich przedsiębiorstw biznesowych”.
W swoim przemówieniu podczas dyskusji panelowej Mohammed Al Mulla, specjalista ds. relacji inwestorskich w Katarskiej Agencji Promocji Inwestycji, powiedział: Agencja Promocji Inwestycji została powołana w celu ułatwiania i zachęcania do inwestycji zagranicznych w Katarze. „Robimy to poprzez naszą markę, która służy jako główny punkt kontaktowy dla inwestorów zagranicznych, takich jak dzisiejsze polskie firmy, i łączy ich z siecią organizacji, którą mamy w kraju. Świadczymy także inne bezpłatne usługi, które obejmują dostarczanie informacji o otoczeniu biznesowym i regulacyjnym oraz łączenie firm z właścicielami Władze dostępne w Katarze.
Jeśli chodzi o usługi, „Oferujemy także tzw. Program Aftercare, który powstał z myślą o wsparciu obecnych cudzoziemców przebywających w kraju i ma na celu przede wszystkim wzmocnienie osób prowadzących działalność gospodarczą w kraju” – dodał. .
W odpowiedzi na zapytanie o rozpoczęcie działalności w nowym terminalu w Świnoujściu w Polsce oraz na jakim etapie jest projekt, Charles Meby, dyrektor generalny ds. rozwoju biznesu i integracji w QTerminals, powiedział: „Przyglądaliśmy się wielu możliwościom na całym świecie. świata, a ten, który do nas przyjechał, jest w Polsce. Projekt rozwija swoją dojrzałość pod względem pozwoleń. Podpisaliśmy wstępną umowę z Zarządem Portu i naszymi partnerami w projekcie oraz bardzo blisko współpracujemy z Polskim Zarządem Inwestycji w ARP w celu pozyskania finansowania.Jednocześnie władze portu ubiegają się o pozwolenia środowiskowe, ponieważ jest to obiekt Nowy duży port zlokalizowany przy bardzo ważnym terminalu importowym LNG.
Najbliższa głęboka woda, do której można dotrzeć, to zachodnia część Polski, a także wschodnia część Niemiec. Przewożą tędy miliony kontenerów i innych ładunków z innych lokalizacji głębinowych, ale prawdziwą zasadą jest zmniejszenie ilości odpadów i odległości do rynku oraz przyspieszenie łańcucha dostaw.
Dodał: „Budowa takich projektów zajmuje dużo czasu i wymaga dużej współpracy z organami regulacyjnymi. Oczekujemy rozpoczęcia w przyszłym roku, a produkcję i pierwsze kontenery będziemy w stanie obsłużyć w 2028 r.”
Laila Al-Jufairi, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Qatar Financial Centre, powiedziała: „Qatar Financial Center to lokalne centrum finansowe, które odgrywa kluczową rolę w przyciąganiu inwestycji do Kataru i regionu. Katar położony jest w sercu Bliskiego Wschodu, na skrzyżowaniu granic między Wschodem i Zachodem, co pozwala QFC zapewnić swoim firmom strategiczną bramę dostępu do rynku katarskiego, rynku regionalnego i poza nim.
QFC zapewnia także korzyści i korzyści międzynarodowym firmom i międzynarodowym inwestorom, poza tym, że początkowo oferujemy aż do 100 procent własności, co oznacza, że nie jest konieczne posiadanie lokalnego partnera i masz pełną kontrolę nad swoim biznesem, ona dodała. Microsoft jest obecny od ponad 20 lat w Katarze i od ponad 30 lat w Polsce, powiedział Mark Chapin, dyrektor generalny ds. organizacji sukcesu klienta, CTO na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę w firmie Microsoft.
Powołując się na przykład Mistrzostwa Świata FIFA, powiedział, że Mistrzostwa Świata FIFA to jedno z największych mega wydarzeń na świecie, jakie kiedykolwiek odbyło się w technologii całkowicie cyfrowej. „Zaowocowało to wieloma niesamowitymi doświadczeniami, a kiedy w kwietniu uruchomiliśmy region Polski, zabraliśmy do Polski wiele tych potrzeb i wiedzy, aby mieć pewność, że będziemy mogli powtórzyć niektóre z zaawansowanych wdrożeń, które zostały przeprowadzone”.
„Obydwa kraje mają wiele wspólnego pod względem zaawansowania technologicznego” – dodał. „Ale z pewnością istnieje bardzo ekscytująca przestrzeń, jeśli chodzi o możliwość importowania części tych możliwości technicznych”. Šaban omówił także potencjał Polskie firmy na katarskim rynku, zwłaszcza przetwarzanie w chmurze i sztuczna inteligencja.Grzegorz Czochra, dyrektor generalny i współzałożyciel Tedee, omówił, w jaki sposób biznes i rząd mogą wykorzystać przewagę konkurencyjną, aby konkurować z konkurencyjnymi graczami.Podkreślił także, w jaki sposób przedsiębiorcy mogą uzyskać dostęp do Rynek katarski i polski.Na forum odbyła się także wymiana pomysłów ekspertów w panelach.Inne dyskusje, takie jak „Imperat danych w przemyśle naftowym i gazowym”, Zrównoważony rozwój, transformacja cyfrowa, odnawialne źródła energii, wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla oraz ochrona naszego świata poprzez powstające technologie : Granice cybernetyczne i powietrzne oraz sztuczna inteligencja.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex
Rozszerzanie współpracy poza obronność o gospodarkę i energetykę
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex