Belgia i Niemcy robią fale w Krefeld, a Polska błyszczy w Swansea: Europejska Federacja Hokeja

Belgia kontynuowała swój zwycięski start w drugim dniu Mistrzostw Europy U18 Kobiet w hokeju na lodzie, podczas gdy Niemcy pomyślnie rozpoczęli kampanię. W Swansea Maria Drosta zainspirowała Polskę pierwszego dnia.

Oto podsumowanie akcji dnia.

Mistrzostwa Europy U18 kobiet w hokeju na lodzie (Grefeld, Niemcy)

Staw A

Belgia 5 Irlandia 1

Belgia pokonała Irlandię 5:1 i utrzymała swój doskonały wynik, pokonując wczesny deficyt. Junior Rebecca Carthy dała zielonej armii prowadzenie w spektakularny sposób wysokim uderzeniem głową.

Mien Palfliet szybko wyrównała po rzucie rożnym, po czym Hélène Delva wysunęła się na prowadzenie bokiem, robiąc miejsce na prawej linii bazowej. Louis van Hecke dorzucił kolejny rzut rożny, a piękne odbicie Lisle’a Denepa dało wynik 4-1. Louis Devatt zakończył zwycięstwo piękną bramką zespołową.

Belgia jest liderem grupy z sześcioma punktami, podczas gdy Irlandia jeszcze się nie zarejestrowała.

Niemcy 4 Szkocja 0

Trzy gole w ciągu pięciu minut na koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej zapewniły zwycięstwo Niemcom w starciu ze Szkocją.

Gol Leny Keller w 14. minucie, zgrabne podanie z prawego skrzydła i kolejny gol w 17. minucie dały prowadzenie. Następnie potężny drag-flick Julii Boehringer dał wynik 3:0 w 19. minucie.

Tak było do czasu, gdy Friederike Seifert strzelił rzut rożny na 4:0.

W poniedziałek jest tylko jeden mecz z Niemcami przeciwko Francji. W przeciwnym razie w grupie B Anglia i Hiszpania zmierzą się z Austrią i Holandią.

Mistrzostwa Europy w hokeju na lodzie kobiet U18 II-B (Swansea, Walia)

Polska miała złoty start do trzyosobowej grupy, pokonując Walię w dniu otwarcia w Swansea.

Wysoki napastnik przełamał impas w 15. minucie, a następnie podwoił prowadzenie w trzeciej kwarcie. Próba Hannah Vochna zakończyła zwycięstwo na dwie minuty przed czasem. Polska zmierzy się z Türkiye drugiego dnia.