Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid Omicron wieści: Plan B Johnsona został zatwierdzony pomimo największego buntu gabinetu przy przepustkach

Izba Gmin zatwierdziła środki planu B Borisa Johnsona dotyczące COVID – pomimo poważnego buntu ze strony torysów

Izba Gmin zatwierdziła „Plan B” Borisa Johnsona dla Anglii, mimo że premier stoi w obliczu największego buntu od czasu objęcia urzędu.

Wydawanie pozwoleń na Covid dla zatłoczonych miejsc przeszło 369 głosami za, 126 przeciw – większość 243. Co najmniej dwie dawki szczepionki Covid lub negatywny test na wejście do miejsc, w których przebywa ponad 500 osób, takich jak kluby nocne, stadiony i teatry.

Przedstawiciele zatwierdzili również z mocą wsteczną rozszerzenie obowiązkowych zakryć twarzy dla większości zamkniętych przestrzeni, 441 głosami do 41. Zmiana zasad samoizolacji – zniesienie wymogu samoizolacji i przeprowadzania codziennych testów na Covid dla w pełni zaszczepionych osób, które zetkną się z pozytywnym przypadkiem – przeszła bez głosowania.

Nastąpiło to po tym, jak potwierdzono dzisiaj, że w Wielkiej Brytanii zgłoszono 59 610 przypadków Covid-19 – piąty najwyższy dzienny wynik całkowity od początku pandemii Covid.

1639453738

dzień dobry!

witaj w Niezależny Blog na żywo przedstawiający najnowsze wydarzenia dotyczące pandemii Covid-19 i nowego wariantu omicron we wtorek, 14 grudnia.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 03:48

1639454963

Chiny kontynentalne wykryły pierwszy przypadek Omicron

Chiny kontynentalne zgłosiły swój pierwszy przypadek omicron Covid pod koniec poniedziałku w mieście Tianjin, zaledwie 130 kilometrów od stolicy, Pekinu.

Przypadek Omicron został wykryty u podróżnika z zagranicy, który nie miał żadnych objawów, ale w czwartek uzyskał wynik pozytywny, według lokalnej komisji zdrowia w Tianjin.

Zostało to potwierdzone jako przypadek wariantu omikron po tym, jak Chińskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób dokonały przeglądu wyników sekwencjonowania genomu.

Komisja stwierdziła, że ​​pacjent jest leczony w odosobnieniu w szpitalu.

Jednak nowe wydanie ponownie wzbudziło obawy, szczególnie w związku ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które mają się odbyć w Pekinie w lutym 2022 roku.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 04:09

1639456616

ICYMI: Infekcje Omicronem sięgają 200 000 dziennie jako pierwsza na świecie śmierć potwierdzona z powodu nowego wariantu

Omikrona Infekcje w Wielkiej Brytanii osiągnęły w poniedziałek około 200 000 dziennie, a wysoce zaraźliwy wariant stanie się dominującym szczepem Korona wirus W Londynie w ciągu kilku dni zostało to ujawnione.

Dramatyczne liczby pojawiły się wraz z pierwszą zgłoszoną w Wielkiej Brytanii śmiercią pacjenta zarażonego nowym wariantem. Biorąc pod uwagę, że liczba infekcji omicronem podwaja się co dwa lub trzy dni, ustawiają scenę – jeśli jest to dokładne – na to, że codzienne infekcje osiągną milion lub więcej na początku przyszłego tygodnia.

niezależnyredaktor polityczny Andrzej Woodcock Ma więcej na ten temat:

Stuti Mishra14 grudnia 2021 04:36

1639457671

Siły Powietrzne USA zwalniają 27 członków służby za odmowę przyjęcia szczepionki przeciw COVID

Zjednoczone państwo siły Powietrzne W poniedziałek Departament Obrony USA (Pentagon) poinformował, że 27 osób odmówiło przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi Corona.

Urzędnicy uważają, że ci piloci są pierwszymi usuniętymi ze służby za nieprzestrzeganie mandatu do oddania strzałów.

Siły Powietrzne dały swoje siły do ​​2 listopada, aby otrzymać szczepionkę, a tysiące odmówiły lub zażądały zwolnienia.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 04:54

1639458617

Brytyjskie firmy obawiają się efektu Omicron

Brytyjskie firmy ostrzegają, że „fala przypływu” przypadków Covid-19 rozprzestrzeniająca się w całym kraju utrudni ich powrót do zdrowia i zaostrzy dotkliwe niedobory siły roboczej. Ben Chapman.

