Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Minister kultury Ukrainy Tkachenko mówi 0 punktów „wstydu” dla Litwy i Polski

Minister kultury i polityki informacyjnej Ukrainy Ołeksandr Tkachenko odpowiada na oddane przez Ukrainę głosy arbitrażowe w wielkim finale Konkursu Piosenki Eurowizji. W oświadczeniu na Facebooku minister powiedział, że to „wstyd”, że Ukraina nie przyznała żadnych punktów Polsce ani Litwie.

Tkachenko: „To nie odzwierciedla naszej prawdziwej postawy”

Oleksandr Tkachenko, który od czerwca 2020 roku jest ministrem kultury i polityki informacyjnej, skomentował w swoich mediach społecznościowych wyniki ukraińskiego organu arbitrażowego. Możesz czytać Jego wypowiedź na Facebooku Albo poniżej:

Chciałbym porozmawiać z naszymi bliskimi przyjaciółmi w Europie i wyrazić moje osobiste stanowisko w sprawie punktów przyznanych przez trybunał arbitrażowy z Ukrainy do Polski i Litwy.

Taka ocena nie odzwierciedla naszego prawdziwego stosunku do Was, naszych bliskich przyjaciół w Europiejaja.

Tak, Anglicy byli fajni, ale byli inni. Jednak przyznanie Polsce i Litwie 0 punktów to prawdziwy wstyd.

Dostałeś 12 od Ukraińców!

Twoje wsparcie jest nieocenione. Nasze podziękowania i oddanie dla Ciebie to jedno i to samo. O ile konkurencja to nie polityka, to nie jest polityka – to przyjaźń, to wspólne wartości, to wszechstronne wsparcie we wszystkich dziedzinach. I mam nadzieję, że to wszystko potrwa jeszcze wiele, wiele lat. Drodzy Polacy i Litwini, jesteśmy Wam dozgonnie wdzięczni, nasze zwycięstwo jest wspólne: w Eurowizji i pokonaniu wroga.

Polska 11, Litwa 21

Ukraińskie jury Konkursu Piosenki Eurowizji składało się z Andrieja Jackiego, Andrieja Cabrala, Iriny Fedeszyna, Lugiana Hulkina i Vadima Lysicia. Pięciu jurorów uplasowało Polskę na 11. miejscu w Wielkim Finale. Zarówno dla Andre Cabrala, jak i Lugiana Hulkina, Ochmann i jego „rzeka” zajęli pierwszą dziesiątkę, podczas gdy pozostali otrzymali mniej. Litewski wpis „Sentimentoi” Moniki Liu zajął 21. miejsce. Hulk zajął 11. miejsce, co dało mu najwyższy wynik. Przewodniczący jury Andrij Jackiw zajął ostatnie miejsce na Litwie. Pełne wyniki można znaleźć poniżej:

READ  Fiat 125p został wyprodukowany dziesiątki lat przed Tesla
Yatskiv Cabral Fedyszyna Hulkina Lycia Całkowity
Polska 11 10 15 7 12 11
Litwa 24 20 19 11 17 21

Telewyborcy ukraińscy nie zgadzają się z ich arbitrażem. Litwa zdobyła dziesięć punktów, podczas gdy Polska zdobyła najpopularniejsze punkty deblowe. Co ciekawe, islandzki Cistur zdobył osiem punktów. Siostry z Islandii otrzymały łącznie tylko dziesięć punktów teległosu za swoje zgłoszenie, z czego 80% było oszałamiającym zwycięstwem nad Ukrainą. Pozostałe dwa punkty pochodziły z Danii.

Co sądzisz o oświadczeniu wydanym przez ministra Thaksina Shinawatrę? Powiadom nas! Bądź na bieżąco TwitterESCXTRA na Twitterze, @Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Upewnij się też, że nas śledzisz Na Spotify Najnowsza muzyka z Twoich ulubionych występów Eurowizji.