Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kremlowskie gazety zdają się pokazywać spisek Putina mający na celu umieszczenie Trumpa w Białym Domu |  Prezydent Rosji Władimir Putin

Kremlowskie gazety zdają się pokazywać spisek Putina mający na celu umieszczenie Trumpa w Białym Domu | Prezydent Rosji Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin Osobiście zatwierdził operację tajnej agencji szpiegowskiej, aby wesprzeć „niestabilnego psychicznie” Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA w 2016 r. Zamknięta sesja Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa NarodowegoUważa się, że doszło do wycieku dokumentów Kremla.

Z dokumentów wynika, że ​​główne spotkanie odbyło się 22 stycznia 2016 r. w obecności prezydenta Rosji, szefów wywiadu i ministrów.

Zgodzili się, że Biały Dom Trumpa pomoże zabezpieczyć strategiczne cele Moskwy, w tym „niepokoje społeczne” w Stanach Zjednoczonych i osłabienie pozycji negocjacyjnej prezydenta USA.

Trzy rosyjskie agencje szpiegowskie otrzymały rozkaz znalezienia praktycznych sposobów na wsparcie Trumpa w dekrecie podpisanym przez Putina.

W tym momencie Trump był Lider w republikańskim wyścigu o nominacje سباق. Raport przygotowany przez wydział ekspercki Putina zalecał Moskwie użycie „wszelkiej możliwej siły” w celu zapewnienia zwycięstwa Trumpowi.

Zrozumiałe jest, że zachodnie agencje wywiadowcze znały te dokumenty od kilku miesięcy i dokładnie je badały. Dokumenty widziane przez Guardiana wydają się przedstawiać niebezpieczny i bardzo nietypowy przeciek z Kremla.

The Guardian pokazał dokumenty niezależnym ekspertom, którzy stwierdzili, że wydają się one oryginalne. Przypadkowe szczegóły są dokładne. Mówi się, że ogólny ton i orientacja są zgodne z myśleniem Kremla o bezpieczeństwie.

Władimir Putin spotyka się ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa 22 stycznia 2016 roku na Kremlu. Zdjęcie: Alexey Nikolsky/Rosyjski Prezydencki Serwis Prasowy/TASS

Kreml odpowiedział lekko. Rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że pomysł spotkania rosyjskich przywódców i zgody na wsparcie Trumpa na spotkaniu na początku 2016 roku był „wielką fantazją”, gdy w czwartek rano skontaktował się z nim The Guardian.

Raport – „nr 32-04 vd” – jest sklasyfikowany jako poufny. Mówi, że Trump jest „najbardziej obiecującym kandydatem” z punktu widzenia Kremla. słowo po rosyjsku باللغة obiecujący.

Istnieje krótka psychologiczna ocena Trumpa, który jest opisywany jako „impulsywna, niestabilna psychicznie, niezrównoważona jednostka z kompleksem niższości”.

Jest też jednoznaczne potwierdzenie posiadania Kremla Kompromitować Albo potencjalnie kompromitujący materiał o przyszłym prezydencie, zebrany – jak stwierdzono w dokumencie – z „poprzednich nieoficjalnych wizyt Trumpa na terytorium Federacji Rosyjskiej”.

Gazeta odnosi się do „pewnych wydarzeń”, które miały miejsce podczas podróży Trumpa do Moskwy. Członkowie Rady Bezpieczeństwa są proszeni o znalezienie szczegółów w Aneksie V, w akapicie piątym, jak stwierdza dokument. Nie jest jasne, co zawiera suplement.

„Bezwzględnie konieczne jest użycie każdej możliwej siły, aby to ułatwić” [Trump’s] Wybory na prezydenta Stanów Zjednoczonych” – czytamy w gazecie.

READ  Setki ewakuowano, gdy w centrum handlowym w Pakistanie wybuchł ogromny pożar | wiadomości ze świata
Ten fragment tajnego dokumentu Kremla zawiera szczegóły rosyjskiej operacji mającej pomóc lekkomyślnemu Donaldowi Trumpowi i…
Ten fragment tajnego dokumentu Kremla zawiera szczegóły rosyjskiej operacji, która ma pomóc lekkomyślnemu i „niestabilnemu psychicznie” Donaldowi Trumpowi zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Pomogłoby to zrealizować preferowany przez Rosję „teoretyczny scenariusz polityczny”. Przewiduje, że zwycięstwo Trumpa „z pewnością zdestabilizuje system społeczny i polityczny w Stanach Zjednoczonych” i zobaczy, jak ukryte niezadowolenie eksploduje na otwartej przestrzeni.

Szczyt Kremla

Nie ma wątpliwości, że spotkanie w styczniu 2016 roku odbyło się – i że odbyło się na Kremlu.

że oficjalne zdjęcie Nawiasem mówiąc, na czele stołu pojawia się Putin, siedząc pod flagą Federacji Rosyjskiej i złotym dwugłowym orłem. Obecny był ówczesny premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oraz weteran minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

Obecny był także Siergiej Szojgu, minister obrony odpowiedzialny za rosyjską Agencję Wywiadu Wojskowego (GRU). Michaił Fradkow, ówczesny szef rosyjskiego wywiadu zagranicznego SWR; Jako sekretarz Rady Bezpieczeństwa uczestniczyli także Aleksander Bortnikow, szef agencji szpiegowskiej FSB, i Nikołaj Patruszew, były dyrektor FSB.

według komunikat prasowyDyskusja dotyczyła gospodarki i Mołdawii.

