Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Emmanuel Macron spotyka „straszne upokorzenie” po tym, jak francuski przywódca został odsunięty na bok podczas ważnego wydarzenia w Unii Europejskiej | Polityka Aktualności

Wydarzenie, organizowane wspólnie przez Parlament Europejski i Komisję Europejską, ma na celu przyjrzenie się średnio- i długoterminowej przyszłości bloku. Jako głowa państwa będącego gospodarzem, Macron ma rozpocząć wydarzenie 9 maja, ale ponieważ ma przemawiać między 14.05 a 14.10, jego szansa na powiedzenie czegoś szczególnie istotnego jest ograniczona.

Powiedzieć Express.co.uk: „To straszne upokorzenie.

Prezydenta Francji poproszono o rolę figuranta, a Emmanuel Macron przyjął go entuzjastycznie.

„Kto by uwierzył, że za dziesięć minut będą mieli okazję wygłosić merytoryczne przemówienie?”

Macron przygotowuje się do walki o reelekcję w przyszłym roku, a jego potencjalnym przeciwnikiem jest Marine Le Pen, która również należy do Rajdu Narodowego.

W związku z tym Bayer zasugerował, że potraktuje to wydarzenie jako trampolinę dla swoich przyszłych ambicji politycznych, zwłaszcza w przypadku kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która ustąpi ze stanowiska jeszcze w tym roku.

Wyjaśnił: „Konferencja na temat przyszłości Europy miała być dla niego okazją do ugruntowania pozycji lidera Europy.

Czytaj więcej: Powergrab EU upada – Londyn pozostaje mocny, mimo że miejsca pracy w Wielkiej Brytanii pozostają

Odnosząc się do prezydenta Stanów Zjednoczonych, dodał: „Gdyby Biden został wezwany do„ zakończenia ”w tak krótkim czasie, słusznie zostałoby to odebrane jako znak głębokiej pogardy dla Stanów Zjednoczonych i bezpośrednie przesłanie, jakie kraj ten ma niewielki wpływ na dyskusje międzynarodowe.

Bay nie jest jedynym, który sugeruje, że przydział czasu Macrona jest pogardą dla 43-letniego byłego bankiera komercyjnego, który został wybrany na przywódcę Francji w 2017 roku.

Ray Bassett, były ambasador Irlandii w Kanadzie, na Jamajce i na Bahamach, zabrał głos w zeszłym tygodniu Express.co.uk: „To jest konferencja, której wiele krajów europejskich nie chciało się odbyć.

„To był pomysł Macrona i federalnych w Europie, którzy go polubili, ale nazwa Macron nie jest już atrakcyjną marką.

READ  Wojna na Ukrainie: rosyjscy żołnierze zbliżają się do Kijowa – zdjęcia satelitarne pokazują „rozproszenie” dużego konwoju | wiadomości ze świata

Wtedy konferencja się otworzy, ale wyobrażam sobie, że federalni woleliby nie być z nią powiązani w oczach opinii publicznej. Postarają się zmniejszyć jego rolę ”.

„To na pewno brzmi trochę krótko, ponieważ jest o pięć minut krótsze niż w przypadku każdego z trzech krzeseł konferencyjnych” – powiedział Peter Klippy, pracownik naukowy w Fundacji Praw Własności Intelektualnej.

„Można by się spodziewać, że głos przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej będzie miał większe znaczenie niż głos prominentnej postaci w Unii Europejskiej”.

„Konferencja w sprawie przyszłości Europy od początku była nękana sporami o to, kto powinien jej przewodniczyć i nie jest przypadkiem, że jesteśmy świadkami kontynuacji tej walki.

„Na razie wszystko na konferencji wskazuje, że ci, którzy chcą więcej władzy i pieniędzy dla Unii Europejskiej”.