Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cyberpunk 2077: Dogtown w Phantom Liberty ostro reaguje na graczy prowadzących radiowozy

Cyberpunk 2077: Dogtown w Phantom Liberty ostro reaguje na graczy prowadzących radiowozy

Dodatek Phantom Liberty do gry Cyberpunk 2077 wprowadził graczy do nowego obszaru zwanego Dogtown, ale jego mieszkańcy nie są tak naprawdę fanami policji Night City.

Jak napisano w poradniku IGN dotyczącym ciekawostek i materiałów informacyjnych Cyberpunk 2077, na teren kontrolowany przez prywatną armię nie pozwalają nawet funkcjonariusze policji. Gracz, który zdobędzie (kradnie) radiowóz lub pickupa, nie może przekroczyć bram Dogtown, a mieszkańcy reagują niegrzecznie na tych, którzy próbują.

„Pierdolcie NCPigs” – czytamy na drzwiach ogromnej czerwonej wiadomości, będącej grą słów w stylu Nocnej Policji, w skrócie NCPD. Chociaż bramy do Dogtown zwykle otwierają się, gdy gracz się zbliży, podczas jazdy radiowozem pozostają szczelnie zamknięte.

Brak policji w Dogtown ma sens, ponieważ jest to obszar dość bezprawny i nawet reszta obskurnego Night City wydaje się w porównaniu z nim przyjazna. Zamiast tego rządzi nim Barghest, który poza tym, że jest fajnym ukłonem w stronę oryginalnej gry Wiedźmin, jest prywatną armią dowodzoną przez złego i brutalnego Kurta Hansena, wielkiego złego Phantom Liberty.

Dodatek pojawił się 26 września, wraz z rewolucyjną aktualizacją 2.0, która pojawiła się kilka dni wcześniej. Cyberpunk 2077 został całkowicie odnowiony i zawiera takie funkcje, jak nowy system bonusów, ulepszoną sztuczną inteligencję, koniec fanowskiej teorii Elona Muska, ukłon w stronę zmarłej legendy wyścigów Kena Blocka oraz dziwne dodatki do największej tajemnicy gry.

Wszystko to spowodowało, że popularność Cyberpunka 2077 na platformie Steam gwałtownie wzrosła, a liczba ta wzrosła dopiero wraz z zakupem Phantom Liberty przez graczy. Najlepsze porady i wskazówki dotyczące poruszania się po Dog Town, niezależnie od tego, czy jesteś nowym, powracającym graczem, czy po prostu zardzewiałym, znajdziesz w przewodniku IGN po Cyberpunk 2077.

W naszej recenzji rozszerzenia z 10 września IGN stwierdził: „Cyberpunk 2077: Phantom Liberty stanowi zakończenie ogromnej zmiany w futurystycznej grze RPG studia CD Projekt Red, która rozpoczęła się wraz z spin-offem anime, Cyberpunk: Edgerunners i jego najnowszą aktualizacją 2.0”.

READ  Talking Point: Jakie darmowe gry PS Plus na lipiec 2021 chcesz?

Ryan Dinsdale jest niezależnym reporterem w IGN. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.