Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indie’s Covid Crisis: Rząd zignorował ostrzeżenia o rozwiązaniach alternatywnych, mówią naukowcy | Indie

Panel odpowiedzialnych uczonych indyjskich ostrzegł na początku marca przed A. Nowa i bardziej zaraźliwa alternatywa Pojawił się po rozprzestrzenianiu się wirusa Corona w kraju.

Pomimo ostrzeżenia czterech naukowców powiedziało, że rząd federalny nie próbował nałożyć znaczących ograniczeń, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, poinformował w sobotę Reuters. W spotkaniu uczestniczyły miliony osób, które w większości nie miały masek Ceremonie religijne Oraz wiece polityczne z udziałem premiera Narendry Modiego, przywódców rządzącej partii Bharatiya Janata i polityków opozycji.

W międzyczasie dziesiątki tysięcy rolników nadal obozowało na obrzeżach New Delhi, protestując przeciwko zmianom polityki rolnej Modiego.

Teraz jest drugim najbardziej zaludnionym krajem na świecie Walcząc o powstrzymanie drugiej fali Infekcje są znacznie poważniejsze niż w pierwszym roku, co zdaniem niektórych naukowców jest przyspieszane przez nową zmienną i inną zmienną odkrytą po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii.

Hinduski ksiądz walczy o kremację COVID-19 w Indiach - wideo
Hinduski ksiądz walczy o kremację COVID-19 w Indiach – wideo

Indie ustanowiły w sobotę kolejny rekord świata wynoszący 401 993 przypadków nowego koronawirusa, podczas gdy zgony z powodu Covid-19 wzrosły o 3523 przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin. Eksperci uważają, że prawdziwe liczby są znacznie wyższe.

Co jeszcze pogłębiło nieszczęście, wczesną sobotę na oddziale szpitalnym Covid-19 w zachodnich Indiach wybuchł pożar, w wyniku którego zginęło 18 pacjentów. Policja powiedziała, że ​​pożar, który wybuchł w szpitalu Al-Rafah w mieście Bharuch w stanie Gujarat, został ugaszony w ciągu godziny. Przyczyna została zbadana.

Wzrost liczby infekcji jest największym kryzysem w Indiach od tamtego czasu Modi objął urząd w 2014 roku. Dopiero okaże się, jak jego załatwienie sprawy może politycznie wpłynąć na Modiego lub jego partię.

Ostrzeżenie o nowym wariancie zostało wydane na początku marca przez Indian Genetics Consortium Sars-CoV-2, czyli Insacog. Został on przekazany wyższemu urzędnikowi, który podlega bezpośrednio premierowi, według naukowca, dyrektora think tanku północno-indyjskiego, który mówił pod warunkiem zachowania anonimowości.

READ  Wybory w Holandii: Wyborcy wybierają nowych przywódców w zaciętym wyścigu

Reuters nie był w stanie określić, czy wyniki Insacog zostały przekazane samemu Modiemu. Biuro Modiego nie odpowiedziało na prośbę Reutera o komentarz.

Insacog jako forum doradców naukowych zostało ustanowione przez rząd pod koniec grudnia specjalnie w celu odkrycia wariantów genetycznych koronawirusa, które mogą zagrażać zdrowiu publicznemu. Insacog zrzesza 10 krajowych laboratoriów, które są w stanie badać warianty wirusów.

Premier Indii Narendra Modi i jego partia Bharatiya Janata Party (BJP) nadal organizowali wiece wyborcze pomimo obaw o wzrost liczby przypadków COVID-19. Zdjęcie: Deptendo Dutta / AFP / Getty Images

Naukowcy z Insacog po raz pierwszy odkryli B.1.617, Który jest obecnie znany jako wariant indyjski Od wirusa już w lutym Ajay Barida, dyrektor państwowego Instytutu Nauk o Życiu i członek INSACOG, powiedział Reuterowi.

Dyrektor North India Research Centre powiedział Reuterowi, że Insacog podzielił się swoimi odkryciami z Narodowym Centrum Kontroli Chorób Ministerstwa Zdrowia przed 10 marca, ostrzegając, że infekcje mogą gwałtownie wzrosnąć w niektórych częściach kraju.

Osoba ta powiedziała, że ​​wyniki zostały następnie przesłane do indyjskiego Ministerstwa Zdrowia. Ministerstwo Zdrowia nie odpowiedziało na prośby o komentarz.

