Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego wirus Covid mocno uderzył teraz w Indie – i gdzie może być dalej?

W pewnym sensie kraj radził sobie dobrze, podając 139 milionów dawek, więcej niż jakikolwiek inny kraj z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Chin. Zajmuje również drugie miejsce na świecie, po Stanach Zjednoczonych, pod względem drugiej przyjętej dawki.

Ale te liczby nadal stanowią odpowiednio tylko około 10 i 1,6 procent szerokiej populacji: nie są one wystarczające, aby zatrzymać drugą falę.

Zawalić się

Oprócz szczepionek, eksperci twierdzą, że władze powinny były przygotować niedofinansowany system opieki zdrowotnej, aby poradzić sobie z nową falą wirusa, Ustaw zaopatrzenie, takie jak tlen, i zaplanuj, jak dostarczyć je do szpitali.

„Świętowaliśmy bardzo wcześnie” – mówi dr Jamil. „Modelki spodziewali się drugiej fali. Historycznie, jeśli spojrzeć na epidemie chorób układu oddechowego, to wraca”.

Ale dodał: „Ale nikt nie spodziewał się, że będzie tak duży. Byliśmy naprawdę zaskoczeni i to całkowicie przytłoczyło system ”.

Indie nie są w tym osamotnione: brytyjscy lekarze powiedzieli w weekend, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak blisko jest ten kraj do podobnego upadku, kiedy przed Bożym Narodzeniem dotarł do najbardziej zakaźnego wariantu B1117.

Dr Julian Tang, emerytowany profesor nauk oddechowych na Uniwersytecie w Leicester, powiedział, że tempo wzrostu liczby przypadków Covid-19 niewiele różni się od tego, co się tutaj wydarzyło.

„Ale opieka zdrowotna jest w Wielkiej Brytanii [system] Miał właśnie się tym zająć, ponieważ chociaż tempo wzrostu liczby przypadków Covid-19 mogło być podobne w Wielkiej Brytanii i Indiach, bezwzględne liczby dziennych przypadków Covid-19 w Indiach są znacznie wyższe niż w Wielkiej Brytanii. w styczniu 2021 r. – Zasoby opieki zdrowotnej dostępne na mieszkańca w Wielkiej Brytanii są wyższe niż w Indiach ”.