Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zapowiedź Mistrzostw Świata w Polsce 2022: Kluczowy otwieracz może zdecydować o kwalifikacjach do 1/8 finału

Po rozczarowaniu FIFA Mistrzostwa Świata i kampanie EURO PolskaNiedawne występy w najważniejszych międzynarodowych zawodach dadzą im nadzieję na ożywienie ducha letniej drużyny 2016.

W Katar, Czesław Michniewicz Ma na celu postęp z zawodów Grupa C. Wygląda na otwieracz przeciwko Polsce Meksyk To może być kluczowa bitwa, aby zakwalifikować się do rund pucharowych.

Dołączą też do ich grupy Lionel Messis Argentyna i osoby z zewnątrz, Arabia Saudyjska.

Ścieżka kwalifikacji

Trudna droga Polski do Kataru rozpoczęła się półtora roku temu. Ich rozrywka jest urzekająca Budapeszt Nadadzą ton bardzo konkurencyjnej trójstronnej walce o drugie miejsce między nimi, Węgry I Albania.

Decydujące zwycięstwo w Albanii zapewniło Polsce drugie miejsce w Grupie I, za Anglią. Oznacza to miejsce w przerobionych play-offach, gdzie dwóch przeciwników musi być wynegocjowanych jak w UEFA. Mistrzostwa Świata Rozgrywki kwalifikacyjne z poprzednich lat.

Jednak przeciwnicy półfinału Polski, Rosja, zostali wykluczeni z kwalifikacji z powodu inwazji państwa. UkrainaDokładnie na miesiąc przed planowanym meczem.

Polskie Fed były jednymi z pierwszych, które stanęły w obronie swoich sąsiadów i byłych współgospodarzy Euro 2012, Ukrainy, odmawiając gry przeciwko okupantowi.

– Nie wyobrażam sobie gry z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy na Ukrainie trwa okupacja zbrojna. Nie możemy udawać, że nic się nie stało. Gwiazdor Polski powiedział: Robert Lewandowski, Odpowiadać Cezary Kulesza (Prezes PZPN) potwierdził, że polska drużyna nie ma zamiaru zabawiać meczu z Rosją.

Polacy zostali nagrodzeni za postawę, zawieszenie Rosji przez UEFA i własny spacer prosto do finału.

Trudna pierwsza połowa vs Szwecja Mecz zwycięzca bierze wszystko zapewnił, że nie będzie to łatwe dla gospodarzy. Jednak napięcie narastające w 54-tysięcznym tłumie zostało nieco złagodzone przez karę Lewandowskiego wkrótce po wznowieniu gry. Chorzów. Piotr Zieliński Druga bramka później zapewniła Polsce zwycięstwo 2:0 i ich miejsce. Mistrzostwa Świata.

Wydarzenia historyczne

Niedawno Mistrzostwa Świata Występy dały podobny rekord jednej wygranej i dwóch porażek w fazie grupowej oraz niemożności przejścia do rund pucharowych.

Ostatni polski występ w rundzie pucharowej był w Meksyku 86. Ten mecz zaowocował jednym z najlepszych występów w historii polskiego futbolu – trzy biegi do rundy pucharowej, w czterech Puchary Świata W latach 1974-1986.

Tym, co czyni tę statystykę tym bardziej imponującą, jest fakt, że Polska zajęła trzecie miejsce zarówno w edycji turnieju z 1974, jak i 1982 roku.

Jednak Polska ma łączną różnicę bramek 7-16 w ostatnich trzech meczach rozegranych w dziewięciu meczach Puchary Świata Wskazuje, że pokolenie nie zdołało sprostać światowemu występowi na scenie ze swojej przeszłości.

Poza imponującą podróżą do Francji w 2016 roku, sukces Polski na Mistrzostwach Europy był bardzo ograniczony.

Zakwalifikowali się do mistrzostw w ostatnich trzech próbach (w tym gospodarze edycji 2012), ale nie udało im się przejść do fazy grupowej tylko raz.

W 2016 roku Polska odebrała ze swojej grupy imponujące siedem punktów. Pobili Irlandia Północna i Ukraina, zremisowała z Niemcami. W rundach pucharowych zmierzyli się z rzutami karnymi – po pokonaniu Szwajcarii w rzutach karnych zostali pokonani przez ostatecznych mistrzów Portugalii.

