Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Burze w Polsce zabiły trzy z powodu silnych wiatrów w Europie Środkowej

Burze w Polsce zabiły trzy z powodu silnych wiatrów w Europie Środkowej

Gwałtowne burze siały spustoszenie w całej Polsce, zabijając co najmniej trzy osoby i pozostawiając setki tysięcy bez prądu.

Ekstremalne zjawiska pogodowe nawiedziły Polskę w środę i czwartek, niszcząc budynki i samochody.

Udostępniony online materiał wideo pokazuje, jak 30-metrowa wieża dźwigu zapada się z powodu silnych wiatrów w Krakowie, zabijając dwóch robotników budowlanych i raniąc czterech, według polskiej policji.

Lokalne media podały, że 70-letni mężczyzna zginął, gdy drzewo spadło na jego pojazd w zachodniej części województwa lubuskiego.

W tym tygodniu Europę Środkową nawiedziły silne burze, spadające drzewa i jedna śmierć w Niemczech, a Wielka Brytania stoi w obliczu huraganu Eunice, który ma osiągnąć prędkość 100 mil na godzinę i będzie najgorszy od trzech dekad.

W Polsce Państwowa Straż Pożarna określiła zniszczenia w centralnym mieście Dobrisika jako „naprawdę duże” i stwierdziła, że ​​strażacy próbowali kontrolować sytuację.

Rzecznik lokalnej straży pożarnej w hrabstwie Placeau, gdzie znajduje się Tobrisica, powiedział, że burza, która uderzyła o 5 rano, uszkodziła 50 domów w całej dzielnicy.

„Ale w województwach (centralnym) łódzkim i mazowieckim jest kilka, kilkanaście uszkodzonych budynków” – dodał rzecznik krajowy. „Jednak najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie pleszewskim w woj. wielkopolskim.”

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa co najmniej 324 000 domów i firm straciło prąd w całym kraju w czwartek rano.

Polska Agencja Meteorologiczna ostrzega przed silnymi wiatrami dochodzącymi do 62 mil na godzinę na niektórych obszarach.

Deutsche Bahn, krajowa niemiecka firma kolejowa, poinformowała, że ​​zawiesiła usługi pociągów dalekobieżnych w siedmiu z 16 stanów w kraju w następstwie huraganu Ylenia, który nawiedził północne Niemcy wczesnym rankiem w czwartek.

Lokalna policja poinformowała, że ​​w czwartek po południu na polnej drodze w pobliżu miejscowości Pat Bevensen w Dolnej Saksonii spadło drzewo, powodując śmiertelny cios w samochód.

Burza spowodowała przerwy w dostawie prądu w całym kraju. Według strony internetowej Stoerungsauskunft, ponad 170 miast i miasteczek zostało dotkniętych, we współpracy z niemieckimi dostawcami energii w celu zebrania danych na temat obecnego oporu.

READ  Polska zdobyła podium, a Ukraina odniosła inspirujące zwycięstwo

Według raportu zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej regionu w dystrykcie Borgen, w najbardziej zaludnionym kraju związkowym w Niemczech, Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW), przerwa w dostawie prądu dotknęła około 50 000 rodzin.

Strażak stoi przy zwalonym drzewie na drodze w Wilnberg, niedaleko Hanoweru w Niemczech.

(AB)

Wielka Brytania stoi w obliczu najgorszego huraganu od wielu lat, gdy huragan Eunice wywraca kraj. Rzadki czerwony alarm został wydany przez Biuro Meteorologiczne w południowej Anglii i Londynie – wskazując na natychmiastowe „zagrożenie życia”.

Jeden z ekspertów powiedział, że wiatr może osiągnąć 100 mil na godzinę, gdy uderzy huragan Eunice, a wojsko jest gotowe do pomocy, a szkoły w Walii i Devon są powszechnie zamykane.

Oczekuje się, że burza przyniesie więcej warunków śnieżnych na północy, a Dudley uderzy kilka dni po tym, jak zobaczy wiatry i deszcz w Szkocji, północnej Anglii i północnej Irlandii, powodując przerwy w dostawie prądu dla dziesiątek tysięcy ludzi i powodując zatrzymanie pociągów.