Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19: Impreza szła pełną parą w pierwszą sobotę po długiej przerwie | UK News

Impreza w Soho szła pełną parą w pierwszy weekend po długiej przerwie.

Ludzie tańczyli na ulicach i wybuchały spontaniczne wiwaty, gdy duży tłum młodzieży tłoczył się przy stolikach, z których większość zarezerwowana była na sobotę i niedzielę.

obrazek:
Ci bez zastrzeżeń zostawali na chodniku, a tłum czasem gęstniał

Pierre, który świętował swoje 21. urodziny ze znajomymi, miesiąc temu zarezerwował miejsce.

„Jestem tak szczęśliwy, że mogę bawić się z przyjaciółmi, czuję się wolny” – powiedział.

Para Joshua i Sophie byli podekscytowani wyjściem na posiłek po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy.

Joshua powiedział: „Spędzam czas z moim dzieckiem na zewnątrz, widzimy piękne świecące słońce i cudowne twarze. Wszyscy ci ludzie cieszą się jedzeniem, zupą miso i cudowną energią”.

Ci bez zastrzeżeń zostawali na chodniku, a tłum czasem gęstniał. Odwiedzający restauracje twierdzą, że zapotrzebowanie klientów jest bezprecedensowe.

„Telefon nie przestał dzwonić, odkąd go ponownie uruchomiliśmy, a w przypadku rezerwacji online przez większość pozostałego czasu było albo za wcześnie, albo za późno” – powiedział Craig Gordon, właściciel Home SW15 w Putney w południowym Londynie. W pełni zarezerwowane na następne cztery tygodnie.

„Zajęliśmy pozycję wyskakującego okienka i mamy tam 40 okładek” – dodaje.

Wiele miejsc jest w pełni zarezerwowanych na nadchodzące tygodnie
obrazek:
Wiele miejsc jest w pełni zarezerwowanych na nadchodzące tygodnie

I nie chodzi tylko o gościnność – po miesiącach ręcznie robionych fryzur klienci przybywali do Ismail Barber w Kingston z kolejką na zewnątrz.

„To było szalone. Otworzyliśmy nasze drzwi w poniedziałek o północy i od tamtej pory nie zabrakło nam biznesu” – mówi Zeeshan Ismail, kierownik firmy rodzinnej. Ismail dodaje: „Myślę, że z powodu całkowitego zamknięcia i epidemii zmieniło to wiele osób. Chcieli zupełnie nowego stylu życia, nowej fryzury”.

Ale nie wszystkie sklepy uważają teraz, że nadszedł czas na ponowne otwarcie. Rekordy bankietowe mają silny biznes online i pozostaną zamknięte, dopóki wszystkim pracownikom nie zaoferuje się szczepionki.

READ  Ubisoft prezentuje „narracyjną rozgrywkę” w Skull and Bones w nowym strumieniu deweloperskim

„Wejście do sklepu z płytami powinno być cudownym doświadczeniem, kiedy przychodzisz na pięć minut, ale w rzeczywistości zostajesz przez pół godziny, zatracisz się w tej chwili, a w czasach COVID musisz wejść i wyjść” – mówi John Tolle, dyrektor rekordów Banquet.

Wiele osób, które lubią spędzać wieczór poza domem, zarezerwowało swoje stoliki w ciągu kilku miesięcy
obrazek:
Wiele osób, które lubią spędzać wieczór poza domem, zarezerwowało swoje stoliki w ciągu kilku miesięcy

Naukowcy wciąż nalegają na ostrożność, ponieważ wirus i jego odmiany wciąż się rozprzestrzeniają.

„Jestem mniej zaniepokojony ponownym otwarciem na zewnątrz, a bardziej zamkniętymi przestrzeniami, ponieważ wiemy, że transmisja zachodzi w szczególności, ponieważ dominującym sposobem przenoszenia jest transmisja aerozolu” – mówi epidemiolog kliniczny dr Deepti Jordasani.

„Jest więcej obaw związanych z otwieraniem sal gimnastycznych, salonów fryzjerskich i sklepów bez odpowiedniego ograniczenia” – mówi.

Ale w ten wiosenny weekend była namacalna radość z odzyskania części tego, co ukradła epidemia.