Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid LIVE w Wielkiej Brytanii: liczba przypadków spada w Wielkiej Brytanii, ale minister mówi, że musimy zachować „ ostrożność ”

do

Nowa analiza pokazuje, że wskaźniki statusu jaj spadły poniżej 50 przypadków na 100 000 ludzi w ponad 95% lokalnych obszarów w Wielkiej Brytanii.

Po raz pierwszy od początku września aż 19 regionów w 20 regionach odnotowało spadek cen poniżej tego symbolicznego poziomu. Około jeden na 10 regionów rejestruje stawki w liczbach nieparzystych.

Ostrzegł również, że nadal istnieje ryzyko dla kupujących bilety na letnie festiwale, chociaż powiedział, że kraj chce znieść wszystkie ograniczenia dotyczące koronawirusa do 21 czerwca.

Aktualizacje na żywo

1619709420

Około jedna czwarta pracowników domów opieki nie otrzymała jeszcze pierwszej dawki szczepionki

NHS England podało, że łącznie 73,2 procent pracowników opieki społecznej w Anglii, którzy pracują w domach opieki dla młodszych dorosłych zarejestrowanych w Independent Care Quality and Home Caregivers, otrzymało pierwszą dawkę szczepionki Covid-19.

W przypadku pracowników opieki społecznej pracujących w innych częściach Anglii, w tym niezarejestrowanych opiekunów, odsetek ten wynosi 70,4 procent.

Obie szacunki dotyczą pierwszych dawek do 25 kwietnia.

1619707467

Jeden na pięciu pracowników starszych domów opieki nadal nie otrzymał szczepionki Covid

Około jeden na pięć domów opieki w Anglii nadal nie otrzymał pierwszej dawki szczepionki Covid-19.

NHS England podało, że około 81,0% uprawnionych pracowników otrzymało pierwszą dawkę do 25 kwietnia.

Pracownicy są klasyfikowani jako kwalifikujący się, jeśli nie mieli Covid-19 w ciągu ostatnich 28 dni.

Odpowiednik dla mieszkańców domów opieki wynosi 94,8%.

1619703338

W Afryce narasta alarm, gdy Indie obserwują kryzys

Główny urzędnik ds. Zdrowia publicznego na kontynencie powiedział w czwartek, że Afryka „patrzy z całkowitym zdumieniem”, jak Indie zmagają się z niszczycielskim odrodzeniem przypadków COVID-19.

John Nkengasung, dyrektor Afrykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedział dziennikarzom, że kontynent afrykański, który ma mniej więcej taką samą populację jak Indie i słabe systemy opieki zdrowotnej, „musi być bardzo przygotowany”, ponieważ podobny scenariusz może się tu wydarzyć.

READ  Szczyt Joe Bidena i Władimira Putina: prezydent USA mówi prezydentowi Rosji, że zawsze będzie poruszał „podstawowe kwestie dotyczące praw człowieka”, w tym Nawalnego | wiadomości ze świata

„Nasz kontynent nie może ignorować tego, co dzieje się w Indiach” – powiedział, wzywając kraje afrykańskie do unikania masowych zgromadzeń, w tym politycznych. Ostrzegł, że „nie mamy wystarczającej liczby pracowników służby zdrowia i nie mamy wystarczającej ilości tlenu”.

1619703264

Francja łagodzi swoją nocną godzinę policyjną 19 maja, by znieść ją 30 czerwca

Źródło zaznajomione z planem poinformowało agencję Reuters, że francuski rząd rozpocznie łagodzenie godziny policyjnej z powodu COVID-19 od 19 maja.

Emmanuel Macron powiedział lokalnym gazetom w wywiadzie, że godzina policyjna zakończy się od 19:00 do 21:00 czasu środkowoeuropejskiego od 19 maja do 23:00 od 9 czerwca. Odchodzi.

Wywiad Macrona ma zostać opublikowany w czwartek wieczorem.

Źródło podało również, że od 19 maja restauracje, kawiarnie i bary będą mogły ponownie otwierać swoje odkryte tarasy. Tego dnia zostaną ponownie otwarte również muzea, kina i teatry.

1619703142

W Szkocji odnotowano pięć zgonów spowodowanych wirusem Corona i 178 nowych przypadków

Według najnowszych danych Szkocja odnotowała pięć zgonów z powodu koronawirusa i 178 nowych przypadków zakażenia w ciągu ostatnich 24 godzin.

Oznacza to, że liczba zgonów według miary dziennej – dla osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa po raz pierwszy w ciągu ostatnich 28 dni – wynosi 7659.

