Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości zdrowotne Kim Jong Una: „chudy” przywódca Górskiego Karabachu wywołuje panikę i drastycznie traci na wadze | świat | Aktualności

Anonimowy mieszkaniec Pjongjangu, o którym informowały ściśle kontrolowane państwowe media, twierdził, że on i jego towarzysze mieszkający w stanie pustelniczy byli „smutni” po obejrzeniu niedawnego nagrania wideo Kima. Rzadki publiczny komentarz na temat zdrowia Kima pojawił się po tym, jak zagraniczni analitycy zauważyli na początku czerwca, że ​​pucołowaty były przywódca, który ma 37 lat, wydawał się dramatycznie skurczyć, w pewnym momencie przekraczając swoją wagę do 300 funtów.

W wywiadzie wyemitowanym przez państwową stację telewizyjną KRT w piątek mężczyzna powiedział: „Widząc szanowanego sekretarza generalnego Kim Jong-una wyglądającego na wychudzonego, bardzo łamie serca naszych ludzi.

„Wszyscy mówią, że ronią łzy”.

W klipie, którego nie można niezależnie zweryfikować, widać, że mieszkańcy Pjongjangu oglądają na dużym ekranie na ulicy koncert z udziałem Kima i partyjnych urzędników po walnym zgromadzeniu Partii Pracy Korei (WPK).

Transmisja nie podała żadnych szczegółów, co doprowadziło do utraty wagi.

Kiedy Kim ponownie pojawił się w mediach państwowych w czerwcu, po tym, jak nie pojawiał się publicznie przez prawie miesiąc, analitycy z NK News, witryny internetowej z siedzibą w Seulu, która monitoruje Koreę Północną, zauważyli, że jego zegarek był mocniej niż wcześniej zapięty wokół pozornie cieńszego nadgarstka. .

Biorąc pod uwagę, że Kim mocno trzyma się władzy w Korei Północnej – i niepewność co do jakichkolwiek planów dotyczących następcy – międzynarodowe media, agencje szpiegowskie i specjaliści ściśle monitorują jego zdrowie.

tylko w: „Katastrofa”: naukowiec wydaje zjadliwy osąd Hancocka

Również w zeszłym roku pojawił się materiał filmowy, na którym Kim palił intensywnie, podczas nagrania rzekomo pokazującego, jak odwiedza fabrykę w Pjongjangu.

Wyjaśniając, że nie mówi o nikim w szczególności, Nick Hopkinson, prezes Action on Smoking Health (ASH), powiedział Express.co.uk: „Cokolwiek to jest, rzucenie palenia jest jedną z najlepszych rzeczy, które każdy może zrobić, aby chronić swoje zdrowie i zdrowie osób wokół nich.

READ  Najnowsze wiadomości podróżnicze: Nowe wezwania do anulowania testów przed przeglądem podróży Covid

„Rzucenie palenia szybko zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu, a także poprawia zdrowie płuc i zmniejsza ryzyko raka i poważnych powikłań w stanach takich jak cukrzyca”.

Uważa się, że w przeszłości Kim prowadził szczególnie niezdrowy tryb życia, był szczególnie nastawiony na cheddar, a w 2017 r. Uważa się, że wydał 700 000 funtów na koniak Hennessy.

W 2014 roku państwowe media podały, że Kim odczuwa „dyskomfort” po długim okresie nieobecności w oczach opinii publicznej.

Możliwe, że obawy o zdrowie Kima wynikają z niepewności, co by się stało, gdyby umarł.

Raport opublikowany w 38 North w zeszłym roku, napisany przez Chrisa Steinitza, Kena Goose i Elizabeth Yang, powiedział: „Jeśli Kim Jong-un poważnie zachoruje lub umrze, to gdzie to się dzieje i kto ma świadomość sytuacyjną, robi dużą różnicę.

„Jeśli zdarzy się to publicznie, reperkusje będą trudne do kontrolowania, a walka o władzę będzie prawdopodobnie nieunikniona.

„Jeśli zdarzy się to na osobności, osoby wokół Kim mogą rozpocząć przygotowania.Tylko ograniczony krąg graczy wokół Kim będzie miał wstępną wiedzę o sytuacji.

„Ten bliski krąg zaczyna się od jego osobistych danych bezpieczeństwa i rodziny Kim”.

Siostra Kim, Kim Yoo Jung, jest często nazywana jego możliwym następcą.