Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fantastyka naukowa. Sinfonietta Krakowska Letnia Ofensywa

Z Sinfoniettą Cracovią będziemy mieli okazję spotkać się podczas letnich wakacji pod patronatem nadchodzącej 7. edycji Festiwal Sinfonietty I wyjątkowy projekt Miniatura Stanisława LimObchody polskiego roku Lim. Nauka i muzyka wydają się być odległe od świata – w rzeczywistości wypełnione fascynującymi i często zaskakującymi wzajemnymi powiązaniami. – mówi Yorick Diba, dyrektor Sinfonietta Cracovia i założyciel projektu. W ramach tegorocznego Projektu i Festiwalu Sinfonietta «Miniatura Stanisława Lim» Wspólnie z naszymi słuchaczami postaramy się prześledzić najciekawsze powiązania między światem muzyki, nauki i literatury inspirowanej nauką. – Ten ostatni w najlepszym wydaniu, bo to Lemowski! – Diba dodaje.

Poprzednio 1 lipca (czwartek) Sinfonietta Cracovia otworzy VII Festiwal Sinfonietta multidyscyplinarnym koncertem Przeciwciała muzyczne – muzyka i immunologia, który zostanie uświetniony multimedialnym wykładem wybitnych gości związanych z Uniwersytetem Medycznym w Wiedniu: prof. Wielka Sybilla I profesor. Manfreda Hikinga, Autorzy słynnej wiedeńskiej serii „Flags of the Flag” Dźwięki i Nauka. A wraz z nimi słuchacze będą mieli okazję odbyć muzyczną podróż przez immunologię i zobaczyć historię medyczną niektórych z największych kompozytorów w historii! W programie koncertu znajdą się utwory Wolfgang Amadeus Mozart, Fryderyk Chopin i Dmitriy SzostakowiczW wykonaniu Sinfonietty Cracovii pod okiem kolejnego znamienitego gościa tegorocznej edycji: uznanego na arenie międzynarodowej mistrza hiszpańskiej różdżki. Ricardo Casero, dyrektor techniczny Orquesta Reino de Aragón.

sobota 3 lipca To będzie święto muzyki kameralnej – przed nami kolejna wersja kluby pokojowe – Jedno z głównych wydarzeń Festiwalu Sinfonietta, który co roku gromadzi rzesze miłośników kameralistyki w oddziałach i ogrodach Muzeum Narodowego w Krakowie. kameralne kluby To propozycja łącząca tradycyjną formułę koncertową z duchem klubowym: pięć koncertów odbywa się jednocześnie w różnych lokalizacjach przez znakomite polskie zespoły kameralne (Klasyczne smyczki, Kwartet Sinfo, 2B3 Ensemble, Dafo Duo i duet Lolik / Panasuk), której zwieńczeniem będzie finał plenerowy – w tym roku z udziałem Massimo Merseligo – Wybitny włoski flecista, dyrektor słynnego Festiwalu Emilia-Romania. W programie koncertu nie zabraknie najważniejszej muzyki inspirowanej matematyką i innymi naukami ścisłymi, w tym m.in Aleksandra Borodina Najlepszy kompozytor wśród chemików, znany ze swojego atletycznego zapału Witold Lutosławskii Antona Weberna – Nazywa się „Szalony świat muzyki” lub wreszcie Jean Sebastian BachIch prace wciąż fascynuje niezwykły kunszt surowej sztuki asercji, a wykorzystali ją autorzy jednej z kinowych interpretacji powieści Lima Solaris. Ale to nie wszystko, posłuchamy ceremonii zamknięcia w pałacu biskupa Erazima Syuchka polska premiera dwa tory Prezent od Michaela Neimana dla Massima Marsiliego.

