Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cmentarz w Blackpool został uznany za najlepszą otwartą przestrzeń w całym mieście

Cmentarz w Blackpool został uznany za najlepszą otwartą przestrzeń w całym mieście

Cmentarz został uhonorowany Nagrodą Główną za najlepszą zieleń w Blackpool za połączenie historii i dzikiej przyrody.

Cmentarz Layton został uznany za „Najlepszą otwartą przestrzeń” w corocznym programie nagród Blackpool Civic Trust, wyróżniającym najlepsze rozwiązania w zakresie architektury, wzornictwa i środowiska miejskiego kurortu. Cmentarz o powierzchni 40 akrów został otwarty w 1873 roku, a pochowani na nim wybitni byli obywatele to m.in. John Bickerstaff, człowiek, który zlecił budowę Blackpool Tower.

Wręczając nagrodę, Civic Trust powiedział: „Ta zielona przestrzeń w dużym obszarze metropolitalnym oferuje wyjątkową okazję do spaceru w czasie i ponownego odwiedzenia wczesnej historii Blackpool.

Czytaj więcej: Wioska w Lancashire zagrożona powodzią, która potrzebuje więcej pubów i barów, aby zapobiec ryzyku pozostania w tyle

„Ta nagroda jest świadectwem pracy, jaką wykonują Cmentarz Przyjaciół Leighton, wolontariusze i zespoły samorządowe, aby zachować i zagospodarować tę przestrzeń”.

Nagrody w sześciu kategoriach zostały rozdane podczas ceremonii, która odbyła się w Sali Baronialnej w Ogrodach Zimowych, w której wzięło udział ponad 90 osób, po jej ponownym uruchomieniu po raz pierwszy od pandemii Covid.

Prezes Blackpool Civic Trust, Joanne Humble, powiedziała: „Jesteśmy jedną z niewielu instytucji lub stowarzyszeń obywatelskich w Anglii, które co roku wręczają nagrody w wielu kategoriach i organizują formalną ceremonię z udziałem zaproszonych gości i zdobywców nagród.

READ  Nowe odkrycia rzucają światło na najbardziej niegościnne środowiska we wszechświecie