EURO 2016 najlepszym turniejem w Polsce Mistrzostwa Europy seans; Przed debiutem w 2008 roku nie zakwalifikowali się do poprzednich finałów.

Zdjęcie Mikołaja Barbanella / SOPA Images / LightRocket za pośrednictwem Getty Images
Zdjęcie Mikołaja Barbanella / SOPA Images / LightRocket za pośrednictwem Getty Images

Od poprzedniego końca Mistrzostwa Świata, Lewandowski strzelił 145 ligowych goli w 139 meczach. Bundesliga I La Liga.

Będzie to drugi i najprawdopodobniej finałowy mecz 34-latka Mistrzostwa Świata. Dwa gole Polski w 2018 roku pochodzą z Grzegorz Krychowiak I Jan BednarekRekordowy strzelec wszech czasów tego kraju wciąż czeka na swój pierwszy wyczyn Mistrzostwa Świata cel.

Zdobycie przez Lewandowskiego tego pierwszego gola i kilku kolejnych będzie kluczowe dla ich sukcesu, jeśli Polacy zdołają osiągnąć swój cel w kwalifikacjach do rund pucharowych.

Napastnik był najlepszym strzelcem Polski w kwalifikacjach do Kataru, zdobywając dziewięć bramek, w tym kluczową karę otwierającą wynik w finale play-off.

Oczekiwana sekwencja

(3-4-2-1) Szczęsny; Bednarek, Glick, Kiwier; Kasa, Grichowiak, Jurkowski, Zalewski; Szymański, Zieliński; Lewandowskiego.

Ogromny punkt do rozmów

Nieuchronnie długo trzeba czekać na pojawienie się rundy pucharowej w FIFA Mistrzostwa Świata Oznacza to, że kibice mają nadzieję, że ich zespół w końcu złamie gęś w fazie grupowej.

Na papierze wygląda na to, że zespół mógłby to osiągnąć. Osiem z oczekiwanych 11 Polaków reprezentuje kluby z pięciu najlepszych lig Europy, w tym wielkie nazwiska: Barcelona (Lewandowski), Juventus (Wojciech Szczęsny), Napoli (Zieliński) i Roma (Nicola Zalewski), polska grupa jest ważnym członkiem tych stron.

Imiona gwiazd są doceniane przez młodzież Jakub Kiwier I Sebastian Szymański – Obaj przeżyli imponujące kampanie krajowe i przybyli do Kataru w szczytowej formie.

Zdobycie dobrego w Argentynie lub Meksyku, aby się zakwalifikować, nie jest łatwe. Jednak w Polsce powinno być poczucie pewności i zaufania do utalentowanego zespołu, dowodzonego przez jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów.

Prognoza

Fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus/MB Media/Getty Images
Fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus/MB Media/Getty Images

Koniec polskiej kampanii jest zdecydowanie w ich otwierającym meczu z Meksykiem. Argentyna jest faworytem drużyny i będzie Arabia Saudyjska – Outsiderzy z grupy.

Tak więc wygrana Polski czy Meksyku 22 listopada postawiłaby zwycięzcę na bardzo mocnej pozycji w grupie.

Zakwalifikowanie się do 1/8 finału dałoby Polsce szansę zmierzenia się z przeciwnikami z grupy D. Daniaczy aktualni mistrzowie świata, Francja.

VAVEL przewiduje, że w szczególności Polska może pokonać Meksyk w mocno kontestowanej sprawie. Drużyna Michniewicza zmierza do porażki Arabia Saudyjska I wygrał swój pierwszy występ w 1/8 finału Pucharu Świata od 36 lat.

Porażka z Argentyną zapoczątkowała spotkanie z Danią, której udało się pokonać ich po raz trzeci w 2022 roku, by wywalczyć Francję na szczyt grupy D.

Polska nie wyminie Duńczyków i wyjdzie z rywalizacji na etapie 1/8 finału, kończąc porządną kampanię.

READ  Sześć na 10 osób w Wielkiej Brytanii uważa, że ​​rząd „ignoruje przepisy” Polityka