READ  Polskie paczki jak babcia zrobiła | pić jedzenie

w niedzielę 4 lipca Z Sinfoniettą Cracovią spotkamy się ponownie w Sukiennicach podczas ostatniego koncertu Festiwalu Sinfonietta z podtytułem «gęstość». Zjawisko fizyczne dźwięku. Orkiestra Krakowska pod dyrekcją dyrektora, York Dibayawykonywać piosenki Jan Stefani, Anton Webern, Alexander Borodin, Franz Doppler, Witold Lutoslavsky i Krzysztof Penderek Podkreślenie ich interdyscyplinarnych kontekstów – od tematu „Cudu elektryczności” w Operze Narodowej Stephanie po matematyczne inspiracje twórczością Weberna i Lutosawskiego. Wieczór uświetni występ Massimo Merseligo słynny kawałek Gęstość 21,5 Na samotnej flocie Bora Edjara Varicigo – Unikalne dzieło kompozycji francuskiej, zamówione przez Georgesa Barriera z okazji planowanej premiery musicalu na flet platynowy (zarówno tytuł, jak i skład utworu oraz oficjalne wyróżnienia wskazują na gęstość tego minerału, która wynosi około 21,5 gramów na centymetr sześcienny). Podczas koncertu wystąpi również Sinfonietta Kraków pierwszy pokaz zwycięski utwór VII Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Sinfonietta za Sinfoniettę na orkiestrę smyczkową Teremina Połączyć.


Już tydzień po zakończeniu Festiwalu Sinfonietta, w niedzielę 11 lipca Odbędą się dwa pierwsze wydarzenia projektu Miniatura Stanisława Lim, aby uczcić polski rok jednego z największych autorów trendów na świecie Fantastyka naukowa. Sinfonietta Cracovia spotka się ze swoimi najmłodszymi słuchaczami i ich rodzicami w Ogrodzie Doświadczeń. Stanisława Lima w Krakowie podczas Muzyczna wycieczka przez cały dzień koronowany Koncert dla dzieci Bajka o robotach. Program imprezy plenerowej – organizowanej w formie wspólnej ścieżki edukacyjnej dla słuchaczy i muzyków – obejmie m.in. Camille Saint Sensa, Juliusa X Ray, Billy Bartuca i piosenki z filmu Pan Clix w kosmosie. Muzycznym kamieniom milowym będą towarzyszyć odczyty fragmentów Bajka o robotach Stanisław Lim – Fascynujące historie łączą świat futurystycznej technologii kosmicznej ze światem baśni ludowych, w których bohaterami i gawędziarzami są roboty. Nie zabraknie również gier edukacyjnych i eksperymentów naukowych z wykorzystaniem eksponatów ogrodowych! Ale to nie wszystko! Podczas zwiedzania ogrodu eksperymentalnego zostaną ogłoszone wyniki i pokazane prace zwycięskie w konkursie plastycznym. roboty z kreskówek.

czwartek 15 lipca Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w formacie, który kochasz Kraków Na żywo na koncercie maska ​​/ planetyW którym Sinfonietta Cracovia i jej słuchacze nie tylko wejdą w połączony świat muzyki i nauki, ale także wyruszą w fascynującą podróż po świecie kina i sztuki muzycznej. Podczas koncertu, który odbędzie się w Audytorium Krzysztofa Pendereckiego w ICE Kraków, Sinfonietta Cracovia pod batutą York Dibaya zaprezentuję – Po raz pierwszy z muzyką na żywo! Nagrodzony film na podstawie prozy Stanisława Lima maska Reżyseria: Bracia Raseef. Podczas pokazu filmu, zrealizowanego w legendarnym polskim studiu Se-Ma-For, orkiestra wykona swój wokalny utwór na żywo – oszałamiający wyczyn Christopha Pendereckiego na dużą skalę. De Natura Sonoris Eye. W drugiej części koncertu posłuchamy pełnej radości słynnej suity orkiestrowej planety Gustav Holst Praca uznana za popularną Jeden z pierwszych utworów muzycznych w stylu współczesnej muzyki filmowej, który przez dziesięciolecia inspirował największych twórców gatunku – m.in. Hansa Zimmera czy Johna Williamsa (ten ostatni opierał się na motywach kompozycji Holsta i tworzył filmową ścieżkę dźwiękową do serialu Gwiezdne Wojny). wszyscy

READ  Otwarcie nowej polskiej restauracji w Lawrence, New Jersey

Spośród siedmiu części kompozycji Holst nazwał ją jedną z planet Układu Słonecznego i przypisał jej cechy astronomiczne. Przeszywająca proza ​​Lema, znakomity film, którego akcja rozgrywa się we wspaniałej scenerii i prawdziwej, kosmicznej skali legendarnej legendy planeta – Nie ma wątpliwości, że czeka nas wspaniała przygoda w odległych galaktykach!

Dofinansowany przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert odbył się pod patronatem medialnym Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz RMF Classic.

Bilety: InfoKraków, Eventim, Bilety 24

http://sinfonietta.pl/bilety

http://sinfonietta.pl/sinfoniettafestival

http://sinfonietta.pl/planety-holsta-maska

http://sinfonietta.pl/bajki-robotów