Dokument, do którego dotarł „Guardian”, wskazuje, że prawdziwym i tajnym celem Rady Bezpieczeństwa jest omawianie tajnych propozycji przygotowanych przez Służbę Analityczną Prezydenta w odpowiedzi na sankcje USA wobec Moskwy.

Donald Trump przemawia na konferencji prasowej po wygraniu prawyborów na Florydzie w West Palm Beach na Florydzie w marcu 2016 r.
Donald Trump po wygraniu prawyborów na Florydzie w West Palm Beach na Florydzie w marcu 2016 r. Raport przygotowany przez wydział ekspercki Putina zalecał Moskwie użycie „wszelkiej możliwej siły”, aby zapewnić Trumpowi zwycięstwo prezydenckie. Zdjęcie: Rona Wise/AFP/Getty Images

Autorem wydaje się być Władimir Simonenko, starszy urzędnik odpowiedzialny Departament Ekspertów Kremla – który dostarcza Putinowi materiały analityczne i raporty, z których część opiera się na zagranicznych wywiadach.

Gazety donoszą, że 14 stycznia 2016 r. Simonenko rozesłał trzystronicowe streszczenie wniosków i zaleceń swojego zespołu.

W podpisanym dwa dni później rozkazie Putin poinstruował ówczesnego szefa Dyrekcji Polityki Zagranicznej: Aleksander Manshausen, aby przeprowadzić zamkniętą odprawę dla Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Miało to być dalsze studium dokumentu, zgodnie z prośbą. Manzhosinowi dano pięć dni na przygotowanie się.

Nie wiadomo, co zostało powiedziane w sali budynku Senatu Kremla na drugim piętrze. Wydaje się jednak, że prezydent i jego urzędnicy wywiadu podpisali się pod wieloagencyjnym planem ingerencji w amerykańską demokrację w uzasadnionych ramach samoobrony.

READ  Brytyjscy turyści przeżyli lawinę w górach Tian Shan w Kirgistanie | Kirgistan

Przytaczano różne środki, jakie Kreml może podjąć w odpowiedzi na to, co postrzega jako wrogie działania Waszyngtonu. W artykule wskazano kilka słabości USA. Obejmują one „głęboką lewicową i prawicową przepaść polityczną”, „informacyjną” przestrzeń Stanów Zjednoczonych oraz antyestablishmentowe nastroje prezydenta Baracka Obamy. .

Decyduje
„Specjalna część” tajnego dokumentu Kremla przedstawia środki mające na celu wywołanie zamieszania i podziałów w Ameryce

Papier nie jest wymieniony Hillary ClintonPretendent Trumpa z 2016 r. Sugeruje wykorzystanie zasobów medialnych do osłabienia czołowych amerykańskich postaci politycznych.

Istnieją fragmenty o tym, jak Rosja wprowadziła „wirusy medialne” do amerykańskiego życia publicznego, które mogą stać się samowystarczalne i samoreplikujące. Mówi, że zmieniłoby to świadomość mas, zwłaszcza w niektórych grupach.

Po spotkaniu, jak wynika z przecieku osobnego dokumentu, Putin wydał dekret powołujący nową, tajną komisję międzyresortową. Jej pilnym zadaniem była realizacja celów określonych w „Części specjalnej” dokumentu nr 32-04vd.

Stwierdził, że członkami nowego organu roboczego są Szojgu, Fradkow i Bortnikow. Shoigu został mianowany przewodniczącym komitetu. Dekret – dekret Po rosyjsku – powiedział, że grupa powinna jak najszybciej podjąć praktyczne kroki przeciwko Stanom Zjednoczonym. uzasadnione względami bezpieczeństwa narodowego i zgodnie z Ustawa federalna z 2010 r., 390-FZ, pozwalając radzie na formułowanie polityki państwa w sprawach bezpieczeństwa.

Zgodnie z dokumentem, każda agencja szpiegowska ma przydzieloną rolę. Minister Obrony otrzymał polecenie koordynowania pracy pionów i służb. Shoigu był również odpowiedzialny za zbieranie i organizowanie niezbędnych informacji oraz „przygotowywanie środków do pracy nad środowiskiem informacyjnym obiektu” – najwyraźniej nakaz penetracji wrażliwych amerykańskich celów elektronicznych zidentyfikowanych przez SVR.

Władimira Putina w 2016 roku.
Władimir Putin w 2016 roku. Rosyjski prezydent wielokrotnie zaprzeczał oskarżeniom o ingerencję w zachodnią demokrację Zdjęcie: Sputnik / Reuters

SVR polecono zebrać dodatkowe informacje wspierające działania Komisji. FSB została przydzielona do kontrwywiadu. Putin zatwierdził pozorny dokument z 22 stycznia 2016 r., podstemplowany przez swojego doradcę.

