Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

CD Projekt RED zapowiada nowe gry Cyberpunk i Wiedźmin

CD Projekt RED zapowiada nowe gry Cyberpunk i Wiedźmin

CD Projekt, polski wydawca serii gier wideo „Cyberpunk 2077” i Wiedźmin, ogłosił we wtorek zmianę kierownictwa i serię zapowiedzi gier, w tym nową grę Cyberpunk, nową trylogię Wiedźmina i mnóstwo napisów.

Współzałożyciel Marcin Iwinsky ogłosił również, że rezygnuje ze stanowiska co-CEO i zgłasza swoją kandydaturę na Przewodniczącego Rady Nadzorczej CD Projekt. Przez Twittera.

W wątku na Twitterze firma ujawniła Orion, kryptonim kolejnej gry z serii Cyberpunk. Ogłoszono także trzy projekty do Wiedźmina: Polaris, czyli początek nowej trylogii serii; Canis Majoris, który będzie oddzielony od Polaris, ale zlokalizowany w tym samym wszechświecie i opracowany przez zewnętrzne studio; oraz tytuł dla wielu graczy Sirius od dewelopera Molasses Flood. Czwarty projekt, Hadar, to nowy adres IP opracowany przez CD Projekt RED.

Dzięki wsparciu i łatkom Netflix Cyberpunk 2077 otrzymuje „drugą szansę”

Firma planuje również w przyszłym roku wydać dodatek „Cyberpunk 2077” zatytułowany „Phantom Liberty”.

CD Projekt szczegółowo opisała swoją strategię w filmie na swoim kanale YouTube.

W filmie dyrektor finansowy CD Projekt, Peter Nilobovich, wyjaśnia, że ​​firma równolegle rozwija dwa projekty AAA, zauważając, że umiejętność pracy nad wieloma tytułami w tandemie jest „kluczowa dla naszego przyszłego rozwoju”. Ujawniono również, że studio deweloperskie CD Projekt, CD Projekt RED, będzie w przyszłości korzystać z silnika Unreal Engine, zastępując wewnętrzny silnik RED, którego firma używała od czasu „Wiedźmina 2: Zabójcy Królów”.

„Jedną z kluczowych decyzji strategicznych było nawiązanie długoterminowego partnerstwa z Epic Games” – powiedział Nilobovich. „Unreal Engine będzie technologią, na której zbudujemy naszą kreatywną wizję, unikalny styl CD Projekt RED i wyjątkową jakość opowiadania historii w otwartym świecie”.

Aby zwiększyć zakres działalności CD Projekt, firma powołała się na przejęcie deweloperów CD Projekt Vancouver (wcześniej Digital Scapes) i bostońskiej Molasses Flood. W zarządzie CD Projekt pojawiły się również dwa nowe nominacje: dyrektor ds. technologii i dyrektor ds. produkcji Paul Zodney oraz dyrektor ds. marketingu i dyrektor ds. rozwoju franczyzy Jeremiah Cohn.

READ  Jak usunąć swoje konto Netflix

To ewoluująca historia i będzie aktualizowana.