Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fort wpada do Polski w 700m R, planowany powyżej miliarda R1 dla SA

Fort Reid, trzeci co do wielkości fundusz inwestycyjny w RPA, ogłosił w czwartek swoją pierwszą bezpośrednią podróż do Polski – zainwestował 700 milionów rupii w dwie nieruchomości logistyczne w tym kraju.

Ogłoszenie po wydaniu panelu Środowe wyniki pośrednie, Fortress rozwija się w dążeniu do ekspansji na dobrze funkcjonującym rynku nieruchomości logistycznych.

WTAJEMNICZONYZłoto

Zasubskrybuj, aby uzyskać pełny dostęp do naszych narzędzi do zarządzania danymi dotyczącymi zasobów i jednostek, nagradzanych artykułów oraz wsparcia dziennikarstwa wysokiej jakości w akcji.

Steven Brown, dyrektor generalny Govt., Mówi Manivepit, że pomimo niepewności rządu Govt-19 grupa jest mocno zaangażowana w strategię ekspansji.

Twierdzi, że polska akwizycja to „oportunistyczna inwestycja” w regionie Bliskiego Wschodu (CEE); Jednak ambitny plan działania grupy dotyczący nieruchomości logistycznych o łącznej powierzchni 1 miliona metrów kwadratowych (GLA) pozostaje priorytetem w Afryce Południowej.

Krok: Capital Flight: S.A. Firmy zajmujące się nieruchomościami inwestują miliardy za oceanem

„Wydaliśmy około 700 milionów dolarów na zakup dwóch nieruchomości w Polsce, ponieważ wpisuje się to w naszą strategię rozwoju nieruchomości logistycznych” – mówi Brown.

Inwestowanie w SA

„W RPA wydamy w tym roku podatkowym około 1 miliarda dolarów na różne projekty logistyki finansowej, z których wiele jest obecnie w toku” – dodał.

Teren starego toru wyścigowego Clarewood w pobliżu portu w South Durban obejmuje Eastport Logistics Park w Cuttack i Clarewood Logistics Park lokalnie wielomiliardowych ulepszeń.

Grupa posiada dwie trzecie aktywów logistycznych w swoim portfelu nieruchomości oraz jedną trzecią obiektów i handlu detalicznego zorientowanego na pasażerów. Stara się wydostać z dysfunkcyjnych aktywów biurowych, które stanowią 5% jej portfela i część starych aktywów przemysłowych.

Ponad 65% jej aktywów znajduje się w SA, a pozostała część to inwestycje zagraniczne w regionie CEE, głównie poprzez 23,6% udział w Napi Rock Case PLC.

Zapytany, dlaczego Fortress zdecydował się zainwestować w nieruchomości w Polsce bez pośrednictwa Napi, Brown powiedział, że Napi koncentruje się głównie na rynku nieruchomości handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

READ  Polski Epinode wydaje 1,4 mln euro na uzdrowienie swoich normalnych zadań biznesowych

„Nasze pierwsze dwie nieruchomości logistyczne w Polsce są kluczowymi nieruchomościami i będziemy tam szukać więcej możliwości. Finalizujemy również transakcję o wartości 30 mln USD dotyczącą nieruchomości w Rumunii. Nasza strategia dotycząca aktywów logistycznych łączy region SA i CEE” – zauważa. .

Dyrektor generalny Fort, Steven Brown. Obraz: Prezentowany

„Fortress jest największym udziałowcem centrum handlu detalicznego Nabi, a teraz rozszerzamy naszą obecność w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez bezpośrednie inwestycje w nieruchomości logistyczne.

Oba aktywa są zlokalizowane w regionalnych strefach przemysłowych, dzięki czemu korzystają z silnej infrastruktury – podkreśla.

„Pobliskie główne drogi pozwalają firmom w Polsce na szybszy transport towarów. Oba inwestycje znajdują się w pobliżu Niemiec, co stanowi potężną propozycję dostaw dla klientów kierujących się największą gospodarką Europy” – dodał.

Na lokalnym froncie logistycznym Brown twierdzi, że zezwolił lub otrzymał przywileje w forcie oddalonym o 340 000 metrów.2 Milion metrów kwadratowych rurociągu deweloperskiego GLA w SA.

„Silny i rosnący bilans pomógł nam w dalszym ciągu realizować swoje zobowiązanie do osiągania wyników… jest to osiągnięcie, z którego jesteśmy szczególnie dumni w trudnych czasach” – mówi.

Krok: Równoważy oczy R4bn kut teng rura deweloperska

W ostatnich wynikach grupa nie chciała wypłacić zaliczki na poczet dywidendy.

Jednak podczas czwartkowej prezentacji zamykającej zarząd podkreślił, że fundusz dąży do utrzymania pozycji czytelniczej i wypłaty wymaganej dywidendy do końca czerwca 2021 roku.

Zdrowy ATV

Fort miał dobry stosunek wartości kredytu do wartości (LTV) na poziomie 38,1% w półroczu. Menedżerowie ds. Finansów w sektorze trzciny wolą LTV poniżej 40%, szczególnie w obecnym środowisku rządowym 19.

LTV było w stanie skrócić ostatnie półrocze od końca ostatniego roku podatkowego (czerwiec 2020 r.) Do grudnia 2020 r., Osiągając 38,1% poziom dźwigni o prawie pięć punktów procentowych wyższy niż w analogicznym półroczu (grudzień) (2019 r.).

READ  Ponowne wsparcie z Polski w walce z gruźlicą: gruźlica wspiera Tanzanię we współpracy z kilkoma klinikami - Tanzania Stany Zjednoczone

Niemniej jednak Brown twierdzi, że fort nadal jest w silnej równowadze.

Ta grupa ma lepszy współczynnik LTV niż wielu jej rówieśników.

Naci Chetty, starszy menedżer ds. Finansowania nieruchomości na giełdzie w Stanley, powiedział, że pomimo presji na niektóre części portfela zamku w zakresie czynszu i deficytów, zespół był „dobry w utrzymaniu LTV na poziomie 38% i utrzymaniu odpowiedniego przepływu gotówki”.

„Portfel kredytów detalicznych jest tak samo podatny na infekcje, jak w poprzednim roku. Jednak konsumenci na tych rynkach [rural and township areas] Ten rok będzie trudny ze względu na rosnące koszty paliwa i żywności ”- powiedział.

„Rozwój logistyki jest kontynuowany w NOI [net operating income] Na tej podstawie jest to około 2,3% portfela funduszu w RPA.

„Wydaje się, że wakaty logistyczne wynosiły około 4%” – mówi Chetty.

„Obecnie jest to około 152 000 m2 Miejsce mety w parkach logistycznych Clarewood i Eastport dla upamiętnienia roku dla zamku. Szacunkowa wydajność w zakresie kompletacji wyniesie 7,8% do 9,2%, co jest nadal obowiązkowe na trudnym rynku. Fort ma około 90 000 m2 Zostaw już tę sumę. ”

Zwraca uwagę, że logistyka bezpośrednia grupy to nowa strategia wejścia do Polski.

„Na polskim rynku są z pewnością pewne możliwości rozwoju aktywów logistycznych … Niektóre węzły logistyczne w Polsce są bardzo konkurencyjne i muszą pozyskiwać aktywa dla zamku z silnymi dochodowymi najemcami”.