Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chris Dziadol relacjonuje: ruch Viaplay w Europie Środkowo-Wschodniej

Chris Dziadol relacjonuje: ruch Viaplay w Europie Środkowo-Wschodniej

Usługa przesyłania strumieniowego Viaplay coraz bardziej zaznacza swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym tygodniu ogłosił, że podpisał umowę z Pickbox NOW, aby udostępnić Viaplay Select w Bośni, Chorwacji, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Serbii i Słowenii.

Viaplay Select oferuje aktywa Viaplay i treści stron trzecich i jest udostępniana partnerom dystrybucyjnym za stałą opłatą. Dzięki nowej umowie będzie obecny na 18 rynkach w Europie, Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej.

Z drugiej strony Pickbox NOW to usługa przesyłania strumieniowego obsługiwana przez chorwacką firmę Pickbox. Uruchomiony w 2014 roku był jednym z pierwszych tego typu serwisów w Europie Południowo-Wschodniej i był członkiem Europejskiego Sojuszu VOD, w skład którego wchodzą również Netflix, Sky i Warner Bros. Discovery i Viaplay już od dwóch lat.

Główna oferta B2C Viaplay, w przeciwieństwie do Viaplay Select, jest już dostępna w Polsce i trzech krajach bałtyckich. Nie ma jednak planów, aby udostępnić go również na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, a firma właśnie przełożyła swoją zaplanowaną na 2023 r. premierę w Niemczech, Austrii i Szwajcarii z powodu oszczędności kosztów i słabego otoczenia makroekonomicznego.

Polska operacja Viaplay odniosła szczególny sukces pod względem odwiedzalności, a poza tym w Holandii ma już ponad milion abonentów. Czeka go jednak dochodzenie prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w związku ze skargami klientów dotyczącymi problemów technicznych, z jakimi się spotkali przy korzystaniu z usługi.

W ramach swojej międzynarodowej strategii Viaplay planuje teraz utworzenie czterech różnych jednostek biznesowych obejmujących rynki, na których jest obecna. Jeden z nich obejmie kraje bałtyckie, Polskę i Holandię i będzie nadzorowany przez Alexandra Bastena jako wiceprezesa wykonawczego i dyrektora handlowego (CCO).

Więcej informacji o Krzysztofie Dziadolu na stronie https://www.chrisdziadul.com

READ  Chłopiec gra na pianinie w holu hotelu Charków, gdy zbliżają się Rosjanie: DONG-A ILBO