Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Finaliści Eurowizji zdecydowali się z powodu zakazu przemawiania Zełenskiego

Polska, Australia i Cypr awansowały do ​​wielkiego finału Konkursu Piosenki Eurowizji, ponieważ prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski otrzymał zakaz przemawiania.

Szesnaście krajów walczyło w czwartkowy wieczór o pozostałe 10 miejsc w sobotnim pojedynku w Liverpoolu.

Na liście zwycięzców w głosowaniu znalazły się Albania, Estonia, Belgia i Austria. Głosowano także na Litwę, Armenię i Słowenię.

Grecja, Dania, Gruzja, Islandia, San Marino i Rumunia nie zakwalifikowały się jednak.

Joker Out ze Słowenii świętuje awans do finału, który odbędzie się w sobotę

Pojawiło się, gdy Europejska Unia Nadawców (EBU), która jest producentem konkursu, powiedziała, że ​​odrzuciła prośbę Zełenskiego o przemówienie do publiczności wydarzenia w sobotę.

W tym roku konkurs odbywa się w Wielkiej Brytanii w imieniu rozdartej wojną Ukrainy, która w zeszłym roku triumfowała w Turynie po fali poparcia elektoratu.

W oświadczeniu Europejskiej Unii Radia i Telewizji czytamy: „Konkurs Piosenki Eurowizji jest międzynarodowym programem rozrywkowym i podlega ścisłym regułom i zasadom, które obowiązują od samego początku.

W ich ramach jednym z filarów konkursu jest apolityczny charakter wydarzenia.

Zasada ta zabrania możliwości wygłaszania oświadczeń politycznych lub podobnych w ramach sporu.

„Prośba pana Zielińskiego o zwrócenie się do publiczności na Konkursie Piosenki Eurowizji, w szczytnych intencjach, niestety nie może zostać przyjęta, gdyż byłaby sprzeczna z regulaminem imprezy”.

EBU odnotowała, że ​​wystąpi 11 ukraińskich artystów, w tym zeszłoroczna zwycięska Orkiestra Kałusz, a także pokazy z 37 miejsc z całej Ukrainy.

Żaden z ulubieńców bukmacherów nie pojawił się podczas czwartkowej rundy pucharowej, ale wciąż było wiele przyciągających wzrok występów.

Gustave wystąpił na scenie dla Belgii w różowych spodniach ze spadochronem

Występ w Belgii z Gustavem Przez Ciebietaneczny utwór o smaku muzyki house, zawierający optymistyczne uderzenia pianina.

Ubrany w spodnie ze spadochronem i biały kapelusz z szerokim rondem, do piosenkarza dołączyli chórzyści z różowymi wachlarzami i tancerka wykonująca biodrowy układ.

Polska piosenkarka popowa Blanca zrobiła wrażenie swoim utworem pojedynczyletnia melodia z chwytliwym haczykiem, przywodząca na myśl muzykę Ariany Grande.

Viral TikTok duet Teya And Salena, pierwszy duet rywalizujący o Austrię, wykonał dziwaczny taneczno-popowy utwór. Kim do diabła jest Edgar?

READ  Oto, co przegapiłeś w Wisconsin w tym tygodniu: 11 lutego
Austriaczki Tia i Salina zagrały swoje hymny, a hałaśliwy tłum śpiewał razem z nimi

Chwytliwa piosenka opowiada o opętaniu przez ducha dziewiętnastowiecznego pisarza gotyckiego Edgara Allana Poe, ale jest także komentarzem do zmagań pisarek, które są traktowane poważnie w zdominowanym przez mężczyzn przemyśle.

Australijscy weterani Voyager, pięcioosobowy zespół z Perth, znany ze swoich kosmicznych skał, dali imponujący występ na swoim skalistym torze. Przygotowywać.

W nagranym wcześniej klipie walijski aktor Luke Evans przypomniał prawie siedemdziesięcioletnią historię konkursu, który, jak powiedział, wyłonił się z „kontynentu wychodzącego” z drugiej wojny światowej, aby stać się „burzliwymi wyborami w Europie”.

Eurowizja złożyła hołd muzyce ukraińskiej występami Marii Jaremczuk, Zlaty Dzionki i Otoya z muzyką z tego kraju na przestrzeni lat, w tym kolędami, Kolęda dzwoneczkówktóry jest oparty na ukraińskiej piosence Shchedryk.

W międzyczasie Queen’s Eurovision szturmem wkroczył na scenę

Gospodarze Alesha Dixon i Hannah Waddingham oraz ukraińska piosenkarka Julia Snina powrócili na scenę po debiucie jako trio we wtorek wieczorem.

W pewnym momencie trio zmieniło się w drag queens, wchodząc do Queen Machine, zanim grupa wykonawców wyszła na scenę, by wykonać składankę piosenek, w tym Uwolnij swój umysł autorstwa En Vogue i zremiksowany przez Uwolnij się autorstwa Jessego Ware’a.

Niespodziewanie pojawił się również popowy zespół Scooch, który w 2007 roku rywalizował z Wielką Brytanią. podnieść flagę (twój) Ale zajął 22. miejsce z zaledwie 19 punktami.

Gospodarze Alesha Dixon, ukraińscy piosenkarze Julia Snina i Hannah Waddingham wrócili do drugiego półfinału.

Znana ze swojego kampowego stylu grupa przebrana za stewardessę rozdawała publiczności karty do głosowania.

Animowana postać dla dzieci Świnka Peppa również pojawia się niespodziewanie, prowadząc linię conga.

Po raz drugi w tym tygodniu halę wypełniły ukraińskie flagi powiewające obok flag innych krajów walczących o nagrodę.

Wielki Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 już w najbliższą sobotę o 20:00 w RTÉ One i RTÉ Player.

Źródło: Stowarzyszenie Prasowe