Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rada Miasta Jersey zatwierdza budżet SID Exchange Place Alliance

Rada Miasta Jersey na posiedzeniu 13 lipca w Ratuszu Jersey. Zdjęcie: Mark Cuzo.

Rada Miejska Jersey zatwierdziła budżet okręgowy Exchange Place Alliance na prywatne ulepszenia i zatwierdziła trzech detalicznych kandydatów na konopie indyjskie, zbliżając ich o krok bliżej do otwarcia, na spotkaniu 13 lipca.

Budżet wymiany miejsca SID Alliance

Rada głosowała za wprowadzeniem i zatwierdzeniem budżetu pomimo sprzeciwu opinii publicznej, zaniepokojonej losem historycznego Memoriału Katyńskiego po wprowadzeniu ulepszeń w Exchange Place Pedestrian Plaza.

Proponowany budżet w wysokości 9 752 000 USD, który został zatwierdzony przez radę dyrektorów Exchange Place Alliance 13 czerwca, obejmuje w szczególności 5 500 000 USD na „ulepszenie kapitału” stoczni. Jak wynika z noty dołączonej do uchwały budżetowej, konsorcjum stara się wykorzystać budżet na dokończenie projektu renowacji Exchange Place Plaza.

Plany przebudowy zaproponowane przez Exchange Place Alliance obejmują nową drogę serwisową i plac dla pieszych, ale najbardziej kontrowersyjną częścią jest dodanie półokrągłej ławki i zieleni przed pomnikiem.

Pomnik katyński upamiętnia rzeź ponad 22 000 polskich żołnierzy i jeńców wojennych dokonaną w 1940 r. przez Związek Radziecki. Planowano przenieść go w 2018 roku, aby zrobić miejsce na remont na placu, ale tak było? anulowany Po luzie na planie.

Miejska rada planistyczna kilka miesięcy temu początkowo głosowała przeciwko rekomendowaniu projektów, ale wycofała swoją decyzję po tym, jak Exchange Place Alliance złożyło apelację. Wiele osób, w tym członkowie społeczności polonijnej, wypowiedziało się przeciwko sądowi jako potencjalna przeszkoda, która umniejsza pomnik.

Sprzeciw wobec wznowień był kontynuowany na posiedzeniu rady, a wiele osób wypowiadało się przeciwko nim podczas publicznego komentarza. Jednym z przemawiających był John Czob, dyrektor ds. planowania polityki Kongresu Polonii Amerykańskiej.

„Proszę nie popełniać drugiego tuszowania masakry w Lesie Katyńskim” – powiedział. Pierwszego tuszowania dokonał Józef Stalin, który oskarżył nazistowskie Niemcy o zabicie 25 000 polskich jeńców wojennych. Tak więc ukrycie pomnika katyńskiego faktycznie ponownie ukryje tę zbrodnię bezkarnie”.

READ  Polacy robią zakupy po złagodzeniu ograniczeń dotyczących COVID-19
Jedną z osób, które wypowiedziały się przeciwko przebudowie Exchange Place Plaza, był dyrektor ds. polityki publicznej Kongresu Polonii Amerykańskiej John Kzob. Zdjęcie: Mark Cuzo.

Rezydent Jane Daly, która pozywa Exchange Place Alliance i Radę Planowania o zatwierdzenie projektów, oskarżyła sojusz o „naruszenie naszych praw i procedur”.

„Jaki rodzaj zawierania transakcji się tutaj dzieje?” Zastanawiałem się. „Wszystko to jest nielegalne, wszystko to i nic nie dostaję od rady miejskiej”.

Elizabeth Cain, dyrektor wykonawczy Exchange Place Alliance, powiedziała podczas publicznego komentarza, że ​​oni i zarząd mają „najwyższy szacunek” dla Pomnika Katyńskiego i że pracowali „niezwykle ciężko w ciągu trzech lat”, aby opracować swój plan . „Zobaczysz, jak naprawdę uwydatnia posąg i wszystkie piękne rzeczy na nabrzeżu” – powiedziała.

Rada głosowała 6-0-2 za zatwierdzeniem budżetu, przy czym przewodniczący rady Joyce Waterman (która jest przedstawicielem rady miejskiej w koalicji) i radny Rich Boggiano wstrzymali się od głosu, a radny Daniel Rivera był nieobecny na spotkaniu tego wieczoru.