Najnowsze wytyczne niewiele pomagają dużym sektorom gospodarki, w tym przemysłowi produkcyjnemu i hotelarstwu, które obawiają się, że setki tysięcy pracowników może wkrótce potrzebować samoizolacji.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 05:10

1639459817

Boris Johnson stoi w obliczu największego jak dotąd buntu w sprawie środków „Planu B”

Boris Johnson Stoi w obliczu największego buntu w swoim premierze ze strony konserwatystów w swoich posłów, gdy posłowie przygotowują się do głosowania w sprawie środków „Planu B”, typu Andrzej Woodcock i Ashley Cowburn.

Uwzględnij nowe zasady Koronawirus choroba Karnety na większe obiekty, rozszerzenie obowiązkowych masek na twarz i zmiany w zasadach samoizolacji.

Dziesiątki posłów torysów zasygnalizowało, że albo wstrzymają się od głosu, albo zagłosują przeciwko propozycjom wprowadzenia pozwoleń na Covid w Anglii, zmuszając premiera do polegania na głosach posłów Partii Pracy, aby we wtorek uzyskać środek przez Izbę Gmin.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 05:30

1639460717

Korea Południowa świętuje najbardziej śmiertelny dzień epidemii

Korea Południowa miała we wtorek najbardziej śmiertelny dzień epidemii, z 94 zgonami w ciągu ostatnich 24 godzin.

Koreańska Agencja ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowała, że ​​ponad 900 pacjentów w tym kraju jest w stanie ciężkim lub krytycznym, przy czym odnotowano 5 567 nowych infekcji.

Krajowi eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że system medyczny szybko zbliża się do swoich granic wraz ze wzrostem liczby przypadków – przy czym większość przypadków koncentruje się wokół Seulu – i że liczba zgonów może się pogorszyć, jeśli rząd będzie nadal zwalniał i wahał się przed zacieśnianiem dystansu społecznego.

Podczas gdy w zeszłym tygodniu kraj odnotował ponad 7000 przypadków z rzędu, ogłoszone dzisiaj liczby były najwyższe jak dotąd we wtorek, ponieważ dzienne liczby są zwykle mniejsze na początku tygodnia z powodu mniejszej liczby testów w weekendy.

Nieco ponad 80 procent ludności Korei Południowej zostało w pełni zaszczepionych.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 05:45

1639461606

Od redakcji: Trwa teraz desperacki wyścig między Covidem a szczepionką przypominającą

Nic dziwnego – podobnie jak wcześniej w przypadku benzyny i rolek toaletowych – że wśród społeczeństwa szerzy się panika.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 06:00

1639462516

Jaka jest różnica między poziomami alarmowymi NHS i rządowymi?

Po gwałtownym wzroście liczby przypadków omikronów i rozszerzeniu programu wtrysku przypominającego w Wielkiej Brytanii, NHS ogłosił, że podniósł Koronawirus choroba-19 kategoria alertu do poziomu 4 w poniedziałek.

Rząd podniósł również poziom alarmowy z poziomu 3 do poziomu 4, zgodnie z zaleceniami NHS England i czołowych urzędników medycznych.

Ale jaka jest różnica? Migdałowy dzwonek Wyjaśnia tutaj:

Stuti Mishra14 grudnia 2021 06:15

1639463417

ICYMI: Kalifornia ogłasza obowiązkowy mandat na maskowanie w pomieszczeniach

Kalifornia wprowadziła obowiązek noszenia masek we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych w całym stanie, niezależnie od stanu szczepień, powołując się na gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid od czasu Święta Dziękczynienia.

Administracja gubernatora Gavina Newsoma ogłosiła, że ​​nowe zezwolenie wejdzie w życie w środę i będzie obowiązywać do 15 stycznia.

Prośba pojawia się, gdy odsetek nowych przypadków koronawirusa na mieszkańca w Kalifornii wzrósł o 47 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Wiemy, że ludzie są zmęczeni i głodni normalnego życia. Kalifornijski Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej dr Mark Ghaly powiedział w poniedziałek. „Jednak jest to krytyczny czas, w którym mamy narzędzie, o którym wiemy, że zadziałało i może działać”.

Stuti Mishra14 grudnia 2021 06:30