Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COP26 w Glasgow (Wielka Brytania). Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem USA Joe Biden

Dziś za kulisami rozmawiałem z prezydentem USA Joe Bidenem m.in. o wyzwaniach klimatycznych i kwestiach bezpieczeństwa, w tym energetyki – poinformował w poniedziałek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki na COP26. Poruszy między innymi po prostu przeniesie problemy

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Szczycie Klimatycznym COP26 w Glasgow; Podczas spotkania szefów państw i szefów rządów planowane jest poruszenie m.in. kwestii …

Zobacz więcej

W poniedziałek po południu premier przybył na szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow. Wygłosił tam przemówienie, w którym powiedział, że „aby zdobyć poparcie społeczne, zielona polityka musi stawiać w centrum interes obywatela”. Premier zaznaczył, że nie wszyscy zaczynamy od tego samego punktu. „Musimy jednak pamiętać o jednej zasadzie – przemiana nie może odbywać się kosztem ludzi” – powiedział. Mateusz Moraveki.

Wieczorem szef rządu dodał na Facebooku post podsumowujący ten dzień szczytu. „Dziś w Glasgow podkreśliłem, jak ważny jest punkt wyjścia każdego kraju w transformacji energetycznej. Przejście musi być sprawiedliwe. Aby Polska mogła w nim uczestniczyć na uczciwych zasadach, musi mieć wystarczające środki, a dobre regulacje w Unii Europejskiej muszą działać”.

Podkreślił też, że „nasz kraj dziś szybko nadrabia zaległości w wyniku dziesięcioleci pozostawania – nie z własnej winy – po złej stronie żelaznej kurtyny”. „W wielu dziedzinach poczyniliśmy wielkie postępy w krajowych programach ochrony środowiska” – zauważył.

Premier: Musimy prowadzić odpowiedzialną politykę klimatyczną

„Musimy prowadzić odpowiedzialną politykę klimatyczną, chroniąc najsłabsze grupy społeczne, aby polscy obywatele nie odczuli radykalnie skutków wysokich cen energii, a jednocześnie polska gospodarka nie traciła na konkurencyjności wobec innych gospodarek. Normy ustalone w sferze międzynarodowej mogą uwzględniać punkt wyjścia każdego kraju z osobna– Wartości.

Zapowiedział też, że spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenim. „Dzisiaj rozmawiałem za kulisami z prezydentem USA Joe Bidenem między innymi o wyzwaniach klimatycznych i kwestiach związanych z bezpieczeństwem, w tym energią” – powiedział. Wpisowi towarzyszyły zdjęcia ze spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki.

READ  RWE otrzymuje pozwolenie środowiskowe dla polskiego projektu offshore
Twoje informacje - Kontakt TVP INFOAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne

Źródło:

#co26

#Premier Mateusz Morawiecki

#Prezydent

#Stany Zjednoczone Ameryki

#Joe Biden

#glasgow