Opublikowane w czwartek dane rządu szkockiego pokazują, że dzienny wskaźnik pozytywnego wyniku testu wyniósł 0,8%, w porównaniu z 0,9% dzień wcześniej.

To najniższy wskaźnik w 2021 roku i najniższy od września, kiedy osiągnął 0,6%.

1619702435

6 milionów testów Covid w ciągu tygodnia

Prawie sześć milionów szybkich testów na Covid-19 wykonano w Anglii w tygodniu kończącym się 21 kwietnia, według nowych danych – o milion więcej niż w poprzednim tygodniu.

Szybkie testy lub testy LFD to testy wymazowe, które dają wyniki w ciągu 30 minut lub krócej, bez potrzeby przetwarzania laboratoryjnego.

Większość tych testów jest przeprowadzana pod nadzorem w miejscach takich jak szkoły, domy opieki i miejsca pracy, chociaż niektóre mogą być teraz wykonywane przez osoby w ich domach, które następnie mają zgłosić wynik.

1619699323

Grupa prowadząca kampanię podejmująca kroki prawne w sprawie umów ŚOI budzi obawy dotyczące ujawnienia

Organizacja kampanii, która podjęła działania w Sądzie Najwyższym po tym, jak wyraziła obawy dotyczące sposobu, w jaki rząd przyznał zamówienia na sprzęt ochrony osobistej (PPE) podczas pandemii, mówi, że sekretarz zdrowia Matt Hancock „odmówił” „dostarczenia„ ważnych informacji ”.

Dobra ustawa, która podjęła działania przeciwko Hancockowi, mówi, że nie jest w stanie podjąć wyzwania uczciwie, ponieważ informacje nie zostały ujawnione.

Adwokat Good Law przedstawił obawy dotyczące ujawnienia informacji sędziemu nadzorującemu postępowanie sądowe podczas wstępnej przesłuchania internetowego Sądu Najwyższego w czwartek.

Jason Koppel QC powiedział pani sędzi O’Farrell, że w zachowaniu pana Hancocka występuje „wyraźny brak przejrzystości”.

Koppel powiedział: „Pozwany ujawnił późno i tylko częściowo i odmówił podania ważnych informacji na temat ważnych części sprawy przeciwko niemu”.

„Powód nie był w stanie rzetelnie przesłuchać i zakwestionować rachunku przedstawionego przez pozwanego”.

1619699215

Matt Hancock dziękuje JVT za otrzymanie szczepionki

Opisany przez Matta Hancocka jako „przywilej” posiadania pierwszej szczepionki przeciwko koronawirusowi w londyńskim Science Museum, podziękował zastępcy dyrektora medycznego Anglii, profesorowi Jonathanowi Van Tammowi, za podanie szczepionki.

Minister Zdrowia zamieścił na Twitterze zdjęcie z chwili podania pierwszej dawki, opisując proces jako szybki i bezbolesny.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że pan Hancock otrzymał szczepionkę Oxford / AstraZeneca.

Obok zdjęcia, na którym dostał zastrzyk od przebranego profesora Van Tam, napisał: „Niesamowite! Dostałem zastrzyk. W 8 minut. Nie został ranny. Ogromne podziękowania dla JVT i zespołu Sciencemuseum. Kiedy dostaniesz wezwanie, dostaniesz dźgnięcie!

1619697542

Niemcy twierdzą, że nowe kontrakty na szczepionki w Unii Europejskiej zawierają jasne zasady dotyczące niedoborów dostaw

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że kontrakty Unii Europejskiej na szczepionki, które zostaną dostarczone w 2022/23, zawierają jasne zasady dotyczące tego, co się stanie, jeśli producenci szczepionek nie dostarczą.

Komisja Europejska wszczęła postępowanie sądowe przeciwko firmie AstraZeneca w związku z niewywiązaniem się z umowy na dostawę szczepionek Covid oraz brakiem „wiarygodnego” planu zapewniającego terminowe dostawy.

1619694578

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech spada, ale spadek nie jest na tyle głęboki, by wskazywać na przerwanie trzeciej fali epidemii.

„Liczby muszą nie tylko pozostawać w stagnacji, ale muszą się zmniejszać” – powiedział Span na konferencji prasowej, dodając, że kampania przyspieszonych szczepień pomaga, ale wciąż jest wiele osób poddawanych leczeniu na oddziałach intensywnej terapii.

Z danych Instytutu Chorób Zakaźnych Roberta Kocha wynika, że ​​średnia liczba przypadków koronawirusa w Niemczech w ciągu siedmiu dni na 100 tys.osób spadła w czwartek trzeci dzień z rzędu do 155 – najniższego poziomu od dwóch tygodni.