Dekret stwierdzał, że środki weszły w życie natychmiast po podpisaniu Putina. Szefowie szpiegów dostali nieco ponad tydzień na przedstawienie konkretnych pomysłów, które mają zostać przesłane do 1 lutego.

Gazety, pisane biurokratycznym językiem, wydają się oferować bezprecedensowy wgląd w zwykle ukryty świat rosyjskiego podejmowania decyzji przez rząd.

Putin wielokrotnie zaprzeczał oskarżeniom o ingerencję w zachodnią demokrację. Dokumenty wydają się zaprzeczać temu twierdzeniu. Sugerują, że prezydent, oficerowie szpiegowscy i najwyżsi sekretarze byli ściśle zaangażowani w jedną z najważniejszych i najbardziej śmiałych operacji szpiegowskich XXI wieku: spisek mający na celu postawienie „niestabilnego psychicznie” Białego Domu Trumpa.

READ  Korea Północna ogłasza sukces wystrzelenia swojego satelity szpiegowskiego

Wygląda na to, że gazety nakreśliły mapę drogową tego, co naprawdę wydarzyło się w 2016 roku.

Tygodnie po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa hakerzy GRU Nalot na serwery Demokratycznego Komitetu Narodowego (DNC), a następnie opublikował tysiące prywatnych e-maili, próbując zaszkodzić kampanii Clintona.

Demokratyczna kandydatka na prezydenta Hillary Clinton na konwencji partyjnej w Filadelfii w stanie Pensylwania w lipcu 2016 r.
Hillary Clinton na Konwencji Demokratycznej w Filadelfii w Pensylwanii w lipcu 2016 r. Hakerzy GRU opublikowali tysiące prywatnych e-maili, próbując zaszkodzić kampanii wyborczej Clintona. Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images

Źródła dyplomatyczne podały, że raport, do którego dotarła gazeta Guardian, przedstawia pachnące szczegóły pracy rosyjskiego wywiadu. Miniatura Trumpa jest cechą analizy agencji szpiegowskiej Kremla, która w dużej mierze skupia się na budowaniu profilu osób posługujących się zarówno psychologią realną, jak i psychologią.

Gazeta podaje, że na zwycięstwie republikanów bardziej skorzysta Moskwa. Mówi, że może to doprowadzić do „społecznej eksplozji”, która z kolei osłabiłaby prezydenta Stanów Zjednoczonych. Twierdzi, że zwycięstwo Trumpa przyniosło międzynarodowe korzyści. Mówi, że Putin byłby w stanie potajemnie zdominować wszelkie rozmowy dwustronne między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, zdemontować pozycję negocjacyjną Białego Domu i realizować odważne inicjatywy polityki zagranicznej w imieniu Rosji.

Inne części wielostronicowego raportu dotyczą tematów innych niż Trump. Sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone po tym, jak Rosja mówi 2014 ل aneksja Krymu Przyczynił się do napięć wewnętrznych. Konkluduje, że Kreml powinien szukać alternatywnych sposobów przyciągania płynności do rosyjskiej gospodarki.

Dokument zaleca przekierowanie handlu oraz eksportu ropy i gazu do Chin. Jej zdaniem Moskwa powinna skupić się na wpływaniu na Stany Zjednoczone i ich państwa wasalne, dopóki sankcje nie zostaną całkowicie zniesione lub złagodzone.

Dokumenty związane z pisownią

Andrei Soldatov, An Ekspert w rosyjskich agencjach szpiegowskich A Autor Czerwonej SieciPowiedział, że ujawniony materiał „odzwierciedla rzeczywistość”. Powiedział: „Jest to zgodne z procedurami służb bezpieczeństwa i Rady Bezpieczeństwa”. „Decyzje są zawsze podejmowane w ten sposób, a doradcy dostarczają informacje prezydentowi i strukturze dowodzenia”.

„Większością tych operacji zarządza Kreml. Putin dawał jasno do zrozumienia swoim szpiegom od co najmniej 2015 roku, że nic nie można zrobić niezależnie od niego. Nie ma miejsca na niezależne działania”. Powołując się na własne źródła, Soldatov powiedział, że Putin zdecydował się ujawnić e-maile skradzione z DNC po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa w kwietniu 2016 roku.

Sir Andrew Wood, były ambasador Wielkiej Brytanii w Moskwie i Associate Fellow at Centrum Badawcze Chatham House, opisz dokumenty jako „wiążące pisownię”. „Odzwierciedla rodzaj dyskusji i zaleceń, których można by się spodziewać. Istnieje całkowite nieporozumienie dotyczące Stanów Zjednoczonych i Chin. Są one napisane dla kogoś [Putin] Którzy nie wierzą, że popełnił błąd.

Wood dodał: „Nie ma sensu, by Rosja robiła coś złego, najeżdżając Ukrainę. Raport jest całkowicie zgodny z tym, czego spodziewam się w 2016 r., a tym bardziej teraz. Jest dużo paranoi. za wszystko odpowiedzialny. Ten pogląd jest głęboko wyryty w duszy przywódców Rosji”.

Trump nie odpowiedział na prośbę o komentarz.