Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DARPA planuje wystrzelić rakietę Draco o napędzie atomowym w przestrzeń księżycową

To jest Powierzchnia Poza atmosferą ziemską, aby ominąć orbitę księżyca.

Konkretnie agencja przyznała kontrakt na wsparcie pocisku demonstracyjnego dla Agile Cislunar Operations (DRACO) program, Który ma na celu umieszczenie NTP na orbicie do 2025 roku.

General Atomics zapowiada, że ​​w ciągu następnych 18 miesięcy przedstawi wstępny projekt systemu NTP „w celu zademonstrowania i zapewnienia efektywności operacyjnej systemu, możliwości budowy i walidacji na niskiej orbicie okołoziemskiej w ciągu następnych pięciu lat”.

„Cieszymy się, że możemy wspierać DARPA w definiowaniu kolejnego rozwoju technologii napędowej, która ma kluczowe znaczenie dla utrzymania świadomości kosmicznej w regionie półksiężyca i poza nim” – powiedział Scott Forney, prezes GA-EMS. „GA-EMS ma wyjątkową pozycję do wspierania tych wysiłków, ponieważ mamy możliwości i spuściznę zarówno w systemach reaktorów jądrowych, jak i systemach kosmicznych, a ich połączenie jest wymagane do realizacji misji DRACO”.

Jeśli chodzi o reaktory misji, firma potwierdziła, że ​​posiada 66 reaktorów TRIGA (Training, Research, Isotopes, General Atoms) na całym świecie.

Powiedziała dr Christina Buck, wiceprezes ds. Technologii i materiałów jądrowych w GA-EMS. „W połączeniu z naszymi wewnętrznymi możliwościami wytwarzania tych i innych komponentów, możemy zapewnić doskonały reaktor NTP na orbicie i na czas”.

Draco

Według DARPA program DRACO będzie miał dwie ścieżki.

Jeden z nich obejmie podstawowy projekt reaktora NTP i zakończy się podstawowym przeglądem projektu.

Drugi będzie obejmował opracowanie koncepcji systemu operacyjnego w celu spełnienia celów misji operacyjnej i zaprojektowanie systemu wyświetlania, który jest identyfikowalny z systemem operacyjnym, ale koncentruje się na zademonstrowaniu podsystemu napędowego.

Oczekuje się, że ścieżka B zakończy się przeglądem planu dojrzałości technologicznej systemu wyświetlania, twierdzi agencja.

Zdjęcie: DARPA

Zobacz także: DARPA chce wesprzeć sektor komercyjny w produkcji księżyca