Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid: Dwa przypadki omicron znalezione w Wielkiej Brytanii, mówi Sajid Javid

Sajid Javid powiedział: „Dowiedziałem się, że wykryli dwa przypadki tego nowego typu Omicron w Wielkiej Brytanii.


Minister Zdrowia potwierdził odkrycie dwóch przypadków wariantu Omicron w Wielkiej Brytanii.

Po odkryciu jednego przypadku w Brentwood, Essex i innego w Nottingham, osoby i wszyscy członkowie ich rodzin zostali poproszeni o izolację.Przypadki, które uważa się za związane z podróżami do RPA, zostały potwierdzone przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia po przeprowadzeniu sekwencjonowania genetycznego w nocy.Minister zdrowia Sajid Javid Zlecił ukierunkowany test na dotkniętych obszarach.

Ministrowie powiedzieli, że nierezydentom Wielkiej Brytanii i Irlandii, którzy w ciągu ostatnich 10 dni przebywali w Malawi, Mozambiku, Zambii i Angoli, odmówiono wjazdu do Anglii od godziny 4 rano w niedzielę.

Pan Javid powiedział: „Późnym wieczorem skontaktowała się ze mną brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia. Dowiedziałem się, że wykryli dwa przypadki tego nowego typu Omicron w Wielkiej Brytanii – jeden w Chelmsford, drugi w Nottingham”.

„Dwie zaangażowane osoby izolują się wraz z całą rodziną, podczas gdy przeprowadzane są dalsze testy i sekwencjonowanie”.

Rada Hrabstwa Essex wyjaśniła później, że sprawa została wykryta w Brentwood, Essex, a nie w Chelmsford.

Dodał, że premier zorganizuje później w sobotę konferencję prasową na Downing Street z dyrektorem medycznym Chrisem Whitty i głównym doradcą naukowym Sir Patrickiem Vallancem, aby ustalić „dalsze działania”.

Javid powiedział, że każdy, kto podróżował w ciągu ostatnich 10 dni do 10 krajów znajdujących się obecnie na czerwonej liście, w tym Malawi, Mozambiku, Zambii i Angoli, które dołączyły do ​​RPA, Botswany, Lesotho, Eswatini, Zimbabwe i Namibii, musiał być taki sam . Izolacja i prowadzenie testów reakcji łańcuchowej polimerazy.

Na początku tego tygodnia pan Javid powiedział, że alternatywa może stanowić „znaczne zagrożenie dla zdrowia publicznego”.