Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dubai Princess Sheikha Latifa Rashid Al Maktoum publikuje nagranie małego kota stojącego do trzech tygrysów na swoim luksusowym terenie

Dubai Princess Sheikha Latifa Rashid Al Maktoum publikuje nagranie małego kota stojącego do trzech tygrysów na swoim luksusowym terenie

Bezpański kotek uniknął pewnej śmierci po tym, jak został zaatakowany przez tygrysy wewnątrz ogrodzenia, w którym został uwięziony i został uratowany na czas przez strażników, jak pokazuje materiał udostępniony przez księżniczkę Dubaju.

Sheikha Latifa bint Mohammed bin Rashid Al Maktoum, właściciel tygrysów i znany z regularnego udostępniania zdjęć i filmów zwierząt, w tym koni i orangutanów, opublikowała serię filmów z incydentu na Instagramie 19 listopada.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich trzymanie dużych kotów jako zwierząt domowych jest legalne.

W pierwszym filmie, który wydaje się być nagraniem z telewizji przemysłowej, można zobaczyć dwa tygrysy pędzące w kierunku trzeciego tygrysa, który krótko trzyma kota, zanim go puszcza. Następnie kota otaczają tygrysy, które go popychają. Kot próbuje przez chwilę reagować na tygrysy, ale jest wyraźnie przytłoczony.

Widać wtedy kilku strażników pędzących w kierunku ogrodzenia, próbujących uratować kota.

Drugi film przedstawia tygrysa chwytającego kota za szyję i uwalniającego go wkrótce po tym, jak dwóch strażników próbowało go uratować.

Następnie każdy ze strażników goni tygrysy.

Chociaż kot był wyraźnie przerażony, jak widać na trzecim filmie nakręconym przez jednego ze strażników, na ciele nie było widocznych obrażeń. Ale inne nagranie kota badanego kocimi nożyczkami pokazało, że stracił czucie w ogonie.

W swoich Instagram Stories księżniczka podzieliła się informacją, że kot został zbadany przez weterynarza.

„Dzielny cudowny kot. Ten mały bezdomny dostał się do jednej z wybiegów dla tygrysów i został złapany przez tygrysy. Teraz ma się dobrze i nie będzie już trochę bezpański” – napisał Latifa w podpisie do filmów.

Od tego czasu post stał się wirusowy i zebrał ponad 4000 polubień na Instagramie. Użytkownicy chwalili szybką ratunek i dziękowali pani Latifah za adoptowanie kociaka w komentarzach pod postem.

Jeden z użytkowników napisał: „Niesforny maluch będzie miał teraz szczęśliwy dom”.

READ  Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: Co wiemy o 186 dniu inwazji | Ukraina

„Koty naprawdę mają dziewięć żyć i jestem pewien, że kot ma teraz tygrysie serce! Dobra robota za szybkie i sprawne dotarcie tam”, napisał użytkownik Dylan Freeman.

Księżniczka prowadzi kanał na YouTube o nazwie Animalia. „Kanał prezentuje niesamowitą przyrodę Sheikhi w jej sanktuarium na plaży przy słynnym Burdż al-Arab” – czytamy w komentarzu do filmu wprowadzającego na jej kanale.