Mniej więcej w tym dniu Insacog rozpoczął przygotowywanie projektu komunikatu prasowego Ministerstwa Zdrowia. Kopia tego szkicu, widziana przez Reutera, pokazała ustalenia forum: Nowy wariant indyjski ma dwie znaczące mutacje w części wirusa związanej z komórkami ludzkimi i został wyśledzony w 15% do 20% próbek z Maharasztry, najbardziej dotknięty stan w Indiach.

Projekt oświadczenia stwierdza, że ​​mutacje, nazwane E484Q i L452R, są „głównym problemem”. Powiedziała, że ​​zmodyfikowane wersje wirusa mogą łatwiej dostać się do ludzkiej komórki i zwalczać odpowiedź immunologiczną człowieka.

Ministerstwo ogłosiło wyniki około dwa tygodnie później, 24 marca, kiedy to przekazało mediom oświadczenie, w którym nie było sformułowania „poważna troska”. Oświadczenie głosi, że tylko najbardziej problematyczne zmienne wymagały działań już rozpoczętych – wzmożonych testów i kwarantanny.

READ  Korea Południowa przeprasza po wystrzeleniu rakiety w odpowiedzi na awarię testową Północy | Korea Południowa
Nadzy hinduscy święci mężowie nurkują w rzece Ganges podczas Kumbh Mela, czyli Jar Festival, jednej z najświętszych pielgrzymek w hinduizmie, w Haridwar, w północnym stanie Uttarakhand w Indiach, w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r. Uważają, że zanurzenie się w świętym woda zmyje ich grzechy i zapobiegnie ponownym narodzinom.  Znany hinduski przywódca religijny zmarł na COVID-19.  W Indiach każdego dnia dochodzi do setek tysięcy nowych przypadków koronawirusa, powodując ból, strach i cierpienie wielu istnień ludzkich, ponieważ w Delhi i innych miastach w całym kraju wprowadzono blokady.  (Zdjęcie AP / Karma Sonam)
Hindusi nurkują w rzece Ganges podczas Kumbh Mela lub Jar Festival, jednej z najświętszych pielgrzymek w hinduizmie, w Haridwar w Indiach Zdjęcie: Karma Sonam / Associated Press

Zapytany, dlaczego rząd nie zareagował bardziej stanowczo na wyniki, na przykład ograniczając duże zgromadzenia, Shahid Jamil, szef naukowej grupy doradczej w Insacog, powiedział, że obawia się, że władze nie zwracają wystarczającej uwagi na dowody podczas opracowywania polityki. .

„Polityka powinna opierać się na dowodach, a nie na odwrót” – powiedział. Martwię się, że nauka nie została wzięta pod uwagę jako wytyczne polityki. Ale wiem, gdzie kończy się moja jurysdykcja. Jako uczeni dostarczamy dowodów, tworzenie polityki jest zadaniem rządu ”.

Dyrektor North India Research Center powiedział agencji Reuters, że projekt oświadczenia medialnego został wysłany do największego biurokraty w kraju, sekretarza gabinetu Rajiva Juba, który podlega bezpośrednio premierowi. Gauba nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Rząd nie podjął żadnych kroków, aby zapobiec klastrom, które mogą przyspieszyć rozprzestrzenianie się nowego gatunku, ponieważ nowe infekcje wzrosły czterokrotnie do 1 kwietnia poprzedniego miesiąca.

Modi, niektórzy z jego najlepszych współpracowników i dziesiątki innych polityków, w tym postaci opozycji, Odbyły się wiece W całym kraju od marca do kwietnia odbywają się wybory lokalne.

Rząd pozwolił również na długie tygodnie Festiwal religijny Kumbh Mela, Od połowy marca uczęszczają miliony Hindusów. W międzyczasie dziesiątki tysięcy rolników może przebywać w obozach na obrzeżach stolicy, New Delhi Protestując na nowe przepisy dotyczące rolnictwa.

„Jesteśmy w bardzo niebezpiecznej sytuacji” – powiedział Shanta Dutta, naukowiec z zakresu badań medycznych z państwowego Narodowego Instytutu Cholery i Chorób Jelitowych. „Ludzie bardziej słuchają polityków niż naukowców”.

Indyjska alternatywa dotarła teraz do co najmniej 17 krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Iranu, co skłoniło wiele rządów do zamknięcia granic dla podróżnych z Indii.

READ  Brak tlenu grozi „całkowitym załamaniem” dziesiątek systemów opieki zdrowotnej | Globalny rozwój