Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Coldplay wypromieniowuje w kosmos nowy singiel „Higher Energy”

Brytyjski zespół Coldplay wybrał wyjście z tego świata, aby uczcić wydanie w piątek swojego najnowszego singla „Higher Power” – startując w kosmos.

Grupa rockowa, znana z przebojów „Heaven” i „Viva la Vida”, połączyła się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), aby porozmawiać z francuską agencją kosmiczną, francuskim astronautą Thomasem Pesquetem o życiu w kosmosie.

Podzielili się także nagranym na świeżym powietrzu wykonaniem swojej nowej piosenki, na której znalazły się dziwaczne kolorowe hologramy tańczące do melodii, Pesquetowi, który grał ją na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

„W tej chwili nie możemy grać dla nikogo na Ziemi, więc pomyśleliśmy, że zagramy tylko dla Ciebie” – powiedział wokalista Chris Martin Pesquet podczas ich rozmowy, gdy udostępniono wideo w piątek. „To jak nasz koncert solowy.”

W zeszłym tygodniu zespół napisał na swojej stronie na Twitterze, że piosenka, wyprodukowana przez szwedzkiego autora tekstów i producenta Maxa Martina, „pojawiła się na małej klawiaturze i umywalce na początku 2020 roku”.

W przyszłym tygodniu Coldplay otworzy BRIT Awards, koncert upamiętniający brytyjską muzykę pop, wykonaniem „High Power” na Tamizie w pobliżu sali koncertowej O2 w Londynie.

Mają również wystąpić na koncercie transmitowanym na żywo w Glastonbury 22 maja po tym, jak regularne wydarzenie muzyczne na Greenfield zostało ponownie odwołane w tym roku z powodu pandemii COVID-19.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Valtteri Bottas musiał zostawić mi miejsce w zakręcie 1