Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Coldplay opisał jako „przydatnych idiotów do zielonego prania” po umowie z firmą naftową |  Środowisko

Coldplay opisał jako „przydatnych idiotów do zielonego prania” po umowie z firmą naftową | Środowisko

Coldplay został wtedy oceniony jako „przydatni idioci do zielonego prania” Ogłaszanie partnerstwa Z fińską firmą naftową Neste, która zmniejszyła o połowę swoje emisje podczas lotów w zeszłym tygodniu.

Neste Twierdzi, że jest Największy na świecie producent zrównoważonych biopaliw, ale firma olej palmowy Dostawcy wykarczowali co najmniej 10 000 hektarów (24 710 akrów) lasów w krajach takich jak Indonezja i Malezja w latach 2019-2020, Według badania przez Przyjaciół Ziemi.

„Neste cynicznie używa zła gra umyć swoją reputację. To firma związana z wylesianiem, która przerazi Chrisa Martina i jego fanów. Nie jest za późno, powinni na razie porzucić współpracę z Neste i zamiast tego skupić się na naprawdę czystych rozwiązaniach. „

„Zaangażowanie Coldplay w redukcję ich emisji jest niewątpliwie w dobrych intencjach. Ale praca jako zespół z firmą związaną z wylesianiem sprawia, że ​​są użytecznymi idiotami na rzecz greenwashingu”.

Wielokrotnie nagradzana grupa rockowa ogłosiła plany zmniejszenia swojej trasy koncertowej po Martin przyjęty Ten „luz” wobec rekordu emisji został uzasadniony w wywiadzie udzielonym BBC w zeszłym roku.

Drzewo zostanie posadzone za każdy bilet sprzedany na aktualną trasę Coldplay „Music of the Balls”, która obejmuje Kinetyczny parkiet taneczny I inne zielone cechy.

Oświadczenie zespołu mówiło: „Kiedy ogłaszaliśmy tę trasę, powiedzieliśmy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby była ona jak najbardziej zrównoważona i niskoemisyjna, ale byłaby to praca w toku. nie udawaj, że już wszystko w porządku”.

„Zanim wyznaczyliśmy Neste na dostawcę tych produktów biopaliwowych, otrzymaliśmy ich zapewnienie, że nie będą używać żadnych materiałów pierwotnych do ich produkcji – zwłaszcza oleju palmowego. Nadal rozumiemy, że używają oni wyłącznie odnawialnych produktów odpadowych, takich jak olej spożywczy i przez -produkty z produkcji ścieru drzewnego.”

Hana Legala, rzeczniczka Neste, zapewniła, że ​​firma „nie akceptuje żadnych naruszeń zasad zrównoważonego rozwoju w naszej działalności”.

READ  Ashraf Ghani obwinia talibów międzynarodowych sojuszników za upadek Afganistanu | Afganistan

„W naszej współpracy z Coldplay konwencjonalny olej palmowy nie jest używany jako surowiec” – powiedziała, dodając: „Neste planuje zmniejszyć udział konwencjonalnego oleju palmowego do 0% w globalnym wkładzie surowców odnawialnych do końca 2023 roku. ”

Obecnie surowy olej palmowy stanowi 7% z wsadu paliwowego firmy. Paliwo do silników odrzutowych jest mieszane ze zużytego oleju spożywczego, tłuszczów zwierzęcych oraz innych odpadów i pozostałości.

Ale Neste odmówił podania procentu mieszanki paliwa do silników odrzutowych, która składała się z destylatów palmowych kwasów tłuszczowych (PFAD), powołując się na „względy umowne i konkurencyjne”. PFAD są uważane za produkt uboczny rafinacji oleju palmowego przez Wielką Brytanię, Niemcy i większość krajów Unii Europejskiej, ale nie przez Finlandię.

T&E twierdzi, że jest „wątpliwe”, czy używany olej spożywczy jest uważany za zrównoważony, gdy studia Zaznacza, że ​​większość dostaw UE to import z takich krajów, jak Indonezja, Malezja i Chiny. Wysokie unijne ceny zużytego oleju spożywczego zachęcają do oszustw, tak jak robią to unijni audytorzy Krytykować zdolność Europy do weryfikacji źródła tego importu.

Stosowanie tłuszczów zwierzęcych rodzi również pytania dotyczące emisji metanu w rolnictwie, ponieważ większość tłuszczów pochodzi z rolnictwa przemysłowegoI mówi T&E.

Światowa trasa Coldplay spotkała się z osobną krytyką: We współpracy z BMWktóry zapewnia 40 akumulatorów do pojazdów elektrycznych do zasilania pokazów.

BMW jest wpływowym lobbystą w niemieckim przemyśle samochodowym, według raport za pomocą mapy wpływu.

„Coldplay został uznany za pewnik” — powiedział Ewen Dobsky, starszy menedżer ds. kampanii w Coldplay. całkowita budowa. „BMW jest” nacisk, aby zapobiec Unia Europejska wyznaczyła termin do 2035 roku, aby pojazdy były bezemisyjne i tylko one mogły korzystać z Coldplay. „

Oświadczenie zespołu mówiło, że kontaktowali się z innymi producentami samochodów elektrycznych, ale „to BMW zaoferowało pomoc”.

READ  Atmospheric River: „Zagrażająca życiu” burza nawiedza Kalifornię z deszczem, wiatrem i śniegiem

„Nie mamy żadnego związku ani wpływu na politykę ich firm” – kontynuowano w oświadczeniu. „Potrzebujemy tylko ich baterii, abyśmy mogli prowadzić nasze pokazy z wykorzystaniem energii odnawialnej”.

„Dokładamy wszelkich starań i zawsze szczerze przyjmujemy sugestie, jak zrobić to lepiej” – powiedział zespół.

Dobsky współczuł ich trudnej sytuacji. „Nie ma wielu zespołów rockowych, które zatrudniają konsultanta ds. zrównoważonego rozwoju, więc biorą kredyt” – powiedział. „Ale myślę, że powinni zachować szczególną ostrożność, wykonując swoją należytą staranność” – dodał.