Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego dziś niebo nad Lancashire było czerwone, fioletowe i różowe?

Jak mówi powiedzenie „czerwone niebo nocą jest radością pasterza”… Możesz się więc zastanawiać, dlaczego dzisiejszy zachód słońca był tak niesamowity – i jest ku temu powód.

Wrześniowy księżyc w pełni – znany jako Księżyc Żniw – jest zwykle jednym z najbardziej imponujących księżyców w pełni w roku.

W rzeczywistości równonoc jest tym, co nadaje temu księżycowi nazwę. Księżyc w pełni najbliższy równonocy jesiennej jest znany jako Księżyc Żniw, termin po raz pierwszy ukuty w 1706 roku.

Czytaj więcej: Luksusowa rezydencja Preston z widokiem na park Moore na sprzedaż

Inne nazwy wrześniowej pełni księżyca to: księżyc owoców, jako ukłon w stronę dojrzewających owoców, takich jak jabłka i winogrona, oraz księżyc jęczmienia, ponieważ ziarna jęczmienia są zbierane i młócone w tym czasie.

Czytelnicy LancsLive dzielą się swoimi zdjęciami księżyca – ze zdjęciami udostępnionymi przez PrestonDarwin, Hindenburg i Ripple Valley.

Ale właśnie dlatego księżyc w tym tygodniu wyglądał tak pięknie. Możesz również zastanawiać się, dlaczego jesień i zima przynoszą najlepsze zachody słońca — a nauka ma na to odpowiedź.

Zdjęcie autorstwa fotografa Lanx Life Jamesa Maloney

Na bardziej oślepiający zachód słońca mają wpływ chmury, temperatura i nachylenie Ziemi – wszystko to idealnie dopasowuje się w chłodniejszych miesiącach, aby uzyskać lepsze widoki, gdy patrzymy w niebo.

Aby uzyskać najlepszy zachód słońca, meteorolodzy zgadzają się, że potrzebujemy chmury o średnim i wysokim poziomie — takiej, która nie znajduje się tak blisko powierzchni Ziemi, że gdy Słońce zaczyna dostosowywać kąt naszej gwiazdy, uderza w jądro chmury i załamuje się do tyłu w naszym kierunku. .

Ale dlaczego zdarza się to tak często w chłodniejszych miesiącach?

Wharton autorstwa Johna Waringa
Wharton autorstwa Johna Waringa

W zimnych miesiącach kąt Ziemi jest lekko odchylony od słońca… Oznacza to, że zimne fronty przecinające kontynenty są w stanie przebić się nieco dalej na północ niż wiosną i latem.

READ  Wielka Rafa Koralowa: Naukowcy odkrywają 400-letni gigantyczny koralowiec | wielka Rafa Koralowa

Pobierz bezpłatną aplikację LancsLive z iPhone tutaj I Android tutaj.

Aby być na bieżąco, śledź LanceLive na Facebooku I LiveLans na Twitterze.

Czy masz dla nas jakieś wieści? Skontaktuj się z naszym biurem informacyjnym pod adresem [email protected].

Otrzymuj codziennie najnowsze wiadomości, sport i artykuły wysyłane do Twojej skrzynki odbiorczej z LancsLive ulotka tutaj.