Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden nagle zakończył swoje uwagi na temat Bliskiego Wschodu i udał się do pokoju sytuacyjnego

Biden nagle zakończył swoje uwagi na temat Bliskiego Wschodu i udał się do pokoju sytuacyjnego

Prezydent Joe Biden nagle zakończył konferencję prasową w Białym Domu, mówiąc reporterom, że udaje się do pokoju sytuacyjnego, aby omówić „kolejną sprawę, z którą muszę się uporać”.

Prezydent zszedł ze sceny podczas wydarzenia gospodarczego, które odbyło się w południowej sali sądowej budynku biurowego Eisenhowera w kompleksie Białego Domu, wśród doniesień, że Hamas uwolnił dwóch kolejnych zakładników.

Dokładny powód odejścia Bidena nie został wyjaśniony, ale pojawia się on w kontekście doniesień o wzroście liczby ataków wspieranych przez Iran bojówek w obu krajach na siły amerykańskie w Syrii i Iraku.

Napięcie na Bliskim Wschodzie w dalszym ciągu rośnie w związku z izraelskimi bombardowaniami i zbliżającą się inwazją lądową na Gazę.

„Przepraszam, muszę iść na salę operacyjną, aby zająć się innym przypadkiem” – powiedział Biden.

Podczas swoich oświadczeń prezydent powiedział, że Hamas musi uwolnić zakładników porwanych podczas ataku na Izrael przed wprowadzeniem zawieszenia broni podczas bombardowania Gazy.

Tymczasem Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża potwierdził uwolnienie dwóch starszych izraelskich zakładników – 85-letniego Yocheveda Lifshitza i 79-letniej Nurit Cooper – po mediacji katarsko-egipskiej.

Prezydent Joe Biden przemawia podczas wydarzenia poświęconego gospodarce, które odbywa się w południowej sali sądowej budynku biurowego Eisenhower Executive Office Building w kompleksie Białego Domu, poniedziałek, 23 października 2023 r.

(AP)

Uważa się, że Hamas i inni bojownicy w Gazie porwali około 220 osób, w tym niepotwierdzoną liczbę obcokrajowców mających podwójne obywatelstwo.

W piątek organizacja uwolniła dwóch pierwszych zakładników – 59-letnią Judith Ranan i jej córkę Nathalie Ranan (17 lat), co stanowi poważny przełom w konflikcie.

Ponad 1400 Izraelczyków zginęło podczas niespodziewanych ataków Hamasu 7 października, a około 5100 Palestyńczyków zginęło w odwetowym ostrzale i nalotach Izraela.

READ  Rolnicy z Nowej Zelandii mogą płacić za emisje gazów cieplarnianych w ramach pierwszych światowych planów | Nowa Zelandia

Biden powiedział, że był „podekscytowany” uwolnieniem Al-Rananina, a wcześniej powiedział, że bezpieczny powrót zakładników przetrzymywanych przez Hamas pozostaje najwyższym priorytetem jego administracji.

„Nasi obywatele przeżyli straszliwą próbę w ciągu ostatnich 14 dni i jestem podekscytowany, że wkrótce ponownie połączą się ze swoimi rodzinami rozdartymi strachem” – powiedział.