Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy M wrócił?  Night Shyamalan pisze scenariusz do tego wszystkiego?  – GeekTyrant

Czy M wrócił? Night Shyamalan pisze scenariusz do tego wszystkiego? – GeekTyrant

Od jakiegoś czasu krążyły plotki, że to scenarzysta-reżyser M. Nate’a Shyamalanaktóry słynie z filmów erotycznych Szósty zmysłi NiezniszczalnyI Oznakiw rzeczywistości napisał komedię romantyczną dla nastolatków z 1999 roku, Ona jest tym wszystkim. Teraz, jeśli spojrzysz na film na IMDb, zobaczysz, że autorem filmu jest R. Lee Fleming Jr. , ale jeśli posłuchasz komentarza audio do filmu, usłyszysz, jak reżyser Robert Iskoff mówi, że Shyamalan dopracował nawet scenariusz.

Ponieważ niewiele osób słuchało lektora, wiadomości nie rozeszły się szeroko, dopóki nie udzielono mu wywiadu Movies.comShyamalan powiedział: „Napisałem ten film jako duch Ona jest tym wszystkimI wiadomość naprawdę zaczęła się rozprzestrzeniać. Ale wtedy wkroczył R. Lee Fleming Jr., aby spróbować obalić twierdzenie. U jednego z użytkowników Twittera, Jamesa Mitchella książki„OMG, pod koniec swojej kariery okazuje się, że przez cały czas był ghostwriterem #spoileralert” — odniesienie do Shyamalana — Fleming odpowiedział tym (od czasu usunięcia) tweetem:

– Tylko w jego umyśle, James.

Niedawno Fleming zamieścił również na Twitterze (i usunął) cytat przypisywany Markowi Twainowi, który brzmiał:

„Kłamstwo może przebyć pół świata, podczas gdy prawda zakłada buty”.

Więc kto ma rację? Obaj autorzy, według producenta filmowego i adiunkta NYU, Jacka Lechnera, który pod koniec lat 90. był szefem działu rozwoju w firmie Miramax. Jak wyjaśnił Lechner w pozostawionym komentarzu Mary Sue w poniedziałek:

R. Lee Fleming napisał scenariusz, który kupiliśmy i jest to ten sam film, który widzieliście (jeśli go widzieliście To wszystko). M. Night Shyamalan przepisuje scenariusz niewymieniony w czołówce, co jest tak dobre, że dało filmowi zielone światło”.

EW Skontaktował się z Lechnerem tylko po to, aby upewnić się, że komentarz jest uzasadniony — a po upewnieniu się, że został napisany, powtórzył, że Shyamalan „zrobił więcej niż dopracowanie” scenariusza filmu:

„Zrobił solidne przepisanie… uczynił to głębszym, uczynił postacie bogatszymi”.

„Widzę, jak Fleming powiedziałby, że to jego film, i rozumiem, dlaczego M. Night powiedziałby, że to jego film” – kontynuował Lechner. „Oboje mają rację”.

READ  Kiedy Stranger Things sezon 4 zostanie wydany na Netflix?

Rozumiem, dlaczego chcesz uznania za napisanie filmu, ale myślę też, że nikogo nie obchodzi scenariusz. Ona jest tym wszystkim Po tych wszystkich latach. Nie zmienia to faktu, że Shyamalan miał solidną karierę w filmach, a Fleming miał stałą karierę jako scenarzysta telewizyjny. To dobrze dla nich obojga i mam nadzieję, że pójdą dalej.