W uchwale stwierdza się, że po uchwaleniu budżetu, przed ostatecznym przyjęciem uchwały przez radę miejską, urzędnik miejski musi w ciągu 28 dni od dnia przyjęcia uchwały umówić się na wysłuchanie publiczne.

Cain odmówił komentowania komentarzy publiczności, gdy został wcześniej poproszony Dziennikarz Hudsona Po spotkaniu i skierowaniu pytań do rzecznika prasowego. Później powiedziała w oświadczeniu e-mail, że EPA „przyklaskuje[s] Procedury budżetowe Rady zeszłej nocy.

„Exchange Place Alliance będzie nadal zapewniać ważne programy dla naszego regionu” – powiedziała. „W budżecie uwzględniono finansowanie remontu placu, co byłoby wielką zmianą dla mieszkańców społeczności, którzy w zdecydowanej większości popierają projekt”.

Osoby ubiegające się o marihuanę uzyskują zgodę rady

Jersey City jest o krok bliżej do ekologizacji, ponieważ rada głosuje za udzieleniem poparcia trzem detalicznym sklepom z konopiami, które chcą założyć w mieście punkty sprzedaży.

Trzej wnioskodawcy, którzy zostali zatwierdzeni, to: Klinika Kwiatów przy 746-748 Tonnelle Avenue w Highlands, MMD NJ przy 655 Newark Avenue w Journal Square i WR Wellness przy 150 Bay Street w centrum. Wszyscy trzej uzyskali uprzednią zgodę Rady Planowania i Rady Kontroli Konopi.

READ  Alexandre Porto i Gabriel Sonina zostali wybrani do reprezentacji USA

Gdy kandydaci otrzymają zgodę stanową, muszą wrócić do miejskiej rady ds. konopi w celu uzyskania ostatecznej zgody. Gdy to zrobią, jeden z trzech może stać się pierwszym legalnym detalicznym sklepem z konopiami, który zostanie otwarty w Jersey City.

Hugh Giordano, przedstawiciel komórki nr 15 UFCW mówił o wspieraniu MMD NJ i WR Wellness, mówiąc, że obaj podpisali robocze porozumienia pokojowe z UFCW. „co to znaczy?” Powiedział. Oznacza to dobrą pracę, dobre zarobki, opiekę zdrowotną, stomatologię, wzrok, receptę i emeryturę. Ci pracownicy są również bardziej skłonni do pracy w branży dobrze wyszkoleni”.

Mieszkanka Laura Moss, która mieszka w dzielnicy Hilltop przy Journal Square, powiedziała, że ​​MMD spotkało się ze społecznością, aby zapytać o okolicę i sposób prowadzenia firmy, co, jak powiedziała, było „naprawdę odświeżające”, ponieważ zrobili to w porównaniu z innymi grupami interesu .

Czy jestem na tyle naiwna, by sądzić, że w przyszłości nie będzie żadnych problemów? Powiedziała „Nie”. „Ale czuję ulgę, gdy ktoś podszedł i powiedział: „Chcemy ulepszyć twoją okolicę, jak to zrobić?” Zamiast „Idziemy, będzie lepiej”. Zobaczysz”. „

Z drugiej strony, mieszkaniec Andres Lorenz, który mieszka w obszarze Powerhouse Arts, gdzie może znajdować się WR Wellness, sprzeciwił się wyżej wymienionemu skarżącemu, mówiąc, że obawia się włamań w pobliżu ambulatorium i bliskości pobliskich ośrodków opieki dziennej.

„W przeciwieństwie do Laury Moss, która przemawiała wcześniej w dzielnicy Hilltop, WR Wellness nie zapytało nas, co my, mieszkańcy i właściciele firm, myślimy o otwarciu sklepu w naszym budynku” – powiedział. „Bezpieczeństwo i dobro naszego sąsiedztwa i społeczności jest sprawą najwyższej wagi dla mnie i mojej rodziny, a także dla mojej firmy, która również znajduje się po drugiej stronie ulicy od tej przychodni”.

Zarząd przegłosował 7-0-1 za zatwierdzeniem trzech ambulatoriów, a Poggiano wstrzymał się od wszystkich trzech głosów.

READ  Funkcja zwrotu gotówki Picodi jest już dostępna w Nigerii - TechEconomy Nigeria

Aby uzyskać aktualizacje tej historii i innych, odwiedź hudsonreporter.com i śledź nas na Twitterze @hudson_reporter. Z Markiem Koosau można skontaktować się pod adresem [email protected] lub TwittersnivyTsutarja.