<فئة="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/poland/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:بولندا;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Polska</a> Przeciwko gra dominująca Iga Świątek <a class="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/spain/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:إسبانيا;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">hiszpański</a> Sara Sorribes Tormo w United Cup (Colin Murty) com/en/afp.co.uk/481403356e7b9c209bbf54fb5c8aa5d8″ data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/A9jpqlrN3_dIuDALn.v8Og- -/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY zOQ–/https://media .zenfs.com/en/afp.co.uk/481403356e7b9c209bbf54fb5c8aa5d8″/></div>
</div>
</div>
<div class=

W poniedziałek niepohamowana Iga Świątek zaatakowała Hiszpanię, a Polska dzięki zwycięstwu 2:1 zapewniła sobie awans do ćwierćfinału United Cup.

Numer jeden na świecie nie okazał litości Sarze Sorribes Tormo, wygrywając w grze pojedynczej 6:2, 6:1, a następnie połączył siły z Hubertem Hurkaczem i przypieczętował mecz zwycięstwem w grze mieszanej 6:0, 6:0 w zaledwie 53 minuty.

Hurkacz wpadł w zasadzkę w pierwszym meczu singlowym dnia i przegrał z Alejandro Davidovichem Fokiną 3:6, 6:3, 6:4.

Najwyżej rozstawieni Polacy zakończyli grupę A z doskonałym bilansem 2:0 i czekają na przeciwnika w ćwierćfinale.

Świątek, który przegrał zaledwie siedem gemów w dwóch meczach singlowych, aby rozpocząć odliczanie do Australian Open, powiedział, że gra w grze mieszanej była dobrym doświadczeniem.

„To lekcje na przyszłość i świetna praktyka” – powiedział 22-latek. „Rzadko gram mieszanie. Używasz różnych umiejętności i chodzi o wyczucie geometrii kortu”.

Hurkacz przypisał swojemu koledze z drużyny wykonanie większości trudnych jardów.

„Nosiła mnie przez cały mecz i w każdym meczu oddawała niesamowite strzały” – powiedziała dziewiątka na świecie.

W Sydney Casper Ruud wygrał swój drugi mecz z rzędu w grze pojedynczej, po czym powrócił do gry podwójnej mieszanej, aby poprowadzić drużynę. Norwegia przeszłość Chorwacja.

Plasująca się na 24. pozycji na świecie Donna Vekic pokonała Malina Helgo 7:5, 3:6, 6:3 i zapewniła Chorwatom zwycięski start w szóstym secie.

Ruud, trzykrotny finalista Wielkiego Szlema, pokonał Bornę Coric 6:4, 6:1 w zaledwie 89 minut i wyrównał wynik, a następnie w połączeniu z Ulrike Ekeri pokonał Vekicia i Ivana Dodiga 6:2, 3:6, 10:7.

Było to bardzo potrzebne zwycięstwo Norwegii, która przegrała z Holandia w weekend.

„Jestem podekscytowany nowym rokiem, jestem świeży i gotowy” – powiedział Ruud, zajmujący 11. miejsce na świecie. „Kolejny świetny mecz singlowy. Bardzo się cieszę, że mogę w ten sposób rozpocząć nowy rok.”

Zwycięstwo nadeszło po sobotnim pokonaniu Holendra Talona Grekspoora 6:3, 6:4.

Ruud stracił serwis tylko raz w obu meczach i w poniedziałek nie został przełamany.

Zdobył także 12 z 13 bramek netto i powiedział, że ciężko pracuje, aby poprawić jakość swoich wolejów.

„Nigdy nie będę gościem, którego pełno w sieci, ale staram się częściej pojawiać na korcie” – powiedział.

Vekic potrzebowała 2 godzin i 49 minut, aby pokonać Helgo, która zagrała znacznie lepiej, niż sugerowała jej ocena 539.

„To naprawdę dobra zawodniczka, a jej ranking nie oddaje jej sprawiedliwości” – powiedziała Vekic, która w zeszłym roku dotarła do ćwierćfinału Australian Open. „W końcu mój serwis wyszedł w trzecim secie, co ułatwiło mi grę”.

Prowadzony przez Aleksandra Zvereva Niemcy on spotyka Francja W grupie D w poniedziałek w Sydney, podczas gdy Stany Zjednoczone zmierzą się z obrońcą tytułu Australia W Perth.