Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska aresztowała rosyjskiego szpiega – mówi minister spraw wewnętrznych

Polska aresztowała rosyjskiego szpiega – mówi minister spraw wewnętrznych

WARSZAWA (Reuters) – Polska zatrzymała kolejnego członka rosyjskiej siatki szpiegowskiej, zwiększając łączną liczbę osób zatrzymanych w śledztwie do 15, powiedział w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Polska, centrum zachodniej logistyki wojskowej dla Ukrainy, twierdzi, że stała się kluczowym celem rosyjskich szpiegów i oskarża Moskwę o próbę destabilizacji.

„Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kolejnego członka siatki szpiegowskiej pracującej dla rosyjskiego wywiadu” – napisał Marius Kaminsky we wpisie na Twitterze.

„Podejrzany monitorował obiekty wojskowe i porty. Był należycie opłacony przez Rosjan”.

Ambasada Rosji w Warszawie nie odpowiedziała natychmiast na przesłaną e-mailem prośbę o komentarz.

W czerwcu Polska aresztowała rosyjskiego zawodowego hokeistę za szpiegostwo.

W marcu Polska poinformowała, że ​​rozbiła rosyjską siatkę szpiegowską i aresztowała dziewięć osób oskarżonych o planowanie sabotażu i monitorowanie linii kolejowych prowadzących na Ukrainę.

W przyszłym miesiącu Polska zapowiedziała, że ​​wprowadzi 200-metrową strefę zamkniętą wokół terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu, powołując się na obawy dotyczące rosyjskiego wywiadu.

(Reportaż Alana Charlisha; montaż: Himani Sarkar, Robert Birzel)

READ  Polska i Wielka Brytania zawarły umowę o wartości 2,4 mld USD Blica + w zakresie obrony powietrznej krótkiego zasięgu