Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19: Ruch na niektórych drogach w Wielkiej Brytanii jest większy niż przed pandemią | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Dane z podróży pokazują, że tego lata na drogach jeździ więcej samochodów niż kiedykolwiek wcześniej podczas pandemii.

W rzeczywistości ruch na niektórych głównych drogach wzrósł powyżej poziomu sprzed pandemii, zgodnie z danymi firmy TomTom zajmującej się technologiami nawigacyjnymi.

gdzie COVID-19W Wielkiej Brytanii złagodzono odpowiednie ograniczenia, ludzie stają się coraz bardziej mobilni, co doprowadziło do wzrostu korzystania z samochodów.

Od początku czerwca w każdy weekend na brytyjskich drogach jeździło więcej samochodów niż kiedykolwiek podczas pandemii.

Na trasach pasażerskich, takich jak A1 z Peterborough do Edgware w północnym Londynie, odnotowano w lipcu większy ruch w dni powszednie i weekendy w porównaniu z 2019 r.


Bury New Road w Manchesterze, która była jedną z najbardziej ruchliwych dróg w Wielkiej Brytanii w 2019 roku, miała 9,6% samochodów w dni powszednie między 8:00 a 20:00.

Great Western Road, jeden z głównych szlaków handlowych i transportowych Glasgow, również odnotował wzrost liczby pojazdów o 18,5% w porównaniu z 2019 r.

Niektóre z tras, które odnotowują największy wzrost ruchu, obracają się wokół popularnych miejsc wakacyjnych. Droga A30 do Kornwalii odnotowała 47% wzrost liczby samochodów podróżujących w lipcu w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 roku.

Z danych GUS wynika, że ​​w sierpniu 2019 r. odbyło się aż 9,4 mln wyjazdów zagranicznych.

Obecne przepisy dotyczące podróży międzynarodowych oznaczają, że tego lata w Wielkiej Brytanii będzie prawdopodobnie więcej osób niż zwykle, a wielu z nich wybierze wakacje w domu.

Zdjęcia satelitarne wyprodukowane przez Planet Labs dla Sky News pokazują puste parkingi w London Gatwick tego lata w porównaniu z najbardziej ruchliwymi zdjęciami w 2019 roku.

Ale nie tylko święta przyczyniły się do wzrostu liczby samochodów na drogach.

Eksperci zwracają uwagę, że wpływ pandemii na nasz styl życia również ma znaczenie.

READ  Xbox świętuje dumę z kontrolerem wyświetlającym flagi LGBTQ

„Trzy krajowe przestoje zmieniły przyzwyczajenia do pracy w Wielkiej Brytanii” – powiedział Roe Roberts, dyrektor krajowy aplikacji mobilnej nawigacji Waze należącej do Google.

„Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zależni od naszych samochodów, podróże w celach rekreacyjnych, podróże i sprawunki przekraczają poziom sprzed COVID o około 130%, a natężenie ruchu przed blokadą wzrasta o 20%”.

Podczas gdy liczba samochodów na drogach w większości się poprawiła, według danych rządowych korzystanie z autobusów i kolei w Wielkiej Brytanii jest nadal blisko połowy poziomu sprzed pandemii.

Jak wynika z sondażu opublikowanego przez branżowe czasopismo Railway Technology, prawie dwie na pięć osób w Wielkiej Brytanii nadal niechętnie korzysta z transportu publicznego.

Dzieje się tak pomimo infrastruktury kolejowej operatora sieci kolejowej Nie znaleziono śladu wirusa koronowego W próbkach powietrza na głównych stacjach w całym kraju na początku tego miesiąca.

Jeśli wzrośnie zaufanie do transportu publicznego, może to zrównoważyć wzrost wykorzystania samochodów.

Podobnie, jeśli podróże międzynarodowe staną się łatwiejsze, prawdopodobnie będzie mniej ludzi w Wielkiej Brytanii i na drogach następnego lata.

ten Dane i kryminalistyka team to wszechstronna jednostka zajmująca się zapewnianiem przejrzystego dziennikarstwa Sky News.

Zbieramy, analizujemy i wizualizujemy dane, aby opowiadać historie oparte na danych. Łączymy tradycyjne umiejętności raportowania z zaawansowaną analizą zdjęć satelitarnych, mediów społecznościowych i innych informacji open source. Opowiadając historie w multimediach, staramy się lepiej wyjaśniać świat, jednocześnie pokazując, jak działa nasze dziennikarstwo.

Dlaczego dziennikarstwo danych ma znaczenie dla Sky News