Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjczycy skrytykowali przymusowe szczepienia Macrona, domagając się „twojego ciała, twojego wyboru!”  |  Wielka Brytania |  Aktualności

Brytyjczycy skrytykowali przymusowe szczepienia Macrona, domagając się „twojego ciała, twojego wyboru!” | Wielka Brytania | Aktualności

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że szczepionki przeciw Covid będą obowiązkowe od września dla pracowników służby zdrowia, osób korzystających z transportu publicznego lub chcących chodzić do restauracji, barów i klubów w kraju. Zapytaliśmy czytelników Express.co.uk, czy Boris powinien zająć to samo stanowisko. W ankiecie przeprowadzonej na 2929 czytelnikach, przeprowadzonej między 14:34 13 lipca a 12:39 14 lipca, większość 63 procent respondentów stwierdziła, że ​​Borys nie powinien wprowadzać obowiązkowych szczepień, 38 procent powiedziało, że powinien, a jeden procent powiedział, że nie powinien. Wiedzą, czy powinien. albo nie.

Niektórzy czytelnicy komentowali, że uważają, że narzucanie szczepień stanowi naruszenie ich praw człowieka, podczas gdy inni twierdzili, że Boris nie musiał wprowadzać obowiązku szczepień, ponieważ ogromna większość obywateli Wielkiej Brytanii zabrała go z wolnej woli.

Jeden z nich skomentował: „To podstawowe prawo człowieka do wyboru tego, co wkładasz do swojego ciała – swojego ciała, swojego wyboru.

„Żaden rząd, pracodawca ani osoba na całym świecie nie może odebrać ci tego niezbędnego człowieka.

„Zmuszanie osoby do zażywania narkotyków lub zmuszanie jej do przeprowadzania prób na ludziach jest skrajnie nielegalne”.

Inny czytelnik pomyślał, że obowiązkowe szczepienia byłyby „zupełnie niepotrzebne” i powiedział: „Ponad 46 milionów z 56 milionów dorosłych w Wielkiej Brytanii już dobrowolnie zrobiło to, co należy zrobić, a liczba ta rośnie o setki tysięcy każdego dnia.

„Mamy inny stosunek do odpowiedzialności osobistej i społecznej wobec Francuzów.

„Jesteś dumny z bycia Brytyjczykiem”.

Wraz ze zmienną delta-narodową, Macron przyjął bardziej autorytarne podejście do szczepień, ponieważ mniej niż 40 procent francuskiej populacji zostało dźgniętych nożem, a tylko około połowa przyjęła pierwsze szczepienie.

Czytaj więcej: „Żałosny” Macron rozdarty przez „nieopłacalny” plan szczepień przeciwko Covid

Kontrastuje to ze znacznie większym przyjęciem szczepionki przez Brytyjczyków, gdzie mniej niż 70 procent ludzi otrzymało pierwszą szczepionkę, a ponad 51 procent otrzymało również drugą dawkę.

READ  Guantanamo Bay: Wewnątrz najsłynniejszego aresztu na świecie, gdy wojna z terroryzmem słabnie

YouGov przeprowadził badanie w styczniu 2021 roku, w którym zapytano uczestników z 24 krajów, czy szczepienie Covid powinno być obowiązkowe, i okazało się, że 40 procent Brytyjczyków powiedziało, że powinno, w porównaniu do zaledwie 19 procent Francuzów.

Badanie wykazało, że ludzie w Tajlandii i Wielkiej Brytanii najczęściej twierdzili, że otrzymają szczepionkę na koronawirusa, przy czym 80 procent brytyjskich uczestników powiedziało, że tak, w porównaniu do zaledwie 39 procent uczestników francuskich.

Spośród 24 krajów zbadanych przez YouGov, Francja ma najwyższy odsetek postaw „antyfaksowych”. Jednak najczęstszym powodem, dla którego Francuzi odrzucili szczepionkę Covid, jest czekanie, aby sprawdzić, czy jest bezpieczna.