Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jim Ryan odchodzi na emeryturę jako szef PlayStation w marcu 2024 r

Jim Ryan odchodzi na emeryturę jako szef PlayStation w marcu 2024 r

Sony ma Prezes PlayStation Jim Ryan ogłosił, że odchodzi na emeryturę Ze swojego stanowiska w marcu 2024 r. Aby pomóc w przejściu, Hiroki Totoki obejmie stanowisko prezesa Sony Interactive Entertainment od przyszłego miesiąca. „Pan Totoki będzie ściśle współpracował z prezesem i dyrektorem generalnym Sony Group Corporation Kenichiro Yoshidą oraz zespołem zarządzającym SIE, aby pomóc zdefiniować kolejny rozdział w przyszłości PlayStation, w tym sukcesję na stanowisku dyrektora generalnego SIE” – czytamy w komunikacie prasowym.

Jim Ryan skomentował: „Po 30 latach podjąłem decyzję o odejściu z SIE w marcu 2024 r. Cieszyłem się, że mogę mieć pracę, którą kocham, w wyjątkowej firmie, pracując ze wspaniałymi ludźmi i wspaniałymi partnerami. Ale mam coraz trudniej było pogodzić życie w Europie z pracą w Ameryce Północnej”. Następnie kontynuuje: „Opuszczę firmę, mając zaszczyt pracować nad produktami, które wpłynęły na życie milionów ludzi na całym świecie; PlayStation zawsze będzie częścią mojego życia i jestem bardziej optymistyczny niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o przyszłość SIE. Chcę podziękować Yoshidzie-san za to, że obdarzył mnie tak wielkim zaufaniem i był niesamowicie wrażliwym i wspierającym liderem.

Ryan dołączył do Sony w 1994 roku i wspiął się na najwyższe szczeble firmy, zajmując różne stanowiska w europejskim oddziale firmy, a później w całej firmie Sony. Kenichiro Yoshida, dyrektor generalny Sony, dodał: „Jim Ryan był inspirującym liderem przez cały czas pracy z nami, ale nigdy bardziej niż podczas nadzorowania premiery PlayStation 5 w środku globalnej pandemii wirusa koronowego. To niezwykłe osiągnięcie dla firmy całe SIE.” Zespół stale się rozwija, a PlayStation 5 jest na dobrej drodze, aby stać się konsolą SIE, która odniosła największy sukces w dotychczasowej historii. „Jestem niezmiernie wdzięczny Jimowi za wszystkie jego osiągnięcia”.