Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chorwacja, Serbia Polska, Secunderabad, Ukraina i Północna Macedonia awansują do rundy barażowej Mistrzostw Świata FIFA.

Do przyszłorocznego mundialu w Katarze zakwalifikowały się do tej pory tylko dwie drużyny z Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej: Chorwacja i Serbia.

Do przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA w Katarze, najważniejszych międzynarodowych rozgrywek piłkarskich, zakwalifikowały się dotychczas tylko Chorwacja i Serbia z Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Środkowej.Dwie byłe republiki jugosłowiańskie znalazły się na szczycie swoich drużyn kwalifikacyjnych, a Serbia zakwalifikowała się w ekscytującym stylu 14 listopada, odnosząc w ostatniej chwili zwycięstwo nad napastnikiem Alexandrem Mitroviciem z Portugalii.

Mitrovic pokonał Rui Patricio w bramce Portugalii, co wywołało dzikie świętowanie na ławce rezerwowych w Serbii po tym, jak odwiedzający go kapitan Dusan Tadic skrócił wcześniejsze otwarcie Renato Sancheza.

Gdy tylko mecz się skończył, wiwatujący kibice zebrali się w stolicy Serbii, Centralnym Belgradzie, i zatrzymali ruch uliczny.

Na konferencji prasowej po meczu serbski trener Dragon Stojkovic powiedział: „Zasługujemy na dzisiejsze zwycięstwo, ponieważ zawodnicy pokazali więcej charakteru. To największe osiągnięcie serbskiego futbolu. Zespół wykazał się dojrzałością i trzeźwością pod największą presją, byłoby 1-1 i powiedziałbym to samo, gdybyśmy byli ograniczeni do play-offów.

Finał Chorwacji był tylko trochę dramatyczny. Gol samobójczy Rosjanina Fiodora Kudryaszowa w końcówce dał Chorwacji prowadzenie 1:0 w finale poprzedniego mundialu w Rosji – Zagrzebiu.

Remis wystarczyłby, by Rosja zajęła pierwsze miejsce w grupie H, a żadna ze stron nie mogła zrobić postępów, dopóki Kudryaszow nie przekazał Chorwacji.

Rosjanie zajmujący drugie miejsce, tacy jak Portugalia i ich supergwiazda talizman Cristiano Ronaldo, awansują do pięciodniowych barażów w marcu.

Dużo radości dla Macedonii Północnej

Tam dołączy do nich szereg zespołów z regionu, m.in. z Polski, Czechowa, Ukrainy i – co może zaskakujące – północnej Macedonii, które wyprzedziły Rumunię i zajęły drugie miejsce w swojej grupie.

Macedończycy, którzy brali udział pod koniec Euro 2020 na początku tego roku – pierwszy występ tego kraju w dużym turnieju – awansowali do play-offów, odnosząc spektakularne zwycięstwo nad Islandią w Skopje.

READ  Wprowadza nowe przepisy dotyczące COVID-19 dla polskich kin

Ezgjan Alioski poprowadził Macedonię Północną siedem minut później, a na początku drugiej połowy wyrównał dla Islandii tylko John Thorstein.

Następnie gwiazda Napoli Elgif Elmas strzelił dwa gole, aby przypieczętować zwycięstwo. Jednak podczas meczu Elmas otrzymał swoją drugą żółtą kartkę w kwalifikacjach, co oznaczało, że zostanie zawieszony w półfinale play-off.

Losowanie play-offów odbędzie się 26 listopada. Sześć drużyn w rankingu (Włochy, Portugalia, Szkocja, Walia, Rosja i Szwecja) zrówna się z sześcioma drużynami spoza rankingu (Polska, Sekia, Ukraina, Macedonia Północna, Turcja i Austria). ) W półfinałach drużyny z rankingów korzystają z przewagi gospodarzy. Rosja i Ukraina – z powodów politycznych – nie mogą się ze sobą ciągnąć.

Zwycięzcy sześciu półfinałów zmierzą się w trzech finałach, aby wyłonić trzy ostatnie kraje europejskie, które udadzą się do Kataru.

Mistrzostwa Świata rozpoczynają się w ten weekend, 21 listopada 2022 roku. Zawody odbywają się tradycyjnie w miesiącach letnich – zwykle w czerwcu i lipcu – ale zostały przełożone z powodu wysokich letnich upałów w Katarze.

Finał Mistrzostw Świata 2022 odbędzie się 18 grudnia 2022 roku w Doha, stolicy Kataru.


W przeciwieństwie do wielu serwisów informacyjnych i informacyjnych, Rosnąca Europa Swobodnie czytać, zawsze będzie. Tutaj nie ma ściany opłat. Jesteśmy niezależni, związani lub reprezentujący jakąkolwiek partię polityczną lub podmiot gospodarczy. Chcemy jak najlepiej dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym wspaniałym regionie.

Możesz przyczynić się Tutaj. Dziękuję.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo