Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

F1 odnowi prawa medialne z ESPN za 75-90 milionów dolarów rocznie

F1 odnowi prawa medialne z ESPN za 75-90 milionów dolarów rocznie

Wygląda na to, że Formuła 1 będzie nadal emitowana w ESPN należącym do Disneya.

według raport John Ourand i Adam Stern z Magazyn Biznesu SportowegoESPN odnowi prawa medialne do 2025 roku za 75-90 milionów dolarów rocznie. Kilka wcześniejszych raportów mówiło, że F1 należąca do Liberty Media dąży do 100 milionów dolarów rocznie.

Odnowienie jest ważne z kilku powodów. W szczególności usługi przesyłania strumieniowego NBC i AmazonAMZN
i NetflixNFLX
Byli w mieszance o prawa. Netflix transmituje filmy dokumentalne jechać, aby przeżyć Co jest uważane za czynnik rosnącej popularności F1 w Stanach Zjednoczonych

Według raportu SBJ, Amazon zaoferował więcej pieniędzy niż ESPN – 100 milionów dolarów rocznie poszukiwanych przez F1 – za prawa, co sugeruje, że przynajmniej na razie Formuła 1 nie jest jeszcze gotowa na wszystko. okazja – przepływ. Inni oferenci zostali podobno powiadomieni w piątek, że ESPN zdobył prawa, chociaż umowa nadal wymaga podpisania.

ESPN będzie nadal retransmitować relacje brytyjskiego Sky Sports z globalnej serii wyścigowej. The Światowy lider w sporcie Wyścigi na żywo pokazywane bez reklam ze sponsorem tytularnym. Tym patronem były polskie matki. Pełne powtórzenia wyścigu z przerwami na reklamy. Wraz ze wzrostem kosztów praw, interesujące będzie sprawdzenie, czy ten wzorzec reklam wolnych od reklam będzie kontynuowany, czy też reklamy będą wyświetlane „obok siebie” wraz z treściami dotyczącymi wyścigów, tak jak zrobiła to NBC.

Kluczem do zgłoszonej nowej umowy jest możliwość strumieniowania niektórych treści F1 za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego ESPN+. Raport nie określa, czy będzie to obejmować wyścigi lub inne treści wspierane przez wyścigi, które wcześniej były częścią umowy ESPN. Tradycyjnie Wolne Treningi 1 i 2 były transmitowane w piątki, Wolne Treningi 3 i sesje kwalifikacyjne w soboty. Chociaż nie zgłoszono, wydaje się, że te treści mogą być czasami udostępniane w ESPN+.

Podobnie jak w przypadku obecnej umowy dotyczącej praw medialnych ESPN, sieć będzie miała opcję wyścigów lotniczych w sieciach z rodziny ESPN, oprócz sieci ABC. Polecane wyścigi, takie jak Grand Prix Monako i wyścigi w amerykańskich strefach czasowych, tradycyjnie były transmitowane na antenie ABC.

Wraz z rosnącą popularnością w Stanach Zjednoczonych Liberty Media i Formuła 1 zwiększyły liczbę imprez w kraju. W 2022 roku zadebiutowali w Grand Prix Miami na tymczasowym torze drogowym wokół Dolphins’ Hard Rock Stadium, a 23 października będą ścigać się na Circuit of the Americas (COTA) w pobliżu Austin. W 2023 roku F1 doda w sobotni wieczór wyścig Las Vegas Circuit w listopadzie, który częściowo rozpocznie się w sektorze Icon. Wreszcie, do przyszłego roku odbędzie się sześć wyścigów na żywo w strefach czasowych USA; Główny czynnik wpływający na oglądalność. Wyścigi te odbywają się w Austin, Brazylii, Las Vegas, Meksyku, Miami i Montrealu.

Przedłużenie to znaczny wzrost w stosunku do tego, co ESPN obecnie płaci za prawa medialne. Umowa, która wygasa z końcem bieżącego sezonu, zakłada, że ​​sieć płaci zaledwie 5 milionów dolarów rocznie.

READ  Justin Theroux, Melissa George, Neil Crosse i nie tylko - Deadline