Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fotograf uchwycił „ścieżkę ptaka” podczas zaćmienia Słońca

Fotograf Zeff Hoover Wcześnie rano fotografował zaćmienie Słońca, kiedy przez kadr przeleciał ptak. Postanowił wtedy stworzyć ten niezwykły obraz, ukazujący ślad ciemnego ptaka w obliczu częściowego zaćmienia obrączkowego.

Hoover, bostoński inżynier fotograf i fotograf, wstał o 3:30 rano i udał się do Quincy Beach ze swoją dziewczyną Zoe Chacoyan i kolegą Christianem Lockwoodem, aby ustawić swój sprzęt fotograficzny. Robił nim zarówno zdjęcia, jak i filmy 4K Sony a7S III oraz teleskop refrakcyjny 1000 mm przy f/13, a celem grupy było sfotografowanie zaćmionego wschodu słońca z bostońską latarnią morską na pierwszym planie.

„Niestety dla nas w Bostonie nad horyzontem znajdowała się gruba warstwa chmur” – mówi Hoover. betapiksel. „Ustawiliśmy nasz sprzęt na Quincy Beach z widokiem na Boston Harbor i czekaliśmy na pierwsze światło. Gdy słońce wzeszło, chmury zaczęły się cofać, a słońce faktycznie wyszło, gdy zaćmienie osiągnęło maksymalny punkt.

Lśniąca mewa przeleciała przez moją ramę [at 5:35am] Całkowicie osłonięty od słońca i księżyca w tym momencie zacząłem przyklejać mój teleskop, gdy tylko minął. „

Wycinek zdjęcia Ziffa Hoovera przedstawiający lot ptaka.

Aby stworzyć to zdjęcie ze „ścieżką ptaków”, Hoover ułożył w stos klatki z nakręconego przez siebie wideo.

„Obróbka obrazu była bardzo prosta” – mówi fotograf. Kolejne klatki wideo były łączone statystycznie, jak można by zrobić, aby zredukować szum, ale zamiast uśredniania użyłem minimalnej funkcjonalności.

„Jest to sposób na umieszczenie zacienionego ptaka z każdej klatki na tle zaćmienia, bez wykonywania indywidualnego maskowania, które jest żmudne i wydaje się nieco mniej autentyczne”.

Hoover mówi, że czuje się szczęśliwy, że udało mu się uciec z plaży tym szczęśliwym strzałem, biorąc pod uwagę, że podróż była pierwotnie straconym wysiłkiem z powodu niesprzyjającej pogody.

„Jest coś w obserwowaniu sinusoidalnego ruchu skrzydeł mewy przecinających się prosto przez przecinające się orbity Słońca, Księżyca i Ziemi, co sprawia, że ​​taki obraz zaćmienia jest możliwy… wydaje mi się poetycki” – mówi Hoover.

READ  Brian Cox zakończył pytanie Lauren Kelly o „duchach” dosadną odpowiedzią: „Nie!” | nauka | Aktualności

Możesz znaleźć więcej prac Hoovera Jego strona internetowaA Serwis społecznościowy FacebookA flickrA 500 pikseli, A Instagram.


Kredyty obrazkowe: Zdjęcie: Ziv Hoover, Christian Lockwood i Zoe Chakoyan, wykorzystane za zgodą used