Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19: Przyspiesz drugą datę szczepień, mówią eksperci | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Setki tysięcy ludzi wzywa się do podania drugiej dawki szczepionki na koronawirusa.

Jest to część starań o pełne zaszczepienie jak największej liczby osób, zanim ograniczenia zostaną złagodzone w Anglii 19 lipca.

Wiadomości tekstowe zostaną wysłane do 650 000 osób z informacją, że muszą upewnić się, że ich druga wizyta na szczepienie odbędzie się nie później niż osiem tygodni po pierwszej wizycie.

Początkowo dawki szczepionek były zarezerwowane na okres do 12 tygodni, w celu wzmocnienia odporności przy jednoczesnym rozszerzeniu ograniczonej podaży na większą liczbę osób.

Ale Wspólny Komitet ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) zmienił od tego czasu swoje stanowisko, mówiąc, że ludzie powinni dążyć do drugiej dawki po ośmiu do 12 tygodniach.

Jednak eksperci stwierdzili, że „nie ma żadnych korzyści” z przybliżenia przerwy między dawkami.

W środę wiceprezes JCVI, profesor Anthony Harnden, powiedział Radio Times: „Z badań nad limfocytami T jasno wynika, że ​​otrzymujesz znacznie niższą odpowiedź, niższą jakość odpowiedzi pamięciowej z krótszym odstępem – to czterotygodniowy odstęp w porównaniu do W odstępie od ośmiu do 12 tygodni.

„Badania skuteczności szczepionki oparte na rzeczywistych danych pokazują, że szczepionka jest mniej skuteczna przeciwko chorobom objawowym przy krótszych okresach czasu w porównaniu z dłuższymi.

„Wtedy poprosiliśmy modelarzy, aby przyjrzeli się temu i faktycznie liczba infekcji wzrosłaby, gdy obniżyliśmy dawkę”.

Sir Keith Willett, szef angielskiego programu szczepień COVID-19, powiedział: „Dzięki ciężkiej pracy personelu NHS i wolontariuszy w całym kraju prawie dwie trzecie ludzi w Anglii otrzymało dwie dawki szczepionki.

„Krytyczna druga dawka zapewnia maksymalną ochronę przed wirusem i chroni Ciebie, Twoją rodzinę i osoby wokół Ciebie.

„Zbliżając się do 19 lipca, nigdy nie było ważniejszego czasu na dźgnięcie nożem i nigdy nie było to łatwiejsze – od wyskakujących witryn w społeczności po centra walk-in, personel NHS dokłada wszelkich starań, aby zapewnić, że szczepionki są jak to jest tak wygodne, jak to tylko możliwe.

READ  Wiadomości Biden dzisiaj: Jen Psaki uderza w „propagandowy wyczyn” Grega Abbotta, co potwierdził przed Sądem Najwyższym Ketanji Brown-Jackson

„Więc zachęcam wszystkich, aby jak najszybciej skrócili datę drugiej dawki do ośmiu tygodni”.

Minister zdrowia Sajid Javid powiedział: „Posiadanie ważnego drugiego strzału pozwoli nam również wrócić do robienia rzeczy, które przegapiliśmy, takich jak wyjazd na wakacje. Każdy powinien jak najszybciej wykorzystać okazję, abyśmy wszyscy mogli zacząć cieszyć się wolnościami, które straciliśmy ”.

Zaproszenia tekstowe pojawiają się jako ostrzeżenie od NHSvaccine i zawierają łącze internetowe do strony internetowej NHS, aby umówić się na wizytę.

Osoby, które nie mogą połączyć się z Internetem, mogą zamiast tego zadzwonić pod numer 119, aby zarezerwować szczepionkę.