Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kryzys koronawirusa w Indiach: szpital wysyła wnuka starszego pacjenta po tlen, gdy kraj zmaga się z pogarszającym się boomem | wiadomości ze świata

Patrzenie na młodych i starych Indian ścigających się po alejkach w całym New Delhi, próbujących kupić tlen, aby utrzymać przy życiu swoich krewnych, jest katastrofalnym widokiem.

Zobaczyliśmy młodego mężczyznę, który szedł na początek bardzo długiej listy oczekujących – kolejki do zakupów powietrze Potem błagał i błagał o napełnienie jego butli.

Powiedział do pracownika napełniającego butelki: „Bracie, proszę”, „Moja babcia leży na łożu śmierci. Zostałem wysłany przez szpital. Proszę, podaj mój kraj”.

Jego czoło było zmarszczone. Pocił się z czoła. Wyglądał na kompletnie zrozpaczonego.

obrazek:
Harshit Khattar mówi, że szpital wysłał go po babcię z tlenem

Pracownik odpowiedzialny za napełnianie zbiorników natychmiast to zauważył – co oznaczało, że był to człowiek, który znalazł się na krawędzi przepaści i popchnął do granic swoich możliwości.

Uległ temu – protestowym nieszczęściom tych, którzy godzinami czekali w kolejce, by napełnić swoje butle.

Harshit Khattar powiedział nam: „Nie przestawałem przez ostatnie trzy dni”. „Nie jadłem ani nic. Po prostu chodzę z miejsca na miejsce, próbując znaleźć tlen dla mojej babci.

„Ona jest podłączona do respiratora w szpitalu, aw szpitalu nie ma tlenu, więc poprosili mnie, żebym wyszedł i poszukał trochę”.

Wskoczył do taksówki ze swoimi butlami i uprzejmie pomachał nam. Dostarczenie butelek życia do szpitala zajęłoby godzinę i 15 minut jazdy samochodem z Delhi do sąsiedniego kraju.

Następnie ponownie rozpocznie poszukiwania.

Harshit Khattar ze zbiornikiem tlenu swojej babci
obrazek:
Panu Khattarowi udało się napełnić butlę z tlenem

Jak doszło do tego, że kraj, który kiedyś rozwijał się najszybciej na świecie i co kilka minut emitował reklamy telewizyjne, reklamujące się jako „niesamowite Indie”?

W jaki sposób największa demokracja na świecie znalazła się w sytuacji, w której rząd apeluje do szefów Twittera, aby anulowali posty krytyczne wobec urzędników za ich relacje Kryzys koronawirusowy?

READ  Wiadomości na temat Covid z Wielkiej Brytanii NA ŻYWO: Naukowcy z RPA twierdzą, że nowy wariant Covid mógł zwiększyć przepuszczalność

Jak ci poszło kraj Kto z pewnością zadeklarował, że pokonała globalną pandemię w styczniu, jest teraz Epicentrum epidemii wirusa na świecie?

Ludzie ustawiają się w kolejce, aby zaczerpnąć powietrza w New Delhi
obrazek:
Ludzie ustawiają się w kolejce, aby zaczerpnąć powietrza w New Delhi

Wielu analityków i komentatorów obwinia decyzje polityczne – które pozwoliły na przeprowadzenie wybranej grupie wieców politycznych i które przyciągnęły razem dziesiątki tysięcy ludzi i zachęciły do ​​rozprzestrzeniania się wirusa.

Decyzja o przeniesieniu święta religijnego, Kumbh Mela, na ten rok ze względu na „pomyślne daty” nie wydaje się zbyt rozsądna w późniejszym czasie (uczestniczyło w nim około 10 milionów ludzi i trwa do końca maja).

Publiczne i częste oświadczenia polityczne, które kraj podbił Koronawirus choroba Mogło to dać ludziom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Ale są też inne ważne czynniki, które mogą odgrywać rolę.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

Godziny linii tlenowych w Delhi

Indie są jedną z wiodących światowych firm zajmujących się szczepionkami – ale tylko około 2% populacji otrzymuje dwa pełne szczepienia.

Kraj dostarczył szczepionki wielu krajom – w tym Bhutanowi, któremu udało się zaszczepić ponad 90% swojej populacji w 16 dni, podczas gdy Indiom zabrakło szczepionek na tydzień.

Indianie zastanawiają się, dlaczego kraj najpierw nie zadbał o ochronę swojego kraju.

Do tej pory frekwencja była niewielka – być może ze względu na samą populację i dostęp do wszystkich, ale także z powodu strachu przed nią i być może poczucia, że ​​nie potrzebowaliby jej, gdyby ją pokonali.

Premier Narendra Modi udostępnia go teraz wszystkim dorosłym w wieku powyżej 18 lat od 1 maja … i tym razem prawdopodobnie będzie spore zainteresowanie.

Kraj zmaga się również z wieloma zmiennymi i mutacjami.

