Gwiezdny sezon w Polsce kończy się porażką w OT |  Wiadomości, sport, praca

Gwiezdny sezon w Polsce kończy się porażką w OT | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu / Brian Yager. W dogrywce Bulldogs, po bolesnej porażce z Akron Manchester, polski pomocnik Ariel Kryszko strzelił rzut rożny w ostatnich minutach regulaminu.

Howland – Wszystkie dobre rzeczy muszą się skończyć.

To był historyczny bieg dla polskiej drużyny piłki nożnej dziewcząt, kiedy Bulldogs przegrali 1:0 z Akron Manchester w finale III Dywizji Regionu 9 w Howland High School w sobotę.

Mimo bramki nie zabrakło emocji, bo obie drużyny ścierały się z wiatrem. Jednak to nie powstrzymało ofensywy, ponieważ obie drużyny wymieniały szanse przez 80 minut bez przełamania impasu.

– To był dobry mecz, ale po prostu nie mogliśmy umieścić jednego z tyłu siatki i to właśnie musieliśmy zrobić – powiedział trener Bulldogs Neil Huda. „Oddaliśmy około 10 strzałów i żaden z nich nie trafił. Aby wygrać, musisz strzelić gola”.

Ostateczny gol padł niecałe dwie i pół minuty później, kiedy Gina Tipton z Manchesteru połączyła się jeden po drugim, aby wysłać swój zespół do finałowej czwórki stanu.

Na tym etapie rozgrywek znajomość zespołów jest coraz mniejsza. Polska wykorzystała pierwszą połowę meczu jako test, aby poznać swojego przeciwnika.

„Obejrzeliśmy jeden z ich meczów (wcześniej)” – powiedział Huda. „Siadamy i czujemy nasz plan. Potem przesunęliśmy niektóre liczby w górę, a potem, gdy szliśmy z wiatrem, przesunęliśmy o kilka liczb w górę, ale po prostu nie mogliśmy dokończyć.

Bramkarka Bulldogs, Leanne Williams, spisała się znakomicie w reprezentacji Polski, będąc ceglanym murem w wielu szansach Manchesteru.

„Jest niesamowita, naprawdę jest. Może zdobędzie jakieś uznanie lub coś, ponieważ jest świetnym graczem” – powiedział Huda.

„Mam ją też w przyszłym roku,” powiedział Huda z uśmiechem.

Sezon w Polsce kończy się o 18-4.

The Bulldogs ukończyło czterech seniorów, Kylen Assian, Meredith Travis, Arianę Daniels i Ellie Shaffer.

READ  Polska: Reprezentanta Polski na Eurowizję 2024 poznamy 19 lutego! - Wiadomości o Eurowizji | Muzyka

Pomogli pilotować polską drużynę w uzyskaniu pierwszego tytułu regionalnego i pierwszego tytułu okręgowego od 2004 roku, a ich przywództwo było kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.

„Są bardzo ważni w swoim przywództwie” – powiedział Huda. „Są podekscytowani. Cieszymy się z tego roku i żałujemy, że nie mogliśmy pójść z nimi trochę dalej.

Bulldogs oddają większość swojego rdzenia, w tym trzech z czterech najlepszych strzelców zespołu: Sofia Generalovic (19 bramek), Eliana Thompson (16 bramek) i Ava Blinksy (16 bramek).

Huda wierzy, że doświadczenie dotarcia tak daleko i bolesne doświadczenie porażki pomogą tylko powracającym Bulldogs w przyszłym sezonie.

„Myślę, że to im pomoże w przyszłym roku i jeszcze więcej w nadchodzących latach” – powiedział Huda. „Teraz znają ból związany z przegraniem tego meczu. Tak jak w zeszłym roku w Kenston, przeszliśmy przez to, by wygrywać dzielnice. Teraz musimy to pokonać (i zdobyć terytoria).

Akron awansuje do półfinału stanowego Manchesteru, gdzie zmierzy się z Ottawą-Glandorf. Ottawa-Glandorf wygrała 1:0 z Elmore Woodmore.