Duet Wochna i Rymer inspirują Polskę: Europejską Federację Hokeja

EuroHockey U18 Championship II-B (Swansea, Walia)

Polska wygrała Mistrzostwa Europy U18 U18 Kobiet II-B w Swansea dzięki hat-trickowi Hanny Wochny, której trzykrotnie asystowała Julia Rymer, zdobywając tytuł w wielkim stylu.

Swoją passę bez porażki zakończyli zwycięstwem 4:0 nad Türkiye, zdobywając 10 punktów z 12 i wygrywając z Walią pomimo dobrego występu.

„Jesteśmy z siebie bardzo dumni i już za dwa lata będziemy grać w pierwszej lidze. Zrobiliśmy wszystko, co kazali nam trenerzy! Hanna Bidzyńska powiedziała, wiedząc, że awans do 2025 roku jest bezpieczny.

W tym remisie prowadzili 1:0 po sprytnym rzucie rożnym. Maria Drosta wyrównała piłkę do Jakoty Arzyszczewskiej, która przerzuciła piłkę z powrotem na środek, gdzie Olivia Grichniak dostała ostatni kontakt.

Tuż przed przerwą na przerwę Julia Reimer pobiegła przez środek obrony Turquie, po czym posłała piłkę obok Vochny na lewym słupku.

Ta sama kombinacja zapewniła trzeciego gola w Q3, kiedy Reimer przejął posiadanie piłki i wygrał uderzenie, a Vochna zdobył bramkę.

A na cztery minuty przed końcem Rymer przechwycił luźną piłkę z obrony i przedarł się do Vochny, by wbić do otwartej bramki.

Turniej kończy się w piątek, gdy Walia – potwierdzona na drugim miejscu – zmierzy się z Türkiye, który zajmie trzecie miejsce.

READ  UE z zadowoleniem przyjmuje polski plan rozwiązania obaw związanych z odstępstwem od demokracji