Polskie Siły Zbrojne wkrótce otrzymają systemy artylerii rakietowej K239 Chunmoo. Dzisiaj zatwierdziłem umowę wykonawczą na zakup 218 wyrzutni, pakietów logistycznych i wsparcia oraz zapasów amunicji.– poinformował za pośrednictwem kanałów społecznościowych szef MON. Przewiduje się, że dostawy będą miały miejsce w latach 2023-2027.
Umowa została zawarta 4 listopada 2022 r. w Warszawie przez Agencję Uzbrojenia i Hanwha Aerospace. Jego majątek netto wynosi 3,55 miliarda dolarów. A wlicza się w to koszt 218 platform K239 Chunmoo MLRS, a także pakiet szkoleniowo-logistyczny, zapas amunicji (kilka tysięcy precyzyjnie naprowadzanych rakiet o zasięgu 80 km, pocisk Chunmoo 239 mm i 290 km, tzw. pocisk dalekiego zasięgu). oraz wsparcie techniczne.
Wojsko Polskie wkrótce powstały wyrzutnie rakietowe K239 CHUNMOO. Dzisz zachtwyerlem18 zapasem uzupełnionym na zakup wraz wyrzutni z logistyką i treningowym oraz zapasemunicji. Liczebne i przyszczyce w nowoczesnym sprzeg Siły Zbrojne RP to gwarancja szczeciną. pic.twitter.com/tXDtxAip64
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) 4 listopada 2022
Pierwsze 18 pocisków zostanie dostarczonych w 2023 roku i będzie obsługiwanych przez 18. Dywizję Zmechanizowaną. Wszystkie dostawy zostaną zrealizowane do 2027 roku. Ten pakiet szkoleniowy przewiduje szkolenie personelu technicznego w Korei iw Polsce. Wykonawca zapewni również Użytkownikowi pakiet wsparcia logistycznego, w tym wsparcie serwisowe dostępne lokalnie w Polsce, od pierwszego dnia pojawienia się systemów na terenie Polski. Wszystkie powyższe ustalenia poczyniono w celu osiągnięcia podstawowej gotowości bojowej dla pierwszej z eskadr K239 Chunmoo do końca 2023 roku.
Polska kupuje setki koreańskich Chunmoo MLRS
Polskie systemy wykorzystują polską ciężarówkę Jelcz P882 8×8, która obejmuje opancerzoną, 4-drzwiową kabinę, polski zestaw łączności i system zarządzania bitwą Topaz. Pociski niosą dwa pojemniki na rakiety, z których każdy może przenosić 6 kierowanych rakiet 239 mm o zasięgu 80 km lub jeden pocisk balistyczny o zasięgu ok. 1 km. 290 kilometrów.
Umowa wykonawcza na zakup wyrzutni jest pierwszym krokiem do realizacji umowy ramowej podpisanej 19 października. W przyszłości moduł wyrzutni i amunicja będą produkowane w Polsce. Celem jest osiągnięcie wyższego poziomu autonomii i rozszerzenie zakresu współpracy z partnerem koreańskim.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher
W ślad za Łotwą, Polska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego, białoruskiego zboża – Euractive