Warianty – z których jeden został zidentyfikowany jako wariant brytyjski odkryty w Kent – wydają się rozprzestrzeniać szybciej i wydaje się, że chorzy potrzebują więcej tlenu i przez dłuższy czas.

READ  Trzęsienie ziemi na Haiti - na żywo: trzęsienie ziemi o sile 7,2 powoduje śmierć 227 osób, ponieważ urzędnicy obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może osiągnąć tysiące

To wszystko są niepotwierdzone dowody, ale to właśnie mówią nam indyjscy lekarze z pierwszej linii – a ich bezpośrednich relacji o próbach ratowania życia nie można tak łatwo wykluczyć.

Istnieją również sugestie, że nawet po szczepionce, którą otrzymali wszyscy pracownicy służby zdrowia w Indiach, lekarze są ponownie zakażeni, co sugeruje, że może to stanowić problem, gdy ogólne szczepienia rozprzestrzenią się na populację.

Dr Ashish Chowdhury ze szpitala Akash
obrazek:
Dr Ashish Chowdhury chce, aby szpital Akash zakupił jego tlenownię

Ale dyrektor zarządzający specjalistycznego szpitala Akash Healthcare w Delhi, dr Ashish Chowdhury, opowiedział mi o swoim osobistym doświadczeniu.

Wcześniej zaraził się COVID, a następnie otrzymał podwójne szczepienie, ale ponownie zaraził się koronawirusem.

Jednak powiedział, że ten drugi raz był łagodniejszym doświadczeniem.

„Odkryliśmy to u wielu naszych lekarzy i pielęgniarek” – powiedział. „Ostatnim razem byli poważnie chorzy, jeśli się zarazili. Ale tym razem poczuli się bardziej komfortowo i mogli izolować się w domu na kilka tygodni, a następnie wracać. Dlatego szczepienie ludzi nie powinno być odkładane”.

Inne czynniki mogły przyczynić się do zbliżającego się załamania systemu opieki zdrowotnej i nagłego wzrostu liczby przypadków.

Kolejne rządy wydały niewiele na zdrowie publiczne – mniej niż 2% PKB – podczas gdy wydatki na obronę i wojsko są dwa razy większe i wyniosły 71,1 miliarda dolarów w 2019 roku.

To sprawia, że ​​zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem wydatków na obronność, po Ameryce i Chinach.

W Indiach jest około 500 zakładów produkujących tlen, ale nie ma ich w stolicy.

Władze ograniczyły produkcję tlenu do małych gałęzi przemysłu w Delhi – ze względu na zanieczyszczenie, koszty i obawy związane z przestrzenią.

Oznacza to, że tylko jeden szpital w stolicy ma własną fabrykę tlenu, czyli szpital rządowy.

READ  61-letni bramkarz, który pracuje w nowojorskim barze, zmarł po tym, jak został uderzony przez mężczyznę w Wigilię Bożego Narodzenia

Reszta musi polegać na transporcie ciekłego tlenu z roślin rozsianych po całym kraju, często setek kilometrów dalej.

Ogromna liczba zakażonych oznaczała zubożony tlen, a stany zostały oskarżone o przechowywanie tlenu dla swoich mieszkańców zamiast wysyłania go przez granice do miejsc takich jak Delhi.

Władze również powoli zezwalały na budowę instalacji tlenowych o mocy ponad 160 PSA (absorberów zmiennociśnieniowych), które oddzielają gazy z mieszaniny w atmosferze w celu wytworzenia stężonego tlenu, który może być dostarczany rurociągiem do łóżek szpitalnych.

O ile nam wiadomo, w Delhi prawdopodobnie będzie działać tylko jeden (w szpitalu Burari w Kashik Enclave, który został zainstalowany 17 marca), ponieważ przetargi trwały tak długo. W ostatnich dniach premier polecił urzędnikom przyspieszyć ten proces.

Wydaje się jednak, że w systemie dystrybucji ciekłego tlenu występują wyzwania. Muszą być przewożone w specjalistycznych cysternach, ale brakuje ich do przetransportowania wymaganych ilości i brakuje butli.

Śledź codzienny podcast Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Głośnik

Dr Choudhury ze szpitala Akash postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, szukając w Internecie producentów, u których mógłby kupić własne instalacje tlenowe.

„Teraz, kiedy to przetestowaliśmy, w czasach kryzysu znajdujemy się w takiej sytuacji, w której życie pacjenta jest zagrożone” – powiedział – „Myślę, że musimy podjąć pewne kroki, aby stać się bardziej niezależnymi, a nie zależy od słabego łańcucha dostaw dystrybucji, który istnieje w tej chwili ”.

Ma nadzieję, że instalacja zostanie uruchomiona w ciągu dwóch tygodni i już żałuje, że nie zrobił tego wcześniej. „Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy go potrzebować. Polegaliśmy na innych”.

Myślę, że Hindusi szybko zdają sobie sprawę, że przebywanie w tym miejscu jest bardzo niebezpieczną sytuacją.