Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trwają poszukiwania nastoletniego pasażera, który wypadł z największego statku wycieczkowego świata

Trwają poszukiwania nastoletniego pasażera, który wypadł z największego statku wycieczkowego świata

Pasażer, który wypłynął w morze największym statkiem wycieczkowym świata, otrzymał imię 19-letniego Zygmunta Robicha.

Robicha zidentyfikowała jego siostra, Savannah Robic, studentka college’u, która powiedziała, że ​​kontaktowała się z ambasadą USA na Kubie.

Firma wycieczkowa podała, że ​​pan Robich wypłynął w morze z statku Wonder of the Seas należącego do Royal Caribbean tuż przed 21:00 29 sierpnia podczas drugiego dnia siedmiodniowego rejsu z Port Canaveral na Florydzie na Wielkie Kajmany. Minął prawie tydzień, a jego nadal nie odnaleziono.

Kiedy doszło do wypadku, nastolatek był na wakacjach podczas rejsu ze swoim najlepszym przyjacielem, współpracownikiem i rodziną.

„Sage to wspaniały dzieciak. Nigdy nie wpada w kłopoty i nigdy ich nie powoduje. Bardzo mądry, bez wysiłku dostał piątki z rachunku różniczkowego/fizyki/zarządzania w szkole średniej. On też jest studentem i też pracuje. Jest miły. Pani Robich powiedziała: „A powściągliwy i przyziemny dzieciak, który uwielbia też rozśmieszać ludzi. Zawsze nazywam go „fajnym, fajnym, opanowanym” bratem. Fox News.

Rubic powiedział, że kubańscy urzędnicy wstrzymali poszukiwania na morzu, ale teraz przenieśli się na wybrzeże i na ląd, aby kontynuować poszukiwania.

„Mam silne przeczucie, że zakończą te badania” – powiedziała pani Robich Insiderowi.

Poszukiwania Sigmunda Robicha (w środku) trwają, ale jego siostra Savannah Robich (z prawej) obawia się, że poszukiwania zostaną odwołane.

(Savannah Robich/Facebook)

„Jesteśmy bardzo optymistyczni, jeśli zostaną otwarte [the] Szukaj ponownie w oceanie. „Chcemy, żeby ponownie je otworzyli” – powiedziała pani Robich.

Rodzina Robicha stwierdziła, że ​​ma bardzo niewiele szczegółów na temat jego zniknięcia i poszukiwań. Jego siostra stwierdziła, że ​​Royal Caribbean nie poinformowało rodziny, jak długo załoga statku szukała zaginionego nastolatka.

READ  Nowy Jork i Kalifornia nakazują wszystkim pracownikom stanowym, w tym policji i nauczycielom, zaszczepienie się przeciwko COVID-19

Rodzina „modliła się o każdą godzinę dnia i nocy”, aby pan Robich się odnalazł.

Royal Caribbean oświadczyło, że współpracuje z amerykańską strażą przybrzeżną w poszukiwaniu Robicha. Rzecznik oddziału amerykańskiej straży przybrzeżnej na południu Florydy powiedział jednak Business Insiderowi, że poszukiwaniami kieruje kubańska straż graniczna, ponieważ incydent miał miejsce na wodach terytorialnych Kuby.

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia około godziny 21:00 czasu wschodniego, kiedy odbyła się gala „Oscar! Oscar! Oscar!” Jak podaje blog branżowy Cruise Hive, wykonano wezwanie wskazujące na awarię na morzu.

Załoga rozpoczęła trzygodzinne poszukiwania w wodzie przy użyciu reflektorów i małych łódek, po czym statek zawrócił, aby śledzić jego kurs.

Pasażerowie na pokładzie statku wycieczkowego Wonder of the Seas o wyporności 230 000 ton powiedzieli, że ich pierwotny rejs został już przekierowany przez huragan Adalia.

„Cud mórz” to statek mający 3188 stóp długości i wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić 7000 pasażerów i 2300 członków załogi.

Ten 18-pokładowy statek uważany jest za największy statek wycieczkowy na świecie. Nie jest jasne, gdzie znajduje się łódź, z której pan Robich wypłynął w morze.

Kobieta podająca się za pasażerkę statku Wonder of the Seas zamieściła na TikToku informację, że kapitan ogłosił nagranie wideo przedstawiające mężczyznę wyskakującego za burtę. Siostra Robic zaprzeczyła, twierdząc, że kobieta szerzyła dezinformację.

„Ona nie ma pojęcia, co się dzieje z miejscem pobytu i statusem mojego brata” – napisała Robich w poście na Facebooku.

Ponieważ pan Robich jest obywatelem USA, Straż Przybrzeżna nie mogła przeprowadzić dochodzenia do czasu ponownego przybycia statku Marvel of the Seas do Stanów Zjednoczonych w niedzielę.