Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bentonville Film Festival ogłasza daty 2023, nowa kategoria animacji

Bentonville Film Festival ogłasza daty 2023, nowa kategoria animacji

Festiwal Filmowy Bentonville, któremu przewodniczy wielokrotnie nagradzana aktorka i feministka Geena Davis, ogłosił daty festiwalu w 2023 roku.

Odbywające się w północno-zachodnim Arkansas, coroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 13-18 czerwca w ramach osobistego komponentu, z wybranymi programami i wydarzeniami transmitowanymi na żądanie do 25 czerwca na wirtualnej platformie festiwalu.

„Nie możemy się doczekać Festiwalu 2023 i jesteśmy bardzo dumni, że mamy prawie dekadę w oficjalnej obronie niedostatecznie reprezentowanych wizji” – powiedziała w oświadczeniu prezes Bentonville Film Festival Gina Davis. „BFF ma na celu wspieranie gawędziarzy z całego świata z możliwością zaprezentowania ich wyjątkowych historii. Cieszymy się, że możemy być miejscem spotkań tych różnorodnych artystów dzielących się ich odważną pracą, zapewniając jednocześnie globalną platformę dla szerszego dostępu do tych artystów i ich historii ”.

W Shows of the Year po raz kolejny pojawią się tytuły konkursowe w formacie fabularnym, dokumentalnym, krótkometrażowym i pokazowym, wraz z rozszerzeniem zawierającym dodatkowe kategorie przygodowe i animowane. W swoim oświadczeniu Wendy Guerrero, prezes Bentonville Film Festival, podzieliła się swoim entuzjazmem z powodu powrotu festiwalu z jego ósmą edycją, a także świętowania „kina niezależnego, artystów i publiczności”.

„Dzięki bogatej kulturowo społeczności, dostępowi do przygód na świeżym powietrzu i skupieniu się na innowacyjnej technologii, jesteśmy podekscytowani dodaniem kategorii filmów krótkometrażowych w Animacji i Przygodzie na Festiwalu 2023” – dodał Guerrero. „Rozszerzając nasz program w tych obszarach, rozwiniemy naszą misję wspierania kobiet, osób kolorowych, osób LGBTQ, osób niepełnosprawnych, seniorów (50+) i osób z dużymi ciałami w dwóch nowych kategoriach na rok 2023”.

Jason Netter, założyciel i dyrektor generalny Kickstart i producent BFF, dodał: „Mamy silną firmę zajmującą się animacją ze studiami w wielu krajach, więc skorzystaliśmy z okazji, aby pomóc w stworzeniu i wsparciu nowej krótkiej kategorii, aby przedstawić różnych artystów, twórców treści i odbiorców społeczności BFF. Mamy zaszczyt wręczać nagrody w wysokości 20 000 dolarów w gotówce plus wsparcie studia w tej kategorii.

READ  Gina Carano rozpoczyna zdjęcia do filmu New Western Terror na prerii dla Bena Shapiro The DailyWire

Wydarzenie obejmie również pytania i odpowiedzi oraz dyskusje panelowe – wydarzenia społecznościowe i prywatne dla filmowców – obejmujące wymagające standardy branżowe oraz znaczenie niezależnych artystów w sztuce filmowej, opowiadaniu historii i technologii. Uczestnicy będą mieli również dostęp do znaczących filmów studyjnych, których kuratorem są rozmowy celebrytów.

W 2022 r. BFF będzie również posiadać przedmioty osobiste i wirtualne, w których weźmie udział ponad 20 000 osób, a ponad 150 000 widzów będzie wchodziło w interakcję z platformą transmisji na żywo Bentonville, zgodnie z festiwalem. Zeszłoroczny festiwal celebrował ponad 82 procent programu konkursowego pochodzącego od twórców treści, którzy są uważani za kobiety lub nieodpowiednie płci. 65 procent to czarni, aborygeni, kolorowi, mieszkańcy Azji lub Pacyfiku; 62 procent LGBTQIA+; 42 procent osób powyżej 50 roku życia; oraz 20% osób niepełnosprawnych.