Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Emmanuel Macron spotyka „straszne upokorzenie” po tym, jak francuski przywódca został odsunięty na bok podczas ważnego wydarzenia w Unii Europejskiej | Polityka Aktualności

Wydarzenie, organizowane wspólnie przez Parlament Europejski i Komisję Europejską, ma na celu przyjrzenie się średnio- i długoterminowej przyszłości bloku. Jako głowa państwa będącego gospodarzem, Macron ma rozpocząć wydarzenie 9 maja, ale ponieważ ma przemawiać między 14.05 a 14.10, jego szansa na powiedzenie czegoś szczególnie istotnego jest ograniczona.

Powiedzieć Express.co.uk: „To straszne upokorzenie.

Prezydenta Francji poproszono o rolę figuranta, a Emmanuel Macron przyjął go entuzjastycznie.

„Kto by uwierzył, że za dziesięć minut będą mieli okazję wygłosić merytoryczne przemówienie?”

Macron przygotowuje się do walki o reelekcję w przyszłym roku, a jego potencjalnym przeciwnikiem jest Marine Le Pen, która również należy do Rajdu Narodowego.

W związku z tym Bayer zasugerował, że potraktuje to wydarzenie jako trampolinę dla swoich przyszłych ambicji politycznych, zwłaszcza w przypadku kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która ustąpi ze stanowiska jeszcze w tym roku.

Wyjaśnił: „Konferencja na temat przyszłości Europy miała być dla niego okazją do ugruntowania pozycji lidera Europy.

Czytaj więcej: Powergrab EU upada – Londyn pozostaje mocny, mimo że miejsca pracy w Wielkiej Brytanii pozostają

Odnosząc się do prezydenta Stanów Zjednoczonych, dodał: „Gdyby Biden został wezwany do„ zakończenia ”w tak krótkim czasie, słusznie zostałoby to odebrane jako znak głębokiej pogardy dla Stanów Zjednoczonych i bezpośrednie przesłanie, jakie kraj ten ma niewielki wpływ na dyskusje międzynarodowe.

Bay nie jest jedynym, który sugeruje, że przydział czasu Macrona jest pogardą dla 43-letniego byłego bankiera komercyjnego, który został wybrany na przywódcę Francji w 2017 roku.

Ray Bassett, były ambasador Irlandii w Kanadzie, na Jamajce i na Bahamach, zabrał głos w zeszłym tygodniu Express.co.uk: „To jest konferencja, której wiele krajów europejskich nie chciało się odbyć.

„To był pomysł Macrona i federalnych w Europie, którzy go polubili, ale nazwa Macron nie jest już atrakcyjną marką.

READ  Jednostka policji „Scorpio” zostaje rozwiązana po tym, jak jej członkowie biją zdjęcia Nicholsa, co prowadzi do jej pobicia

Wtedy konferencja się otworzy, ale wyobrażam sobie, że federalni woleliby nie być z nią powiązani w oczach opinii publicznej. Postarają się zmniejszyć jego rolę ”.

„To na pewno brzmi trochę krótko, ponieważ jest o pięć minut krótsze niż w przypadku każdego z trzech krzeseł konferencyjnych” – powiedział Peter Klippy, pracownik naukowy w Fundacji Praw Własności Intelektualnej.

„Można by się spodziewać, że głos przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej będzie miał większe znaczenie niż głos prominentnej postaci w Unii Europejskiej”.

„Konferencja w sprawie przyszłości Europy od początku była nękana sporami o to, kto powinien jej przewodniczyć i nie jest przypadkiem, że jesteśmy świadkami kontynuacji tej walki.

„Na razie wszystko na konferencji wskazuje, że ci, którzy chcą więcej władzy i pieniędzy dla Unii Europejskiej”.