Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kalifornia ostrzega przed przerwami w dostawie prądu podczas bezprecedensowej fali upałów

Kalifornia ostrzega przed przerwami w dostawie prądu podczas bezprecedensowej fali upałów

Kierownik kalifornijskiej sieci elektrycznej doradził odbiorcom mediów, aby przygotowali się na wtorkową przerwę w dostawie prądu, ponieważ upalna fala upałów doprowadziła systemy energetyczne do granic możliwości.

Kalifornijski operator systemu autonomicznego, który koordynuje przepływ energii elektrycznej przez większą część stanu, prognozuje zużycie energii na ponad 52 000 megawatów późnym wtorkowym popołudniem, co stanowi nowy rekord wszech czasów. Jeśli nie jest w stanie zaspokoić popytu, operator będzie potrzebował mediów, aby odciąć dostawy do obracającego się zestawu obszarów wokół Kalifornii.

„Ponieważ stan czeka najgorętsze dni w tej przedłużającej się i rekordowej fali upałów, oczekuje się, że warunki sieci pogorszą się” – powiedział Kaeso. „Odpływy są poważną niedogodnością dla dotkniętych nimi osób, ale lepiej jest zarządzać sytuacjami awaryjnymi w sposób kontrolowany, niż pozwolić, aby spowodowały rozległe rozprzestrzenianie się i długoterminowe zakłócenia”.

Ostrzeżenie pojawia się kilka dni po fali upałów, która przeszła przez większość zachodnich Stanów Zjednoczonych. Według National Weather Service temperatury osiągnęły we wtorek ponad 110 F (43 C) we wnętrzu stanu.

Kalifornia Wcześniej udało jej się uniknąć drugiej serii przerw w dostawie prądu w ciągu dwóch lat, oszczędzając we wczesnych godzinach wieczornych, kiedy zużycie klimatyzacji wzrasta, a dostawy spadają, gdy zachodzące słońce zmniejsza produkcję w ogromnym państwowym sektorze energii słonecznej.

Caiso powiedział, że klienci mogą ograniczyć zużycie energii między 16:00 a 21:00, regulując termostaty, wyłączając niepotrzebne światła, unikając używania urządzeń i nie ładując pojazdów elektrycznych. Zakłady energetyczne w sąsiednich stanach, takie jak NV Energy należąca do Berkshire Hathaway w stanie Nevada, złożyły podobne prośby.

Sytuacja pokazuje, jak rosnąca częstotliwość ekstremalnych temperatur wpływa nawet na najbogatsze części świata. Z 3,4 biliona dolarów w 2021 r. gospodarka Kalifornii jest największa w Stanach Zjednoczonych i przewyższa gospodarki krajów takich jak Wielka Brytania, Indie i Francja.

READ  Organizacja Trump przygotowuje się do oskarżenia prokuratora generalnego z Manhattanu Manhattan

Kalifornia znajduje się również na czele przejścia na niskoemisyjny system energetyczny, który w dużej mierze opiera się na energii elektrycznej. W zeszłym miesiącu uchwalił przepisy, które mają na celu stopniowe wycofywanie sprzedaży nowych samochodów benzynowych do 2035 roku. Ustawodawca stanowy również przekazać prawo Aby przedłużyć żywotność ostatniej elektrowni jądrowej w Kalifornii, Diablo Canyon o mocy 2240 MW, jako stabilnego, bezemisyjnego źródła energii.

Ekstremalne upały w przeszłości doprowadziły do Zaciemnienia w stanie w sierpniu 2020 r. — po raz pierwszy od 20 lat — po tym, jak sieć została zepchnięta na skraj przez to, co urzędnicy nazwali „jednym zdarzeniem pogodowym w ciągu 30 lat”. a Raport Później obwiniał te przerwy w dostawie prądu na połączenie zmian klimatycznych i nieodpowiedniego planowania przejścia stanu na energię z wiatru i słońca oraz problemy na rynku handlu energią.

Kalifornijski gubernator Gavin Newsom powiedział, że chociaż od tego czasu stan podjął kroki w celu rozwiązania problemów, w tym dodał 4 000 megawatów dostaw do sieci i opracował środki awaryjne, tegoroczny kryzys został zaostrzony przez suszę, która ograniczyła dostępność energii wodnej, ponieważ jak również długość czasu aktualna fala upałów.

„Nasza sieć energetyczna jest przesuwana do granic możliwości. Ryzyko awarii jest realne” – powiedział na Twitterze.

Stolica klimatu

Gdzie zmiany klimatyczne spotykają się z biznesem, rynkami i polityką. Sprawdź relacje z Financial Times tutaj.

Ciekawi Cię zobowiązania finansowe Financial Times dotyczące zrównoważonego rozwoju w zakresie ochrony środowiska? Dowiedz się więcej o naszych celach opartych na nauce tutaj