Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Danilo Cavalcanti: Na nagraniu z monitoringu widać, jak zabójca „krab wychodzi” z amerykańskiego więzienia

Danilo Cavalcanti: Na nagraniu z monitoringu widać, jak zabójca „krab wychodzi” z amerykańskiego więzienia

podpis wideo,

Obejrzyj: Więzień ucieka, wspinając się po ścianach więzienia

Nowo opublikowany materiał filmowy pokazuje, jak niebezpieczny, śmiercionośny „krab” wspiął się na dwie ściany oddzielone 1,5-metrowym korytarzem, aby uciec z więzienia w Pensylwanii.

Danilo Cavalcanti (34 l.) ukrywa się od 31 sierpnia, kiedy uciekł z więzienia hrabstwa Chester.

Jego droga ucieczki obejmowała wspinanie się po tych samych ścianach, po których na początku tego roku wspiął się inny więzień, aby uciec.

Urzędnicy twierdzą, że drut kolczasty został zainstalowany po poprzedniej ucieczce, ale najwyraźniej nie był skuteczny.

Pełniący obowiązki dyrektora więzienia hrabstwa Chester powiedział na konferencji prasowej, że więzienie zatrudniło konsultantów ds. bezpieczeństwa po ucieczce Jegora Bolte 19 maja, który powiedział policji, że przy ucieczce polega na swojej wiedzy na temat wspinaczki skałkowej.

Pełniący obowiązki dyrektora więzienia Howard Holland powiedział, że doradcy „odkryli braki” i zainstalowano drut kolczasty, aby uniemożliwić innym więźniom korzystanie z tej samej drogi wyjścia.

Holland powiedział: „Chociaż wierzyliśmy, że nasze metody bezpieczeństwa są wystarczające, udowodniono, że jest inaczej. Teraz będziemy szybko działać, aby ulepszyć nasze środki bezpieczeństwa”.

Cavalcanti został w zeszłym miesiącu skazany na dożywocie po uznaniu go za winnego brutalnego zadźgania swojej byłej dziewczyny Deborah Brandao w kwietniu 2021 r. na oczach jej dwójki małych dzieci.

Jego ubiegłotygodniowa ucieczka trafiła na pierwsze strony gazet w jego rodzinnej Brazylii, gdzie jest poszukiwany za kolejne morderstwo w 2017 r.

Na nagraniu wideo widać, jak krab „przeszedł po ścianie przez drut kolczasty” – powiedział w środę Holland, kładąc ręce na jednej ścianie, a stopy na drugiej, aby przedostać się na górę.

Po dotarciu na dach dwóm więźniom udało się zejść po drabinie do mniej bezpiecznej części więzienia.

Źródło obrazu, Biuletyn Policyjny

podpis pod zdjęciem,

Cavalcanti (po lewej) na chwilę przed rozpoczęciem ucieczki z więzienia

Zapytany, jak można powtórzyć ucieczkę tak szybko po poprzedniej ucieczce, Holland odpowiedział: „Myśleliśmy, że poczyniliśmy odpowiednie wysiłki, aby zapobiec temu za pomocą drutu kolczastego”.

Jednak choć w więzieniu skupiono się na barierach fizycznych, pełniący obowiązki dyrektora więzienia stwierdził, że nie uwzględniono w nim „czynnika ludzkiego”.

W momencie ucieczki, tuż przed godziną 09:00 czasu lokalnego (13:00 GMT), w wieży kontrolnej przebywał funkcjonariusz więzienny. Wygląda jednak na to, że funkcjonariusz nie monitorował transmisji monitoringu, inaczej niż w maju, kiedy więzień został aresztowany zaledwie pięć minut po ucieczce, którą widziano na ekranach wideo.

Funkcjonariusz przydzielony do nadzorowania Areny C po ucieczce Cavalcanti został umieszczony na urlopie administracyjnym i jest objęty dochodzeniem prowadzonym przez prokuratora generalnego stanu.

„Zachowanie funkcjonariusza strażnicy podczas ucieczki jest kluczową częścią śledztwa” – powiedział Holland.

Śledczy prowadzący obławę powiedzieli w środę, że rozszerzyli poszukiwania w związku z kilkoma obserwacjami w ostatnich dniach.

Podpułkownik policji stanowej Pensylwanii George Bivins powiedział reporterom, że Cavalcanti „może mieć problemy z poruszaniem się” po gęsto zalesionym terenie i może ukrywać się w stodołach lub innych budynkach gospodarczych.

W poniedziałek władze zaczęły używać helikopterów i wozów patrolowych do zdetonowania wiadomości dźwiękowej nagranej przez matkę Cavalcante w Brazylii, wzywającej go do poddania się.

Za informacje prowadzące do jego schwytania wyznaczona jest nagroda w wysokości 20 000 dolarów (16 000 funtów).

READ  Wysłannik Moskwy do UE wzywa Europę do naprawy więzi, aby uniknąć niedoboru gazu