Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ex-Virgin Galactic CEO uruchamia Seraphim Space Trust

Will Whitehorn, były szef Virgin Galactic, wspiera firmę Richarda Bransona zajmującą się lotami kosmicznymi w uruchomieniu pierwszego na świecie notowanego na giełdzie funduszu technologii kosmicznych w Wielkiej Brytanii.

Whitehorn (poniżej) będzie prezesem zarządu Seraphim Space Investment Trust, który stara się o notowanie w Londynie i zebrał do 100 milionów funtów na inwestycje we wczesne i rozwijające się firmy zajmujące się technologiami kosmicznymi.

Dyrektorem inwestycyjnym firmy jest Seraphim Space, spółka komandytowa, której zespół składa się w dużej mierze z byłych członków grupy private equity YFM.

Jego celem jest osiągnięcie 20% całkowitego rocznego zwrotu z inwestycji i rozpocznie się od zakupu portfela 19 aktywów od istniejącego funduszu Seraphim Space Fund.

Mówi, że obejmują one udziały w kilku „jednorożcach” lub nienotowanych na giełdzie firmach o wartości ponad 1 miliarda dolarów, takich jak Arqit, brytyjska firma zajmująca się kryptografią kwantową, Spire Global, globalna firma zajmująca się prognozowaniem pogody oraz AST & Science, kosmiczna firma 4G mobilna łączność szerokopasmowa. dostawca internetu.

Deutsche Bank i JPMorgan Cazeneuve są wspólnymi stażystami w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO), w ramach której akcje zostaną wyemitowane po 100 pensów. Ulotka zostanie opublikowana za kilka tygodni.

W związku z oświadczeniem o flotacji, Whitehorn powiedział, że w sektorze kosmicznym trwa rewolucja przemysłowa z „ogromnym wzrostem” liczby wystrzeliwanych satelitów i wzmożoną działalnością komercyjną w kosmosie, często powiązaną z zarządzaniem wzrostem populacji i zmianami klimatycznymi.

Oczekuje się, że technologia lotnicza stanie się rynkiem inwestycji wielokontraktowych o wartości bilionów dolarów, który wcześniej był niedostępny dzięki wymienionym możliwościom. Z przyjemnością zapewniamy inwestorom dostęp do zdywersyfikowanego portfela spółek o największym potencjale wzrostu w sektorze.

W tej chwili jest to najbardziej znany fundusz z zainteresowaniem w tej dziedzinie Szkocki Fundusz Hipoteczny (SMT) z udziałami w firmie rakietowej SpaceX Elona Muska. Jest to jednak obszar, który w dużej mierze był domeną bogatych prywatnych inwestorów, takich jak Musk, Branson i Jeff Bezos z Amazona.

READ  NASA opóźnia spacer kosmiczny, powołując się na „zawiadomienie o gruzach” dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

„Wraz ze zmianą paradygmatu w ekonomii kosmosu, co oznacza, że ​​​​zbudowanie i wystrzelenie satelity wielkości pudełka po butach może teraz kosztować co najmniej 100 000 USD, Mark Puget (powyżej), dyrektor generalny Trust Fund Manager i były dyrektor YFM Equity Partners, powiedział: Sektor kosmiczny szybko się rozwija.

W miarę jak nowe konstelacje tysięcy satelitów zaczynają pojawiać się online, na niebie rozwija się nowa infrastruktura cyfrowa i platforma z kosmosu, która katalizuje niektóre z megatrendów, które zmienią nasz świat, w procesie tworzenia wielu multi- miliardy dolarów firm. „

Firma inwestycyjna uzyskała poparcie rządu lorda Jerry’ego Grimstone’a z Boscobel Kt, byłego prezesa Standard Life i obecnego nieopłacanego ministra ds. inwestycji, oświadczając: „To bardzo ekscytujący rozwój dla sektora kosmicznego w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Seraphim Capital, z którym Departament Handlu Międzynarodowego współpracuje od dłuższego czasu, jest już liderem w pomaganiu sektorowi w dostępie do finansowania kapitałowego, które przyczynia się do ważnej komercjalizacji technologii i usług kosmicznych.