Belgia 6-1 Polska: Styl Czerwone Diabły na |  Liga Narodów UEFA

Belgia 6-1 Polska: Styl Czerwone Diabły na | Liga Narodów UEFA

Belgia odpowiedziała na porażkę Ligi Narodów UEFA z Holandią pięcioma golami w drugiej połowie przeciwko Holandii, po przegranej 6:1 z Polską.

Ważne chwile

28 ’ Lewandowski strzelił pięćdziesiątkę, by wyprzedzić Polskę
42′
Pozycje Witchella, gdy staranność Belgii się opłaca
59′
De Bruyne stał się remisem
73′
Niższe wykończenie Trossard zwiększa przewagę
80′
Brighton Man zajmuje drugie miejsce w walce z curlingiem
83 ’ Dendoncker kończy z daleka
90 + 3 ’
Obanda strzelił pierwszego gola w reprezentacji

Krótka rywalizacja: Dominująca Belgia odepchnęła Polaków

Polska świętuje debiut Roberta LewandowskiegoAFP przez Getty Images

Belgia zaczęła wesoło, kiedy Michi Patsuai trafiła w słupek, a następnie straciła gola w pierwszych pięciu minutach. Reakcja Polski była cierpliwa, a ich napastnicy byli blisko, dopóki Robert Lewandowski nie kontrolował przyłożenia, a 28 minut później otrzymał otwarcie z połowy klucza.

Axel Witzel wyrównał w przerwie 1-1 po błyskotliwym strzale Timothy’ego Costagne’a.

Stamtąd Belgia zdominowała i objęła godne prowadzenie, gdy Eden Hazard przełamał impas, gdy wyrzucił Kevina de Bruyne z pudełka. Zastępca Leandro Trossard strzelił dwa gole – swoją drugą próbę głębokiego curlingu – przed długim dystansem Leandera Dendonkera, Luis Openda strzelił pierwszego gola dla swojego kraju.

Stało się: Belgia 6-1 Polska

Leandro Trosard po czwartym golu Belgii

Leandro Trosard po czwartym golu BelgiiAFP przez Getty Images

Alyssa Salio, reporterka meczowa

W tym momencie Belgia zaczęła odczuwać większy głód niż Holendrzy i stało się jasne, że chcą się odzyskać. Pomimo słabości defensywnej Levantovsky’ego za bramką, zareagowali dobrze, a tacy jak Costagne i de Bruyne stanowili realne zagrożenie, gdy gospodarze wrócili do decydującego zwycięstwa. Bramkarz Bartłomiej Drągowski grał dobrze dla Polski w trudnych warunkach; Zrezygnował z szóstek, ale mogło być gorzej.

Reakcja

Cieszę się, że Belgia bierze odwet

Roberto Martinez, trener Belgii – To ma więcej sensu, kiedy przegrywasz z rywalami, więc dziś wieczorem była to zdecydowanie motywacja. Przeciwko Holandii byliśmy nieaktywni, czekaliśmy i byliśmy niepewni. Tutaj byliśmy zespołem, a nie pojedynczymi osobami.

Yannick Carrasco, belgijski skrzydłowy: Sprawdziliśmy mecz w Holandii. Nauczyliśmy się na naszych błędach i dzisiaj chcemy pokazać naszym fanom, dlaczego nie powinniśmy tracić pewności siebie. Wszyscy wiemy, co musimy zrobić i cieszę się, że to zapewniliśmy. Nasi fani. Teraz chcemy graj jeszcze lepiej w kolejnych dwóch meczach.”

Czesław Michniewicz, polski trener: „Powiedziałem zawodnikom w szatni, że ten mecz będzie w naszej głowie na długo, ale powinni go wykorzystać jako przypomnienie tego, jak przeciwnicy grają na najwyższym poziomie na świecie. Powinniśmy iść za tym przykładem; Nie chcemy skupiać się tylko na tym, co poszło nie tak.

Robert Lewandowski, napastnik Polski: „Jest wiele pytań w różnych częściach naszego planu gry i ogólnej strategii, ale lekcja, jak grać przeciwko takim zespołom, jest meczem, który może dać wiele do myślenia. Nawet atakujący gracze muszą ponownie zagłębić się i pomóż w obronie. Trudne ”.

Kluczowe dane

• Belgia strzeliła gola w 46 kolejnych występach międzynarodowych i ostatnich 14 występach w Lidze Narodów UEFA.
  • Polska strzeliła najwięcej goli w jednym meczu od przegranej 6:0 z Hiszpanią w towarzyskim spotkaniu w czerwcu 2010 roku.
  • Kibice, mimo porażki, strzelili gole w 20 kolejnych meczach dzięki grze Lewandowskiego w pierwszej połowie.
Belgia zamówienie w Brukseli

Belgia zamówienie w BrukseliAFP przez Getty Images

Wydziwianie

Belgia: Mignolet; Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen; Costagne (de Hazard 84), Tilemans, Witzel (Faza 84), Carrasco; De Bruyne (de Kettlere 75), Patsui (Openda 84), E. Hazard (Drosard 66).

Polska: Drągowski; Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz (Bereszyński 46); Żurkowski, Krychowiak (Szymański 46); Kamiński, Zieliński (Zalewski 81), Szymański (Pieniądze 66); Lewandowskiego (Buxa 69).

Co dzieje się po fazie grupowej Ligi Narodów UEFA?

Czterech zwycięzców drużyn z Ligi A awansuje do finału pucharowego i co do zasady zostanie wyznaczony jeden gospodarz. Półfinały odbędą się 14 i 15 czerwca 2023 r., a baraże o finał i trzecie miejsce odbędą się 18 czerwca.

Drużyny zajmujące czwarte miejsce w grupie A spadną do ligi B w edycji 2024/25.

READ  Polska firma kurierska Inpost buduje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych