Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bel Group sprzedaje swoje udziały w marokańskiej firmie mleczarskiej Savelet

Bel Group sprzedaje swoje udziały w marokańskiej firmie mleczarskiej Savelet

Francuska firma mleczarska Bel Group zamierza od 2015 roku sprzedać pakiet kontrolny marokańskiej firmy Safilait.

Został przejęty przez polską firmę mleczarską Polmlek za nieujawnioną kwotę.

Bell, który stoi za markami serów, w tym Boursin, Laughing Cow i Babybel, powiedział, że powodem zbycia było to, że jego lokalna działalność, Fromageries Bel Maroc, mogła „skoncentrować się na rozwoju swoich historycznych marek serów i zwiększaniu udziału w lokalnym rynku”.

Założona w 2006 roku firma Savilait stała się trzecią co do wielkości firmą mleczarską w Maroku. Specjalizuje się w przetwarzaniu, pakowaniu i sprzedaży świeżego mleka, mleka UHT i świeżych produktów mlecznych za pośrednictwem swojej marki Jibal.

Zatrudnia około 1500 osób i posiada zakład produkcyjny w Fkih Bin Saleh.

Siedem lat temu Bell kupił 69,82% większościowy pakiet udziałów w firmie od firm private equity Fipar Holding i Sopar. Pozostałe 30,18% pozostało własnością Safilait Corporation, Yasvi Corporation.

W wydanym dziś oświadczeniu (14 lipca) Bell powiedział: „To dla Savilait możliwość połączenia swojej przyszłości z Polmlek, dużą polską firmą mleczarską, której celem jest inwestowanie w rozwój i wzrost swojej podstawowej działalności w ramach strategia ekspansji międzynarodowej”.

Tarmast Farm, która dostarcza Safilait, jest również częścią umowy.

Bell powiedział, że Maroko pozostaje kluczowym rynkiem dla firmy, ponieważ „zwiększyło swoje inwestycje, w tym w nowoczesną fabrykę w Tangerze, i gdzie będzie nadal inwestować”.

Cecile Belliot, dyrektor generalny Bell Group, powiedziała: „Jesteśmy zaangażowani w Maroko od lat 70. i nadal będziemy inwestować w umacnianie pozycji naszych historycznych marek w tym kraju. Od 2015 roku Safilait, dzięki dużemu doświadczeniu i mobilizacji zespołów, ugruntował swoją pozycję głównego gracza w branży mleczarskiej w Maroku, którą Polmlek chce wzmocnić.

„Transakcja umożliwi Polmlek International realizację długoterminowego planu ekspansji zagranicznej poprzez stworzenie obecności na rynku marokańskim, z ugruntowaną marką krajową, solidną bazą aktywów i doświadczonym zespołem zarządzającym” – powiedział Polmlek.

READ  OPI, Maybelline, Dior, CHANEL, ORLY, Butter London, COSMAY - Indian Defense News

Bell zatrudnia w Maroku około 2500 osób.

Założona w 1994 roku Polmlek prowadzi obecnie w Polsce 13 zakładów mleczarskich. Zatrudnia 4000 osób i spodziewa się sprzedaży w 2022 r. w wysokości 2 mld euro (2 mld USD).

Powiązane firmy